Черкаси стали першим в Україні містом, якому вдалося залучити міжнародний досвід та інвестиції для комплексного розвитку. Йдеться про презентацію концепції розвитку міста в резиденції Надзвичайного та Уповноваженого Посла Великобританії в Україні.

 Про це сьогодні під час прес-конференції  розповів журналістам голова громадської організації “Форум розвитку Черкащини”, депутат міської ради Ігор Калашник.

За його словами, англійці поділили місто на три основні зони. Так, берегова зона є ключовим елементом у розвитку міста, володіє великим потенціалом розвитку. Тут, на думку іноземців, можна утворити зону відпочинку — розмістити готелі, санаторії, ресторани, пляжі, спортивні комплекси, а також — будівництво бізнес-центрів та житлових будинків. Друга зона — промислова, має хороше транспортне сполучення з іншими частинами міста. Сюди будуть інтегровані зони охорони здоров'я та освіти. Транспортна та логістична розв'язка — це зона великого потенціалу зайнятості населення. Центральне місце тут займає аеропорт та його можливості.

 - До 1954 року у нас було місто-курорт, потім ми розбудували “місто хіміків”, сьогодні наше місто не має свого обличчя. Тому головні питання, над якими працювали відомі англійські компанії — як зацікавити черкащан Черкасами, навіщо українцям приїздити до Черкас на кілька днів і навіщо інвестору інвестувати в це місто. Нам потрібно знову повернути собі славу культурно-туристичного центру з інвестиційною складовою, такою, як розвиток логістики. Йдеться про стратегічну площу в 250 гектарів біля аеропорту, - розповів Ігор Калашник. Потім він вирішив зайнятися лікнепом черкащан,  і, поглядаючи в папірець попросив журналістів “просвітити” людей:

 - Треба довести до людей поняття логістики. Це частина економічної науки, вид діяльності, основа якого закладена в організації руху товарів від виробників до споживачів. І ця система повинна не тільки контролюватися органами влади, а й має бути створена для цього відповідна інфраструктура. У кожній державі є такі інститути, як агентства розвитку міста. І вони є провайдерами цих відносин та фінансових потоків до влади міста, але вони не розподіляють землю замість міської ради, вони проводять тендери, залучають інвестора, розробляють проекти, готують угоди, а потім виносять на затвердження міської ради, - пояснив Калашник. І навів приклад — у Броварах утворили перший в Україні центр логістичних послуг, площею 5 гектарів. Кількість персоналу — близько 600 осіб.

 - У нас 250 гектарів. Це в 50 разів більше. Кількість людей, яким буде надано пропозиції від роботодавців, - 12-14 тисяч. Тобто, пропозиція на роботу буде перевищувати попит, - підкреслив Ігор Калашник.

 Ціна питання

Виконання проекту і надання інвестиційної складової до неї коштує біля мільйону гривень. За словами Ігоря Калашника, англійці відразу запропонували, що половину цього кошторису вони візьмуть на себе. Інша половина частинами затверджувалася на міській раді.

- Місто за генплан заплатило десятки мільйонів грошей упродовж 25 років. І досі немає генплану. Цей проект спонукає нас зосередити свої зусилля на негайному прийнятті генерального плану, який уже готовий і розглянутий, і почати втілювати його в життя.

Що ж до останньої складової, то місто в 2010 році заплатило 500 тисяч гривень. Це я вам чітко скажу, як голова бюджетної комісії, - запевнив Калашник.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100