Чотири бронежилети отримали журналісти з Донеччини від черкаських колег. На знак солідарності засоби захисту для журналістів Донбасу передала Черкаська обласна організація Національної Спілки журналістів України.
З ініціативою підтримати своїх колег, які змушені працювати в зоні військових дій, черкаські журналісти звернулися до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка. Черкаський губернатор особисто вирішує питання щодо облаштування військовослужбовців територіального батальйону «Черкаси», забезпечення військових засобами індивідуального захисту тощо. Тому і цього разу за сприяння Юрія Ткаченка було виділено кошти на придбання бронежилетів для працівників ЗМІ Донеччини.
– Життю журналістів, які працюють на передовій, так само загрожує небезпека, як і будь-якому солдату, – зауважує Юрій Олегович. – Тому наш обов’язок не залишитися байдужими до тих українців, які, зрештою, захищають і наш мир, хай навіть за сотні кілометрів від Черкас.
Подібні акції, на думку голови Черкаської обласної організації НСЖУ, першого секретаря Спілки Сергія Томіленка, не лише об’єднують представників ЗМІ з усієї України, а й допомагають змінити формат відносин влади та медіаспільноти.
– Розуміючи, що наші колеги на Сході потребують зараз найбільшої допомоги, ми вирішили сконцентрувати зусилля саме на тому, аби зробити і свій внесок у їхній захист. Тому завдяки зусиллям обласної влади ми змогли придбати бронежилети і надати їх журналістам, які працюють на Донеччині, – сказав Сергій Томіленко.
Таку акцію Черкаська обласна організація НСЖУ перейняла від центрального офісу Спілки, який два тижні тому відправив на Донецьк також 4 бронежилети. Засоби захисту було передано власкорам центральних ЗМІ, телевізійникам та працівникам інтернет-видань, які подали персональні заявки до НСЖУ. Один бронежилет знаходиться в офісі ДонСЖУ, його видають у тимчасове користування журналістам, які направляються в зону бойових дій.
Як ніхто тему безпеки журналістів Донбасу розуміє голова тамтешньої обласної організації НСЖУ та головний редактор газети «Донбас» Олександр Бриж, якого на початку червня викрали озброєні сепаратисти й погрожували розправою за необ’єктивний, на їхню думку, виклад матеріалів видання.
– Така допомога якраз вчасна, адже в гарячій зоні конфлікту перебуває близько 20 наших журналістів – представників місцевих медіа, – розповідає Олександр Михайлович. – Приємно, що нас підтримують черкаські колеги, така солідарність завжди підносить дух патріотизму і національної єдності.