У черкаській дитячій міській поліклініці №2 не знають, чим проводити інгаляції дітям. Після закриття інгаляторію тут сподіваються лише на портативний небулайзер (пристрій для проведення інгаляцій). Утім, переконані в поліклініці, він не витримає навантаження, бо ж щодня тут обслуговували близько 80 дітей.
За словами працівників фізкабінету, наявні інгалятори пропрацювали близько 20 років. Однак після нещодавнього огляду комісією, владці з’ясували, що вони працювали без технічних паспортів. Інгаляторій закрили вчора відповідно до наказу головлікаря дитячої міської лікарні Володимира Борисенка «у зв'язку з технічним станом апаратури».
Через затримки проплат Державним казначейством, в поліклініці не сподіваються, що за бюджетні кошти сюди скоро закуплять нові апарати.
Натомість заступник директора департаменту охорони здоров’я, начальник управління контролю якості медичних послуг Надія Гетьман у коментарі «Прочерку» повідомила, що апарати, якими обслуговували дітей, не зареєстровані Міністерством охорони здоров’я, тож лікувати дітей ними не можна.
– Апарат-інгалятор, який не зареєстрований у Міністерстві охорони здоров’я і виготовлений «кустарним» шляхом, може бути для дітей використаний? – обурюється Надія Анатоліївна.
Крім того, на її переконання, апарат уже «віджив своє». Новий же вчора згодилася для поліклініки купити почесний президент ПАТ «Азот», імовірна кандидатка на перевиборах по 194 в. о. Валентина Жуковська, урочисто оголосивши про це під час чергових громадських слухань. Для цього обіцяє спрямувати 10 тисяч гривень.
Надія Гетьман запевняє, що після придбання нового апарату фізкабінет працюватиме в нормальному режимі. Конфлікт навколо інгаляторію, на її думку, створюють самі медичні працівники, бо не хочуть проходити перекваліфікацію.
– Взагалі увесь цей хай підняли медичні працівники. Вони лікують не за протоколом. При ГРВІ інгаляції забороняються. Коли ми почали питати, де їхній журнал, то з’ясували, що вони його ведуть неправильно. Коли починаєш вимагати працювати за стандартами, то виникають розмови, що ми «щось закриваємо», – скаржиться чиновниця.
Водночас головлікар Черкаської міської дитячої лікарні Володимир Борисенко в грубій формі відмовив у телефонному коментарю виданню «Прочерк». Нагадаємо, саме він, за словами депутатки облради Наталії Старікової, є ініціатором закриття інгаляторію.
– Такі коментарі я телефоном не надаю. Я ж не знаю, хто ви – журналіст, провокатор, диверсант, агент іноземної розвідки, шпіон... А Старікова нехай краще молоком займається якісним, сирками якісними, а не дає інформацію, якою не володіє. Старікова чомусь до мене не під’їхала і не спитала. Вона – депутат обласної ради, я – теж депутат обласної ради. Вона знає, де моє робоче місце, – дав пораду Старіковій замість відповіді Борисенко, який в облраді є депутатом від Народної партії.
Нагадаємо, сьогодні Наталія Старікова написала звернення на ім'я в. о. директора департаменту охорони здоров'я Черкаської міської ради Надії Гетьман із вимогою негайно розслідувати ситуацію, що склалася, надати копію наказу, відповідно до якого закрили інгаляторій у поліклініці №2 і вжити заходів для негайного відновлення повноцінної роботи фізіотерапевтичного кабінету в усіх дитячих поліклініках.
реклама
Коментарі
По протоколу Борисенка дитячі поліклініки слід переробити в газові камери і пропустити через них хворих дітей.
Стрічка RSS коментарів цього запису