Понад 1500000 підписів проти відкриття «дикого» ринку землі в Україні вже зібрано у рамках акції «Не дамо вкрасти землю!». Щодня до центрального офісу Аграрної партії, що ініціювала цю кампанію, надходять тисячі нових анкет з усіх куточків країни.

zibrano

Про це повідомив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Понад 90% опитаних висловлюють категоричне «ні» впровадженню «дикого» ринку землі. І в містах, і в селах люди свідомі того, що це дестабілізує економіку країни і призведе до зубожіння українців, масового безробіття. Якщо промовчати і не діяти зараз, завтра українські чорноземи опиняться в руках олігархів та спекулянтів, а народ стане кріпаком. Наразі екватор зі збору підписів подолано! Аграрії пообіцяли зібрати не менше трьох мільйонів. І ми це зробимо!» – наголошує Віталій Скоцик.

Між іншим, таку єдність українці демонстрували тільки під час референдуму про Незалежність у грудні 1991 року. І це при тому, що в аграріїв немає коштів на велику промокампанію і власних телеканалів. Більше того, крім власне збору підписів, люди активно долучаються до автопробігів проти продажу землі, пікетують обласні управління Держземгеокадастру, беруть участь в інтернет-флешмобах.

7 червня аграрії принесуть зібрані підписи під стіни Верховної Ради, де проведуть всеукраїнську акцію протесту проти поспішного впровадження ринку землі, який в нинішніх умовах призведе лише до втрат.

«Це буде всеукраїнський страйк проти непродуманого продажу землі і за ґрунтовну земельну реформу. Я не сумніваюся, чи влада почує людей. Але чи дослухається і відхилить недолугий урядовий законопроект про обіг землі сільськогосподарського призначення? Чи почне влада змінюватися і створювати підґрунтя для реальної реформи? От 7 червня і побачимо», – говорить лідер Аграрної партії.

Нагадаємо, підписуючи останній Меморандум з МВФ, українська влада взяла зобов’язання вже до кінця травня цього року ухвалити закон про обіг земель, що відкриє шлях до продажу землі сільськогосподарського призначення з 2018 року. Аграрії заявили, що поспішне впровадження ринку землі призведе до непоправних втрат і розпочали Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!». Вони виступають не за безкінечне продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а за грамотну земельну реформу.

Ще минулого року Аграрна партія зібрала провідних експертів, які розробили стратегію земельної реформи. Ці напрацювання було обговорено під час земельних форумів з представниками усіх регіонів України за участі фермерів, місцевих громад, науковців. Разом з фахівцями було сформовано бачення 16 напрямків реформи, які тепер слід реалізувати в законодавчих актах.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #16 Петрович 06.06.2017 22:42
Земельні олігархи (латифундисти) добре ознайомлені з економічною наукою і вони знають, що рослинництво дає прибуток за 5,6,7 місяців, тваринництво за три роки, а птахівництво, після зведення курників за 40 днів. Не важко здогадатись який варіант буде вибраний. Тому держава, як регулятор повинна стимулювати тваринництво не так як нині, надаючи префиренції друзям-курятникам.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #15 Кугай 06.06.2017 11:59
Порошенко сейчас увеличил в разы своих ботов.которые с пеной у рта уже верещат на всех направлениях о том благе,которое снизайдёт всем нам от продажи земли.Я в принципе не против имея свою землю иметь возможность её заставить ,подарить,прода ть.то есть распоряжаться её,как собственностью.но при одном но,-это если заработает независимая судебная власть,как средство защиты от всех и вся.А что мы имеем сейчас?Правильно сплолшная коррупция во всех сферах власти,а тем более в судебной.Так что успокойтесь продажный отряд порохоботов,не брызгайте слюной предвкушая получить 30 серебренников от своих зажравшихся,про воровавшихся хозяев.Помимо коррумпированнн ого украинского суда,есть ещё СУД БОЖИЙ.Не берите на душу грех.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #14 Щирий самостійник 06.06.2017 10:00
Не дамо пограбувати рідну неньку Україну!!! - Чути одноголосе завивання. А кожен щодня потихесеньку краде її та обдирає у вигляді прихованих податків, надбаних липових пільг, куплених судів та ментів і т. д. і т.п.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #13 заповідник комунізму 06.06.2017 08:21
А чому зібрали лише 1,5 мільйона підписів? :P Мало. Згадайте брежнєвські часи - масові колективні звернення "героїв соціалістичної праці" заслужених колгоспників, ленінських орденоносців.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #12 Історик 06.06.2017 08:17
Часи латифундистів-полозових ідуть в небуття. Тіньові схеми, на яких тримаються прибутки земельних феодалів - ганьба України. Землею мають розпоряджатися селяни, а не зажерливі барони, що платять людям копійки, а собі будують віли в Іспанії. Латифундистів - на свалку історії! :P :P
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #11 Петрович 05.06.2017 23:19
Не зрозуміло як на сьогоднішній день продаж (не продаж) землі вплине на зайнятість сільського населення. На тепер хто хотів, перше- свою землю обробляє сам, друге -здав в оренду, третє - здав в оренду на 49 років, тобто вже продав. Нині триває боротьба агрохолдингів з приводу залучення додаткових земельних ділянок. Також існує тенденція до заходу на аграрний ринок компаній, які цим ніколи не займались, але мають вільні кошти. Але землі то вільної не має. Тому і пішла ця катавасія про продаж землі. Коли з екрана телевізора напомажений політик агітує за продаж землі, то крім лицемірства в цьому я нічого не вбачаю. Селянин без землі, як приблудний пес, гроші взяв і до побачення. Долар був і по 5 і по 8, а зараз 28, але коли чотири роки тому давали за пай 50 тис. грн, то зараз чомусь дають тільки 60. Висновок коли в країні війна і фінансова криза нерухомість і землю вигідно не продаси.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 Автор 04.06.2017 08:19
Президент Порошенко пришел в большую власть, как и предыдущие два «товарища»-сталин.путин, на крови. Народный Майдан с самого начала направляли в нужное русло. Народ бился с путинской марионеткой януковичем, думая, что уничтожает режим и строит новую Украину, а, на самом деле, он таранил дорогу для новых лиц старого режима. Хотя новым лицом порошенко назвать, язык не поворачивается.А теперь тем,кто за 30 серебренников пытаются рассказать о наступление благоденствия всем селянам от продажи земли.Запомните суки,что какими бы не были правильными посылы от этой порошенковской власти,которой уже не доверяют больше 80% Украинцев,я буду поддерживать мораторий на продажу земли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #9 бульба 04.06.2017 00:31
Цитую Dmytro:
Цитую Урюк:
І багато ти знаєш селян, які в змозі купити землю зараз? ПєрРошен знецінив гривню, зробивши селян в тричі біднішими, за три роки не зробив жодного кроку в реформуванні суддів,прокурат ури, поліції... Банківська сфера в ж...і. І ти пропонуєш з цим "президентом", з цією ВР, з цими судами почати продавати землю??? Тоді ти повний ди...л.

В тебе є та земля шо ти кричиш тут? Я наприклад хочу вільно розпоряджатися землею: поміняти призначення, частину продати, збудувати і т.п. Люди не такі дурні і за безцінь не будуть продавати.Якщо ти думаєш що вони проти зняття мораторію заради держави чи людей то ти наївний і розуй очі, там є свої інтереси.
Я за владу не заступаюся тут вийшло "шило на на мило".

ну чого знову на ті ж граблі. Ти вже в евоопі зажив як тобі запроданці обіцяли? так і землю продаси (віддаси) за якойсь борг по газу або штрафу. думати почни.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #8 бульба 04.06.2017 00:28
Цитую ВАЗ-2106:
Цитую Юрій:
"Народ стане кріпаком"... А зараз що? Працювати на такого собі пана ****** за 1000 грн - не кріпацтво? Змусив всіх написати заяву про бажання працювати неповний робочий день (4 години), а фактично працювати цілий день!!! Чи багато шансів на селі знайти іншу роботу? І за свій пай отримувати якихось 4000 за рік, це нормально?! Ось, чому всі оці земельні магнати бояться продажу землі, бо, будуть змушені не користуватись задарма чужою землею, а купити цю землю!

Юра, не звизди, якщо ти працюєш за 1000, то у тебе не може бути Інтернету. А за когось не розписуйся. У мене брат-тракторист після посівної замінив Жигуля. І на тих трактористів-механізаторів неп'ющих попит, черга місцевих олігархів. Деякі навіть виділяють їм службові авто.

може й так, але таких трактористів потрібно трое на всі поля села. А рушту куди? ну зрозуміло до пшека в рабство.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 ВАЗ-2106 03.06.2017 18:01
Цитую Юрій:
"Народ стане кріпаком"... А зараз що? Працювати на такого собі пана ****** за 1000 грн - не кріпацтво? Змусив всіх написати заяву про бажання працювати неповний робочий день (4 години), а фактично працювати цілий день!!! Чи багато шансів на селі знайти іншу роботу? І за свій пай отримувати якихось 4000 за рік, це нормально?! Ось, чому всі оці земельні магнати бояться продажу землі, бо, будуть змушені не користуватись задарма чужою землею, а купити цю землю!

Юра, не звизди, якщо ти працюєш за 1000, то у тебе не може бути Інтернету. А за когось не розписуйся. У мене брат-тракторист після посівної замінив Жигуля. І на тих трактористів-механізаторів неп'ющих попит, черга місцевих олігархів. Деякі навіть виділяють їм службові авто.