реклама

реклама

За даними мобільних операторів, рівень проникнення стільникового зв’язку в Україні сягає 120%. Тобто мобільних номерів на двадцять відсотків більше ніж населення. Пояснюється це тим, що багато громадян мають одночасно декілька сім-карток. Стаціонарним телефонним лініям все важче і важче гнатися за такою популярністю стільникового зв’язку.

– У моєї мами, що живе у селі Лузанівка Кам'янського району, як і в більшості її односельчан, є вдома стаціонарний телефон, – говорить черкащанка Анна Мельник. – Але користується вона ним рідко: буває на пошту зателефонує або у магазин. Ми ж з нею зв’язуємося лише через мобільний. Так само спілкуємося і з іншими родичами. Та навіть до тих кумів і подруг, що живуть у селі, мама телефонує з мобільного, бо так зручніше.

Разом з тим, Анна зізнається, що вона одна серед подруг має один телефон з однією сім-карткою, у той час як вони мають по два телефони і по декілька сім-карток. Подруги перевели свої тарифні плани у межах мережі на пільгове користування, і тому, щоб здійснити дзвінок на номери інших операторів, підбирають відповідну сім-картку.

У той же час, якщо статистику користувачів стаціонарним зв’язком на Черкащині дізнатися можливо, то кількість любителів поспілкуватись по мобільному телефону – ні.

Як повідомляють у Черкаській філії ВАТ «Укртелеком», користувачів стаціонарними телефонами в області налічується 312,5 тис.

Стаціонарні телефони відстають від мобілок в усьому світі

Стаціонарні телефони відстають від мобілок в усьому світі

– Що ж до мобільного зв’язку, то у кожного оператора різна методологія підрахунку кількості абонентів. І вам можуть сказати лише загальну кількість користувачів по Україні, а в розрізі областей – це вже конфіденційна інформація, – пояснює менеджер зі зв'язків з громадськістю Київської філії ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.» Наталія Дадівєріна.

Ускладнюється ситуація і тим, що мобільні телефони на те й мобільні, що їх можна брати з собою куди завгодно і купувати, наприклад, в сусідній області, а користуватися ними – в іншій.

До слова, як повідомила пані Наталія, послугами «Київстару» користуються в Україні, станом на 1 червня цього року 21,89 млн осіб.

А що ж там робиться у світі? Доступ до стільникового зв'язку сьогодні мають 90% населення світу. І кількість користувачів цього зв'язку нестримно зростає на тлі скорочення кількості стаціонарних телефонних ліній. Про це повідомляє «Радіо ООН» з посиланням на Міжнародний союз електрозв'язку.

За останні три роки армія власників мобільних телефонів збільшилася майже на 2 мільярди. Виявилось, що більше півтора мільярдів нових користувачів живуть у країнах, що розвиваються. Наприклад, в Індії і Китаї, 90% сіл мають мобільний зв'язок.

Від стільникового зв'язку поки що відстає Інтернет – доступ до нього має лише 25% сімей. Причому на кінець 2008 років користувачів Інтернетом в країнах, що розвиваються, було більше, ніж в розвинених. За останні чотири роки там майже утричі зріс і показник впровадження широкосмугового інтернет-зв'язку.

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 Веснянка 08.07.2010 23:49
Модний джі ес ем, але не знаю як у Лузанівці,а в Тарасівці у них щось покриття барахлить
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100