реклама Черкащанка
реклама6 жовтня відбулася офіційна презентація Українського аграрного ліцею (УАЛ). Причиною відкриття такого закладу стала відсутність якісно підготовлених молодих кадрів. Адже до аграрних вищих навчальних закладів приходить молодь, яка не мотивована пов`язувати своє життя із сільським господарством. Захід урочисто відкрив голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.

22289687_1576717842367226_8940826761729219115_o

«Український аграрний ліцей - нестандартний заклад. Я вдячний нашим аграріям, фундаменту цієї країни, що в нас є можливість творити такі речі. Щиросердно дякую колективу нашої компанії. Вдячний народним депутатам, адже новий закон про освіту – це найважливіший закон за всю історію України. І, звісно, спасибі нашим вчителям і директору ліцею Олені Ярошинській, нашим партнерам зі США, Голландії, Естонії, Польщі, які також сьогодні з нами. Без вас зробити такий сучасний заклад було б дуже важко», - зазначив голова ВАР.

Вітальну промову продовжила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтегації Ольга Трофімцева: «Я хочу звернутись до ліцеїстів. Любі мої, ви уже сьогодення, ви зробили правильний вибір, тому я хочу вас переконати в тому, що агро зараз модно. Навчайтеся, кайфуйте, використовуйте кожну мить в даному ліцеї, використовуйте кожну можливість для того, щоб взяти щось нове, навчитись в тих чудових людей, що з вами будуть працювати».

Міський голова м. Умань Олександр Цебрій у своїй промові відзначив унікальність УАЛ.

«Відкриття першого приватного навчального закладу, Українського аграрного ліцею, – це визначна подія для Умані. Приємно те, що цей захід відбувається напередодні дня міста. В цей знаменний день звертаюсь до викладачів та учнів, сьогодні ви отримуєте змогу працювати та навчатися в новому закладі, творити історію», - сказав він.

Презентацію Українського аграрного ліцею також відвідав голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець.

«Хотів би подякувати всім ініціаторам створення ліцею за їх особистий вклад в освітній процес, який дає можливість нашому молодому поколінню знайти себе у цьому сумбурному сьогоденні, стати висококонкурентними на ринку праці», - зазначив голова Черкаської облради.

За словами першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Віталія Коваля, Український аграрний ліцей незабаром випустить своїх спеціалістів, які дозволять по новому розвивати аграрний сектор і завойовувати позиції на нових аграрних ринках.

Під час презентації УАЛ виступили і представники вітчизняного аграрного бізнесу: Андрій Гордійчук, Іван Чайківський, Сергій Іващук та власники фермерських господарств.

Директор УАЛ Олена Ярошинська висловила вдячність гостям заходу за побажання та закликала їх і надалі підтримувати починання аграрної освіти по всій Україні.

Після презентації ліцеїсти ознайомили всіх учасників події зі специфікою роботи ліцею. Крім того, гості взяли участь у круглому столі «Регіональна освіта молоді в контексті розвитку аграрного сектору України», де обговорили альтернативну педагогічну систему, яка апробується в УАЛ та передбачає відмову від традиційних засад організації освітнього процесу. Адже акценти в освітній діяльності Українського аграрного ліцею зміщено в бік командної співпраці, спільного продукування й реалізації ідей. Так, за два роки навчання ліцеїсти здобудуть не лише академічні знання, але й спробують себе як мінімум у трьох професіях у реальних умовах праці.

Ще однією родзинкою презентації Українського аграрного ліцею стала зустріч «Молодь та бізнес», де ліцеїсти та аграрії дискутували про аграрний бізнес в Україні і переваги роботи в агросекторі.
Анастасія Шуляк

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр