реклама

реклама

Нацполіція ліквідувала масштабну шахрайську схему: її учасники привласнили гроші з рахунків понад десяти тисяч громадян. Спецоперація відбулася за участі фахівців з Черкащини, розповів Суспільному старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в області Олег Паншутін.

62cd1ea7888ff766594663

Викрили понад пів сотні учасників, які привласнили близько 15 мільйонів гривень.

Серед найпоширеніших інтернет-шахрайств:

  • розсилання фішингових посилань ля отримання даних про банківські картки;
  • пропозицій оформлення грошових виплат;
  • купівля/продаж товарів в інтернеті.

Під час розслідування поліцейські встановили 11 спільнот: зловмисники об’єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах.

"Адміністратори таких спільнот розміщували оголошення з приводу «підробітку»: охочі мали створювати і розсилати фішингові посилання, які дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, для отримання даних банківських карток громадян. Фішинг маскували різними способами: від пропозицій оформлення грошових виплат до продажу різних товарів, здебільшого — побутової техніки".

Також, додав Олег Паншутін, фігуранти справи здійснювали пошук потенційних потерпілих на торгових онлайн-майданчиках. Зловмисники писали продавцям товарів, видаючи себе за покупців. Листування переводили у сторонні месенджери, туди надсилали фішингові посилання. На шахрайських сайтах пропонувалося ввести дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар. Після цього інформація про банківські картки, які вводили потерпілі на шахрайських сайтах, автоматично ставали відомі фігурантам. Надалі вони «виводили» гроші громадян на підконтрольні рахунки.

"За попередніми даними, від протиправної діяльності постраждали більш як 10 тисяч громадян. На цей час відомо, що фігуранти привласнили 15 мільйонів гривень, однак остаточна сума збитків буде встановлена під час розслідування", — пояснив інспектор.

Працівники поліції ідентифікували 56 причетних до шахрайства та провели обшуки за місцями проживання фігурантів у 20 областях України. За їхніми результатами вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, які використовувалися у протиправній діяльності.

"Для припинення розгалуженої злочинної мережі та проведення слідчих дій у 20 регіонах України фахівці нацполіції залучили понад 500 співробітників, серед яких із черкаські фахівці. У результаті викрили 56 зловмисників: вони розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 мільйонів гривень", — деталізував Олег Паншутін.

Слідчі розслідують кримінальні провадження за ч. 3, 4 ст. 190 — Шахрайство, Кримінального кодексу України. Готуються матеріали для оголошення підозри.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100