реклама Черкащанка
реклама АвтоРаллі

13138792_1168849533147856_2165561414000897079_n Що б не робила держава для покращення демографічної ситуації, однак міста наші, здебільшого, неприязні до дитини. Відійти на деяку відстань від дому для багатьох матусь стає місією неможливою, і мама з малям часто стають заручниками чотирьох стін.

Якщо ви все ж та щасливиця, яка змогла вийти з під’їзду з дитиною у візочку – вітаю. Ви пройшли перший рівень. Однак якщо мама проживає у будинку, збудованому за радянських часів, а таких, нагадаю, більшість, очікуйте завузького ліфта, високих сходинок перед під’їздом, вузеньких коридорів. Хто казав про фітнес після пологів? Навантаження на всі групи м’язів чекають на вас. Я спускала візочок з дитиною з третього поверху сходами без ліфта, і гуляла з нею на вулиці якомога довше, аби тільки відтягнути момент, коли доведеться піднімати на гору.

Перешкода друга – бордюри. Вони ж – поребрики. Якщо ставитись до них із гумором, то можна сказати, що тренуємо дитині вестибулярний апарат. Однак з’їздів-пандусів на пішохідних переходах украй мало. Тому перейти дорогу – як біг із перешкодами. Точно водійські права на управління дитячим візочком треба видавати. Особливих навичок потребує перехід дороги на світлофорі з поребриками. Адже за поребриком, як і перед ним – обов’язково вибоїни. Тому я б узагалі перекрила рух, аби натренуватися. А то поки подолаєш незнайомий перехід, сім потів від хвилювання зійде – колона автомобілів, для яких загорівся зелений, чекати хоче не дуже.

Магазини. У багатьох із них одразу написано: вхід із візочками заборонено. І на тому дякую. А на деяких – як знущання: пандус є, але проїхати по ньому неможливо. А якщо й можливо, то одразу за ним – двері, за півметра – сходи, а через півметра після сходів – знову двері. Як би ти не старався, подолати цю смугу перешкод не зможеш. У моєму районі в одному місці шість аптек. І тільки в одній з них («МедСервіс» − я не рекламую, просто молодці) я можу зайти з візочком комфортно. Узагалі неможливо увійти в дитячу аптеку, як не дивно. Про соціальну аптеку взагалі мовчу. Там без варіантів навіть без візочка. Тільки сходи з двох боків.

Поліклініки. Не можу говорити за всі. Ми стоїмо на обліку в тій дитячій поліклініці, що на Теліги (колишній Конєва). Там чудовий пандус. Однак щойно дістаєшся ним до дверей, як красується напис: «Вхід з візочками суворо заборонено». Цей надпис ще біля ліфта, в який теж не можна з візочком. Саме тому я стала слінгомамою. Але дитину треба роздягнути, прийти з якимись речами. Після такого «ласкаво просимо», не хочеться ходити туди взагалі, що ми з Надійкою успішно і робимо, користуючись послугами приватного педіатра. Багато-де бачила таблички «Лікарня, доброзичлива до дитини». Таку ж табличку я б вчепила нашому місту. Тільки перефразувала б: «Місто, неприязне для дитини».

Говорити можна довго: про транспорт, про відсутність кімнат матері й дитини, про… Чомусь про простір без бар’єрів говорять тільки в контексті інвалідів-візочників. А мами… Мами надто зайняті, щоб заявити про свої права. Та й діти ростуть дуже швидко

Юлія Фомічова, журналістка

*передрук з сайту "Нова Доба"

реклама

Коментарі  

 
+15 #6 Антон 20.01.2017 16:05
При бажанні у накращих містах світу можна знайти купу недоліків. Нехай пані розкаже, що зробила особисто для покращення нашого міста, а шукати негатив легко, просто і розуму не треба
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 Борменталь 19.01.2017 19:17
У кожної людини свій період розвитку за час якого вона вороже сприймає світ.
Якщо затягнеться, тоді може вилитися в стійку паранойю.
Кохайтеся і все буде гаразд, а якщо ні, тоді все буде до пи..ди або по.уй.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #4 @@@ 19.01.2017 16:33
До речі в Канаді (в Торонто - 100%, знаю з власного досвіду) з візочками заборонено заходити в громадський транспорт. А яке місто для дітей?? І ще одне - "простір без бар’єрів говорять тільки в контексті інвалідів-візочників" - Фомічова, не порівнюйте і не гнівіть Бога!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #3 Депутат Вера 19.01.2017 15:36
Допис скрізь пронизаний ненавистю до нашого міста. В нових забудовах такіж ліфти, я не бачив в місті жодної заборони на заїзд з візком, якщо дозволяють розміри магазину, коляски потрібно купувати у відповідності до ширини дверей. Двері вхідні і ліфта однакові, якщо не перероблені.Спробуйте з грязним візочком зайти в клініку в Європі або Америці. Що не так? Любіть наше місто таким, як воно є, іншого не має. А ваша посмішка прикрасить місто.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #2 @@@ 19.01.2017 12:09
Цікаво, а село приязне до дитини? Мабуть так, там ні ліфтів, ні супермаркетів, ні дитячих лікарень, і десятки кілометрів до садочків, не по асфальту. Може варто впершу чергу оцінити що маємо в порівнянні з іншими, а потім скиглити? Чи змогла б автор прожити в селі хоч 3 дні, без води, опалення, приватного педіатра та інших "благ", які вже не помітні в місті?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 Ох 19.01.2017 00:42
Не концентруйтеся на недоліках ревльного середовища.
Лукарі стверджують що цим ми наближаємо "старческое слабоумие".
Якщо навколо все здається пригніченим, тоді треба шукати себе в сексі, краще картколомних позах і до забуття, тоді весь світ посміхатиметься .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль