Черкасці відвідали презентацію свіжих випусків літературних видань творчої спільноти «Pantheon. Література та мистецтво». Зокрема в Обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка презентували 11-й номер літературно-мистецького журналу «Олександрійський маяк», 4-й номер журналу «Luminous», журнал «Сторінками успіху».
До «Літературної неділі», як назвали захід організатори, доєдналися черкаські поети, прозаїки, музиканти, а також літератори з Кіровоградщини. Усі вони виступили з власними творами.
– Автори розповідали про себе, ділилися творчими пошуками та читали власні тексти. Ми презентували три видання: 11-й номер журналу «Олександрійський маяк» (12-й наразі готується до друку), журнал «Luminous», який знайомить читачів із нашими авторами, відбулася перша презентація нового видання – «Сторінками успіху», що об’єднує історії багатьох цікавих людей, – сказала засновниця видавничої майстерні «Pantheon. Література та мистецтво» та членкиня Національної спілки письменників України Аліна Шевченко.
«Олександрійський маяк» виходить щоквартально та є платформою для взаємодії талановитих авторів з усієї країни. Зареєстрований журнал навесні 2022 року у місті Олександрія Кіровоградської області.
– Під час заходу літератори з різних міст познайомилися, обмінялися творчими ідеями та домовилися про подальшу співпрацю. Кіровоградська та Черкаська області – сусідні регіони. Культурний обмін між ними важливий і має великий потенціал, – підкреслила Аліна Шевченко.
Письменниця Тетяна Брукс представила свої твори та поділилася досвідом: хоча її книги виходили в багатьох видавництвах, не кожна співпраця залишала лише позитивні враження.
Героїня журналу «Сторінками успіху», черкаська поетеса під псевдонімом Лана Краска звернула увагу на важливу тему – творчість авторів з інвалідністю. Вона зачитала твори з альманаху «Без меж».
– Я пишаюся тим, що є авторкою з інвалідністю. Перший номер цього альманаху об’єднав у собі творчість авторів із першою, другою та третьою групою інвалідності – людей, які щодня доводять: ми здатні на більше.
Багато авторів на заході зачитували твори на військову тематику. Серед них була й черкаська літературознавиця Ганна Клименко-Синьоок, яка представила свій вірш про сучасність і війну.
До заходу вона залучила студенток літстудії «Поетична вітальня Ганни Клименко-Синьоок» Черкаського національного університету – Яну Косюк та Анастасію Шостю.
Юлія Капуш
реклама