реклама
Центр занятості
реклама

Невдоволені політикою влади, а точніше, через заборону торгувати навколо Центрального ринку, близько сотні черкаських риночників 13 липня, вже не вперше і, мабуть, не в останнє вийшли під стіни облдержадміністрації.

За словами торговців, міліція заборонила їм торгувати навпроти центру дитячої та юнацької творчості, хоч дехто з підприємців торгує там вже близько десяти років. Та риночникам сказали, що вони, мовляв, займають територію незаконно. Представники малого бізнесу звертаються до обласної влади з проханням допомогти вирішити ситуацію. Інакше, люди кажуть, що не знатимуть, за які гроші жити.

Уже декілька років черкаська влада намагається впорядкувати (читай – заборонити) торгівлю навколо Центрального ринку. Нова обласна влада, що осіла цього року у кріслах Черкаської ОДА вирішила за набагато коротший час очистити центр міста від торговців, які, на думку влади, займаються там підприємницькою діяльністю незаконно. Різкі дії обласної влади можна було передбачити, адже, мабуть, недарма працівники ОДА попридумували керівництву такі промовисті прізвиська – Берія, Каратист

Оскільки торговці навколо Центрального ринку свято переконані, що торгують на цих місцях законно, а тому переходити кудись не збиралися, їх розігнала силовим методом міліція. Відео тих подій, які зняли на відеокамеру самі торговці навіть виставили в Інтернеті.

– Багато наших активістів побували в міліції. А завдяки владі та міліціонерам декілька десятків торговців біля Центрального ринку по вулиці Смілянській лишилися своїх робочих місць, – говорить підприємець, голова ГО «Дія» Олександр Горний. – Деякі ЗМІ помилково називають нас стихійниками і публікують фото бабусь, що продають з землі якісь продукти. То справді стихійники. А ми торгуємо законно, стоїмо в палатках, платимо податки. Минулого місяця до Черкас приїжджав голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, то ми сподівались, що він нам допоможе, але Бродський негативно відгукнувся про малий бізнес. Уривки з його прес-конференції ми навіть додали у те ж відео, що в Інтернеті.

Міська ж влада, запевняє, що у Черкасах нараховується біля 16 осередків стихійної торгівлі, до яких входять і торговці навколо Центрального ринку. Через стихійників міський бюджет втрачає кошти, засмічуються вулиці, а городяни, які купують продукти у таких торговців, ризикують завдати шкоди здоров’ю, адже стихійними не можуть забезпечити належне зберігання продуктів. А ще явище стихійної торгівлі пов’язують з нездоровою конкуренцією, торгівлею фальсифікованою продукцією.

Нині, як розповідає директор Департаменту муніципальної інспекції міськвиконкому Ольга Швець, «на звільнених від стихійників територіях навколо Центрального ринку (на вулиці Леніна, Гоголя та Смілянській) буде облаштовано парковки. Дирекція Центрального ринку взяла зобов'язання за свої кошти провести облаштування місць». Облаштування місця для паркування на вул. Смілянській вже триває: комунальні служби пообрізали дерева, зрізали верхній шар землі. Не зачепили лише ділянку землі на розі вулиць Смілянської та Гоголя, де колись стояв торговий намет підприємця Олександра Горного, а нині там палатки учасників безстрокової акції протесту.

– Міліція і влада неправильно трактує розпорядження губернатора Сергія Тулуба від 30 квітня про створення робочої групи з питань упорядкування торгівлі навколо Центрального ринку, – вважає Олександр Горний. – Важливий склад групи. Туди увійшли як посадові особи, так і лідери громадський об’єднань. Тобто проблема повинна вирішуватись за нашої участі. Та коли ми приходимо до Віктора Борисенка в облдержадміністрацію, який повинен сприяти розвитку підприємництва в області, то він від нас відмахується, або «прикалується», запитуючи: «То вам президента сюди, чи ви самі до нього поїдете?» А потім каже, що ситуація вирішиться без нас. Звичайно це нас не влаштовує. Ми, торговці, вважаємо, що нас розганяють виключно з однією метою: відбувається перерозподіл прибутків в Україні, адже і в інших містах прибирають ринки. Он у Золотоніському районі ринок «Софіївку» розігнали. Ходять чутки, що і на Центральному ринку риночників розженуть, створивши тут великий супермаркет і автосалон Бродського.

Підприємець пропонує розв’язати ситуацію наступним чином: показує проект критих місць вздовж вулиць навколо Центрального ринку. Зроблений він за кошти торговців, і вони самі готові втілити його в життя, побудувавши торгові площі…

–Я можу сказати, чим це все закінчиться, – говорить голова Черкаської профспілки підприємців, працівників торгівлі, громадського харчування та послуг Леонід Запорожець. – Буде в кінці кінців сутичка з міліцією, я навіть не виключаю смертельний наслідок. Тоді може хтось зверне на нас увагу. Адже людям треба десь працювати. Багато торговців взяли кредити на товар, повинні їх відробити. Є й інша пропозиція: збудувати газові камери, запхати нас туди всіх і не буде проблем.

«Прочерк» звернувся за коментарем до начальника відділу розвитку підприємництва та з питань регуляторної політики облдержадміністрації Віктора Борисенка, щоб дізнатися, чи справді влада не йде на діалог з торговцями. Ми зателефонували йому на мобільний, оскільки робочий міський номер не відповідав.

– Чого це ви не могли додзвонитися на міський, я спілкуюсь з представниками риночників вже 40 хв., за цей час ніхто не дзвонив! – емоційно говорить Віктор Миколайович.

Передзвонюємо на міський номер.

– Ось бачте, я взяв слухавку! Тож не могло такого бути, щоб міський номер не відповідав до цього. Ви просто не дзвонили! Ви брехун! Та серед журналістів таких багато! Кажіть швидко, що вам треба? – у такій грубій формі чиновник-хам і продовжував спілкуватися.

З підприємцями в ОДА працює чиновник-грубіян

З підприємцями в ОДА працює чиновник-грубіян

– Я переймаюсь проблемою представників малого бізнесу. А ця ж конкретна ситуація з торговцями навколо Центрального ринку триває вже 20 років, – підрахував Віктор Борисенко. – Були упущення з боку колишніх мерів Черкас. І риночники винні: бо дехто з них має по 15 палаток, і ще має нахабство кричати, що їм не дають працювати. А ці торговці, що стоять перед Центральним ринком, перехвачують покупців, що йдуть на ринок скуповуватись. Зараз чекаємо губернатора. Будемо з ним вирішувати проблему. Все зрозуміло?

Коментар від «Прочерку»: Під час нашої телефонної розмови з чиновником-грубіяном у кабінеті В. Борисенка був присутній один з лідерів профспілок риночників. Він пізніше розповів нам, що чиновник після телефонної розмови зацікавився, чи справний його телефон. Як виявилося, невихований чиновник ще до нашого дзвінка включив на робочому телефоні функцію «переадресації», яка не функціонувала як слід, через що апарат дав збій. Саме тому ми і не могли спершу додзвонитися по міському номеру до В. Борисенка. Але після такої розмови ми можемо чітко уявити, як «сумлінно і наполегливо» чиновник співпрацює з торговцями.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама