реклама Черкащанка
реклама АвтоРаллі
35130760_1054969111328870_7961682181988810752_n Навіть в незаздрісні часи стагнації, втираючи породжений непосильною працею піт зі свого чола, або й кров, після лютої січі з поневолювачами, народи не втрачали прагнення до поступу. Невблаганний в своєму плинові час засвідчив, що суспільно пасивні, застиглі в розвитку спільноти (народи в цій справі не є виключенням) є позбавленими історичних перспектив. Неконтрольований ними зовнішній чинник розчинить їх в собі, і без найменшого докору сумління привласнить створене іншими. Таку геть непривабливу долю впродовж кількох століть пророкували українцям теоретики «злиття націй і асиміляторства». Дослідження української минувшини обмежувалося упередженим трактуванням часів Запорізської Січі та окремих періодів Русі.

 

Першим, хто істотно розширив знання про минуле українців (в данім випадку не є істотним, якою самоназвою послуговувались наші предки) був археолог-подвижник Вікентій Хвойка. Маючи за своєю спиною поважних меценатів з родин свідомих свого коріння і походження Терещенків та Ханенків, він першим на весь світ (восени 1897-го року) повідомив про віднайдену в українському Подніпров`ї найдавнішу європейську цивілізацію, що існувала в VI–IV тисячоліттях до н.е. Доказів того, що українці  є нащадками трипільців-землеробів постало більше ніж достатньо. Одяг, споживаний харч (пшениця, горох, ячмінь, просо), житлові будівлі (трипільські хати нагадують відомі українські мазанки), технології ткацтва, старші майже на три тисячоліття за ті, що вважалися найдавнішими в Європі горни, культура оброблення землі зокрема і праці вцілому. Вивчаючи археологічні пам’ятки від кам’яного віку до часів Київської Русі, Вікентій Хвойка довів, що населення на Середньому Подніпров’ї було автохтонним і незмінним.

Борис Мозолевський був наступним з плеяди подвижників, хто своїми грунтовними археологічними дослідженнями наважився кинути виклик нікчемним сповідникам «теорії міграцій народів і культур» і практикам кастрованої історії. Показовим є той факт, що відбулося це в часи бездержавності українського народу. Здійснена ним титанічна праця на ниві дослідження поховань скіфської знаті виявилася ще однією жилкою в справі поєднання штучно обмежених в знанні власної історії українців часів комуністичного тоталітаризму з власним минулим. Звичайно, Мозолевський вимушений був маневрувати, замовчувати (і, тим самим провокував сучасників до дослідження й витворення правильних висновків), але, знайдена ним пектораль, на якій вилиті з золота скіфи, антропологічно нічим не відрізняються від сучасних українців, донині вважається найціннішим в світі виробом із золота. Хіба для нас, українців, це не підстава для (ні, не пихи а) гордощів? Наші предки досягли справжніх висот, то невже ми не спроможні довести право називати себе їхніми нащадками?

світлина

Події, котрі відбуваються в Україні під сучасну пору, кличу трактувати дієвим доказом любові Творця Землі і Всесвіту до нашого народу. Війна на Сході і безугавні політичні баталії прикували до себе увагу обивателя, але все це дійство насправді є безглуздою і скороминучою суєтою. У світі існують речі вартість яких тяжко навіть зрозуміти, а тим паче, оцінити. Втомлений зневагою до себе чорнозем з власної ініціативи почав дарувати українцям докази автохтонності. Впродовж кількох останніх років плуги українських селян витягли з землі гідну подиву і захопленню кількість предметів часів скіфської культури. Казани, кінська збруя, зброя, прикраси. Господь дарує українцям доказ їхньої первородності на рідній землі. Лишається лише взяти, дослідити і пишаючись (але не чванячись пихою), довести всьому світові, що ми є нащадками творців великої культури.

Непоінформованому обивателю щораз складніше розрізнити, що є правдою і відповідає дійсності, а що просто думкою чи навіть спеціально спотвореною інформацією, яка з`являється в публічному просторі через політичні, економічні чи навіть особистісні причини. Нинішні «колекціонери виритих з землі предметів» збагачують власні «збірки» підробками, чим завдають іміджу України величезних збитків. Ігнорація здорового глузду й гін за славою уможливлюють постання астрономічно далекої від дійсності теорії «України як території кочівних мандрівок багатьох племен і народів». Насправді, дійсність є далекою від цієї, геть не наукової, тези. Історики віднаходять логічні пояснення причин чому один народ в різні часи вживав різні терміни задля власної самоідентифікації. Зрештою, генетичну особливість і менталітет неспроможні змінити навіть тисячолітній плин часу.

У перших днях квітня 2018-го року теза спадкоємництва українцями етнобуття та культури скіфів збагатилася ще одним дієвим доказом. Ним стала науково-популярна розвідка справжнього збирача і поціновувача предметів скіфської культури Миколи Гладкого «Золоті хвилі Скіфії». Зібраній ним поважній колекції старожитніх культурних артефактів позаздрить будь-який музей в Україні. Складу кожного предмету (будь-то псалій, меч, горщик або прикраса) здійснено спектральний аналіз на основі якого дана відповідна характеристика, повідомлено про місце знайдення і побутове призначення. Зібраний в книзі матеріал про скіфський період історії української держави поглиблює пракорені історії і культури нашого народу на глибину до трьох тисяч років, та віддає належну шану нашим предкам.

Шляхетна справа дослідження і навіть відтворення власної стародавньої історії є великим стимулом задля подальшої боротьби за право бути господарем на власній землі. Життя варте того, аби за нього змагати.

Олесь Вахній, уродженець Черкас

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #23 Чорнобаївець 17.06.2018 17:22
ОГО!.... оце так "потік свдомості" - добряче накрило. (есть чё?)
Безпробудна маячня.
І шкідлива.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #22 Илон Маск 17.06.2018 17:01
Вы постоянно забываете, что наш мир - всего лишь одна из виртуальных игр СуперАдмина. Камни Ики, скифские артефакты, карта Пири Рейса,... - одного времени и места ягоды. Так, триальные версии, сбойнувшие при попытке его Оппонента обойти срок работы игр простой манипуляцией переустановки года на "будушее" во время инсталяции версии. Истинное время жизни всех подобных артефактов - одно и тоже. Но эти игры оказались невостребованны ми у его Оппонента. Чем то ему они не пошли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #21 10-А 17.06.2018 11:25
Автору бажано ознайомитися хоч би з деякими науковими працями. Бо своєю "ерудицією" не тягне навіть на сучасного школяра.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #20 Олесь Вахній 16.06.2018 22:40
Цитую Кожух:
Судячи з прогресуючих роздумів автора, він хоче довести, що скіфи походили від українців. Не треба йому заважати в цьому, щоб не злякати...

Навіть не планував таку ахінею писати. Даремні кепкування
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #19 ЯR 16.06.2018 21:50
Друже Вахній! Якщо ти не можеш розгледіти, що то за звір з родини котячих на пекторалі, а черепи людей на ній розгледів так, що роздивився у них типових українців і точно-точно не греків (чим жке так хоча б і сучасні греки від сучасних українців відрізняються?) - не бачу, про що можна далі говорити!
Ти тільки даєш зайву дурну поживу кремлівським тролям. :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #18 Олесь Вахній 16.06.2018 18:55
ЯR. Звідкіля така впевненість в елінському походжені пекторалі? В згаданій в статті книжці Миколи Гладкого подано спектральний (себто хімічний) склад кожного артефакту. Всі складові з нашого чорнозему. Більшість тих артефактіа я тримав власними руками. Окрім того, в книжці присутні світлини форм з яких лили вістря стріл й списів. Отже, творили ці речі тут, а не в грецьких колоніях. Зрештою, зображені на пекторалі геть не схожі на греків. Геть не схожі.
Звідкіля така впевненість що скіфи зображували у литті саме левів? Котячий хижак, але чи лев? Скіфи дійсно мешкали від Причорномор'я до Сибіру. Чому праобразом котясого хижака не може бути тигр? Скіфи бачили їх, і певно навіть не лише бачили.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #17 Олесь Вахній 16.06.2018 18:41
Язоне. Скіфи не лише кочували. Були й осілими. Доречною буде згадка про скіфів-орачів. Скіфи ще не є слов'янами, але вони стали однією з складових слов'ян і брали в процесі їх творення не останню участь. Трипільці є ще давнішими предками слов'ян, і жили тут від самих початків. Географічні відмінності спричиняли й дещо відмінний триб життя й культуру, але вкотре повторюсь, етнічно це більш ніж споріднені спільноти.

NATO. Не полінуйтесь пошукати. Я послався на Вікентія Хвойку. Дослідженням Трипільської культури, а також скіфів,сарматів , савроматів, нині займаються і британці, і німці. Доречі, нещодавно вириті в бурятських степах скіфські артефакти поїхали до Німеччини. Німці організовували й фінансували дослідження.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #16 Кожух 16.06.2018 10:25
Судячи з прогресуючих роздумів автора, він хоче довести, що скіфи походили від українців. Не треба йому заважати в цьому, щоб не злякати...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #15 Пильний 15.06.2018 23:00
Дивний якийсь яр... Напевне глибокий, глухий і гнилий. З небагатьох відомих скитських слів, є слово страва. Причому саме в значенні страв, які подавалися на бенкеті. Напевне, це слово побутує у монголів або осетин...
І ще, в історії не зафіксовано явища, щоби весь народ, який жив на якійсь території, випарувався. Він обов"язково якоюсь частиною залишається. Думаю, про це відомо навіть у глухому яру. Але ж треба заперечувати. Безліч народів свою історію побудували на вигаданих ними ж мітах, а ми такі правильні, що навіть з неспростовних фактів кепкуємо. Кожному зрозуміло, що ми не стовідсоткові скити. Але навіть дурню має бути зрозуміло, що в нас тече і їхня кров.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #14 ЯR 15.06.2018 21:01
Цитую Олесь Вахній:
погляньте що на зображення скіфів на пекторалі, що на інших зображеннях. расово й культурно українці до скіфів є найближчими.

Оце так "доказ" :) Пектораль з Товстої Могили дійсно НАЛЕЖАЛА скіфському царю, але хто сказав, що її ЗРОБИЛИ скіфи? Вважається витвором еллінських майстрів - з Афін або з Пантікапею. У другому випадку, то - наша сучасна Керч, але пектораль від того не перестає бути "мейд ін греки"))) А грек, який її робив, міг і не бачити ніколи скіфа живцем. Або просто зробити на пекторалі зображення своїх кума, брата і корєша по майстерні.
На пекторалі ще є леви і квітки лотоса - хоч їх не записуєте до флори й фауни України? Ще раз кажу: нам достатньо ВЛАСНОЇ історії - достатньо, що пектораль наша, а хто на ній - навряд чи знатимем. Не потрібно уподоблюватися рашистам в історичних вигадках і домислах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама