На обліку в Черкасах перебувають понад 170 дітей з аутизмом, з яких більшість мають інвалідність. На цьому наголосив під час брифінгу завідувач дитячого відділення Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро Гавриленко

– Найчастіше такі діти мають синдром дефіциту уваги з гіперактивністю: вони завжди в русі. Трапляються різні порушення мови, може зовсім не бути мови. У когось проявляється агресія. Ці стани потребують лікування, сам аутизм лікуванню не піддається. Більше хворіють хлопчики, згідно зі світовою статистикою, це один до п'яти.

IMG_20250403_110558

Як зазначив Дмитро Гавриленко, в Україні все частіше фіксують такі розлади у дітей. Він пояснив, що аутизм може виникати через зміни в генах, які впливають на розвиток.

Методи лікування діляться на методи з недоказаною та доказаною ефективністю, які пройшли необхідні випробовування.

– Методів, які допомагають розвиватися дитині – менше. ABA-терапія сприяє усуненню тієї небажаної поведінки, яка заважає дитині навчатися, отримувати інформацію, жити.

Існує державна програма, в межах якої дітей забезпечують, зокрема, заспокійливими ліками, засобами, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги та гіперактивності. Щоб дізнатися більше щодо отримання ліків, громадяни можуть звертатися до дитячих лікарів в психоневрологічних диспансерах.

Якщо батьки помічають дивну поведінку в дитини, необхідна консультація дитячого психіатра, щоб він виключив розлад аутистичного спектру, сказав насамкінець Дмитро Гавриленко.

Юлія Капуш

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100