Всередині ж замку, коли нащадки Даховського змушені були тікати за кордон від більшовиків, залишилися венеціанські люстри, каміни, картини, багаті меблі, статуетки римських патриціїв та гладіаторів і безліч книг польською, англійською, німецькою та французькою мовами…
Цікаво, що знаменитий польський дослідник Роман Афтаназі писав після Жовтневого перевороту: "Скоріше за все, після 1917 року від маєтку в Леськовому не лишилося навіть руїн". І помилився – замок повністю уцілів, бо у місцевих селян, що поважали своїх панів Даховських, не було й думки зруйнувати їхнє родинне гніздо…
Розповідають, що в 20-х роках минулого століття, в часи петлюрівської Директорії, один з Даховських приїздив сюди з Варшави і мріяв перевезти до замку сім’ю. Та не судилося… З 1934 року тут був піонертабір, потім диспансер для психічно хворих, для туберкульозників, пізніше – військовий санаторій, склад військових медикаментів, а згодом – військовий склад невідомо чого, про що вже ніхто нічого не каже…
Нині замок пустує, а на початку 2000-х письменниця з Умані Марина Павленко "поселила" тут привида - прописаний у її книжці "Русалонька із 7-В та загублений у часі" привид приніс їй перемогу у престижному конкурсі "Коронація слова"...
P.S. Між цими фото - різниця у більш як століття. Перше, звісно, гіршої якості - Сергій Криниця (Serge Krynytsia) просто не міг тоді бути на зйомках:)
Андрій КРАВЕЦЬ, журналіст
*матеріал з "Фейсбуку"
Коментарі
Любителям "Бояришніка" не вкурить таке "іздєватєльство над пралєтаріатом".
Стрічка RSS коментарів цього запису