Хрест з розп’яттям, що височіє над Мегометрівським ставом, намуляв очі релігійній громаді хасидів. Вони подали прохання уманській мерії, перенести його. Тепер і спілка «Рада громадських організацій» б’є на сполох – каже, що влада хоче його знести. Про ситуацію, що склалася, повідомляє «Вечірня Умань».

Фото: vch-uman.in.ua

Фото: vch-uman.in.ua


Зібрали гроші, збудували, встановили. На єдиний в Умані хрест з розп’яттям скидалося півміста. Встановили його на березі Мегометрівського ставу – напроти місця, де починалася Уманська фортеця. Володимир Гончарук, що був ініціатором установки, каже, що хрест встановили до річниці хрещення Русі. За іронією долі, пагорб, на якому стояла фортеця, зайняла синагога. І хрест почав дратувати Уманську єврейську асоціацію...

- Віра – є віра. Це святе. Наші праведники навчають нас поважати усіх, Я не знаю, хто ставив хрест і для яких цілей. – І що може бути далі. – розповідає Шимон Бускілла, представник Міжнародного благодійного фонду. - Не можна чіпати символи другої віри. Але ми боїмося, що хтось з наших одновірців, хто не дуже шанує закони релігії, його пошкодить. І тоді може бути нікому непотрібна війна. Ми боїмося, що хрест – як бак бензину. Що може бути провокації. Може краще перенести туди, де не буде доступу релігійним фанатам. Цим ми уникнемо провокацій. Творець хасидизму та дідусь Рабі Нахмана Бал Шем Тов казав – що ніколи не поїде в бричці з атеістом. Бо головне – це віра.

Уманська міська влада не поспішає коментувати ситуацію. У кулуарах шепочуть, що на мерію тиснуть, аби хрест прибрали. Але навіть чиновники з багаторічним стажем не хочуть марати руки, зносячи святі символи...

ому хрест в Умані заважає хасидам більше, ніж сусідство мечетей на Храмовій горі в Єрусалимі? Реакція представників паломників дратує місцевих жителів. Бо земля українська, і святе для хасидів місце теж має історичну цінність для уманчан. І сусідство двох релігій не має викликати конфліктів, як і присутність символів двох релігій на одному клаптику землі в Єрусалимі. Ізраільський Єрусалим - святе місто відразу трьох релігій: іудаізму, ісламу та християнству. При чому синагоги і мечеті стоять поруч на Храмовій Горі...

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #21 sergo 22.08.2013 19:31
Цитую За Справедливість:
Мы для евреев быдло! Евреями уготовлен новый мировой порядок - тотальный контроль, в котором они будут править всем человечеством... Ведь Христианство было создано никем иными, как религия для гоев т.е. рабов и холопов... Они ненавидят нас всей душей, но умело скрывают это. Их политика направлена на истребление народов, сокращение численности населения во всем мире. И нету жалости и сострадания ко всем нуждающимся, ибо они избраны править, а мы -служить!

ну бы*ло не бы*ло но с этим надо что-то решать!пусть забирают свою икону на родину и ..... на него.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #20 Сергей 11.08.2013 00:16
Мы любем Украину,любим Родную Умань,уважаем всех ВЕРУЮЩИХ,но Гостям не позволим "хозяйничать в Нашем доме",тем более "указывать Нам ,как поступать с Нашей Святыней, КТО ДО НАС С МЕЧОМ ПРИДЕТ---ОТ НЕГО ПОГИБНЕТ!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #19 Святослав Михайлович 05.08.2013 21:26
Цитую Наташа Манина:
Главный враг для "богоизбраных" это Христос и Христианские страны. Они навязали Европе "толерантность-мульти-пульти культуру",заселяют Европу мусульманами,чт обы их руками уничтожить все Христианские страны.Также они создали много разных лжехристианских вероисповеданий типо "свидетили еговы" итд..Чтобы раздробить Христиан. Они придумали валюту для Европы,чтобы контролировать каждого "гоя" на всей земле. Они против Дружбы Православных Славянских Народов,и никогда не допустят чтобы Украина дружила полноценно с Россией. Они это антиХристы. И дай Бог наш Господь выполнит свое пророчество,по отношению к антиХристам. Аминь.

Я с Вами согласен на все 1000% ! Они так хотят отвести угрозу от себя,зная о том что они живут не по заповедям Христа.И далее будут грабить и обманывать всех своей лжетоллерантнос тью.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #18 авжеж 05.08.2013 20:27
Цитую Наташа Манина:
Главный враг для "богоизбраных" это Христос и Христианские страны. Они навязали Европе "толерантность-мульти-пульти культуру",заселяют Европу мусульманами,чт обы их руками уничтожить все Христианские страны.Также они создали много разных лжехристианских вероисповеданий типо "свидетили еговы" итд..Чтобы раздробить Христиан. Они придумали валюту для Европы,чтобы контролировать каждого "гоя" на всей земле. Они против Дружбы Православных Славянских Народов,и никогда не допустят чтобы Украина дружила полноценно с Россией. Они это антиХристы. И дай Бог наш Господь выполнит свое пророчество,по отношению к антиХристам. Аминь.


Натк, а Натк. Не кури більше цей "руззкомірний" Біломор. Виражайся яснєй. Тіпо: я - юдофобка, закінчаться жиди, буду ненавидить укрів. і т.д.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #17 Кац 05.08.2013 19:56
Цитую Слава Україні !:
Хрест їх дратуйє в Умані,де воини перебувають раз в рік, хрест їх дратує на Городищиніа де їх взагалі немає. А те що вони дратують семитизмом усих хто не зариться на їхні порхаті шекелі вони до уваги не приймают ?
Ці "помазаники" ще себе покажуть, історія не може не повторитися, на то вона історія.
Ми згадуємо Гонту, але цей "народний герой" довго отирався біля еврейскої кагали поки не побив горшки з мацою. Так що панове ділки та влажноможці присмикаючі перез еврейством, не дуже мажте мацою губи те не запихайся нею, з часом ви ненарокм можете подавитися.

Ой вэй, вы таки паковали бы свои шмотки и мазали постолы куды нибуть в Сибирь,куда приглашал хохлов кацап Столыпин. Украина местечковое место для людей с Земли Обетованной, нам тут нравится.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #16 Черкащанин 05.08.2013 10:15
У період паломництва поставити біля хреста міліцейський пост - і все, "релігійні фанати" на страшні. Гостинність гостинністю, але кожен має знати, в яку країну приїхав.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #15 Гонта і Залізняк 05.08.2013 09:37
Пам’ять коротка? Прийдемо, нагадаємо, ще є кому. Ця жи*ва допроситься. І чинуші-христопродавці, які їй потворствують-теж.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #14 observator 04.08.2013 19:56
Цитую За Справедливість:
Обратите внимание, что происходит: нам намеренно навязывают прозападные ценности, несвоиственные словянскому народу; бумажные деньги вскором заменят електронные единицы; система потихоньку овладевает нашей свободой - введение биометрических паспортов и создание единого демографическог о реестра будут обрабатываться сверхмощным компьтером в Швейцарии; затем последует подшивание микрокапсулы под кожу каждого человека. И это только начальный этап конечной цели - чипизации населения всей планеты!

Санитары уже выехали! Прячься. А то чипизируют тебя в Швейцарию и с помощью адронного коллайдера запердолят в матрицу!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #13 Loki 04.08.2013 16:12
Бак бензина - не банка "Zyklon B"! Переживут.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #12 За Справедливість 04.08.2013 16:06
Мы для евреев быдло! Евреями уготовлен новый мировой порядок - тотальный контроль, в котором они будут править всем человечеством... Ведь Христианство было создано никем иными, как религия для гоев т.е. рабов и холопов... Они ненавидят нас всей душей, но умело скрывают это. Их политика направлена на истребление народов, сокращение численности населения во всем мире. И нету жалости и сострадания ко всем нуждающимся, ибо они избраны править, а мы -служить! Обратите внимание, что происходит: нам намеренно навязывают прозападные ценности, несвоиственные словянскому народу; бумажные деньги вскором заменят електронные единицы; система потихоньку овладевает нашей свободой - введение биометрических паспортов и создание единого демографическог о реестра будут обрабатываться сверхмощным компьтером в Швейцарии; затем последует подшивание микрокапсулы под кожу каждого человека. И это только начальный этап конечной цели - чипизации населения всей планеты!