У Свидівському лісництві Черкаського лісгоспу понад трасою Черкаси-Канів всихають соснові насадження.



Нещодавно в кварталі 50 Свидівського лісництва комісія у складі фахівців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», спеціалістів управління та лісгоспу провела лісопатологічне обстеження виділів 8, 10, 11, 12, 13, 14, 17.

Ними встановлено, що на загальній площі у 5,4 гектари всихаючі сосни та сухостій становлять 80%, а повнота життєздатних дерев нижча за критичну. Тож відповідно до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету міністрів №555 від 27 липня 1995 року, вибіркова санітарна рубка в цій частині лісу є недоцільною. Тому готуються документи на видачу дозволу Черкаському лісгоспу для проведення суцільної санітарної рубки у вищезазначених виділах.


Головні причини всихання та масового ослаблення соснового лісу – глобальна зміна кліматичних умов, загальний вологодефіцит внаслідок атмосферних посух. Крім того, до всихання сосен призвело заселення їх крон омелою австрійською – паразитом, який проростає в дерево і живиться його соком, що призводить до ослаблення або ж загибелі деревостану. Сильно ослаблені дерева заселені стовбуровими шкідниками – це ще одна причина загибелі насаджень.

У березні цього року в кварталі 50 понад трасою на Канів здійснювалася суцільна санітарна вирубка лісу з цих самих причин. Як розповів директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт, на зрубах вже висаджені лісові культури, і, зокрема, разом із громадськістю там створили Шевченків бір – ліс, приурочений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Ще тоді, навесні, насадження у обстежених нині виділах, які знаходяться поряд зі зрубаними ділянками, відзначалися недостатнім рівнем біологічної стійкості. Минуло кілька місяців – і знову лісівники змушені рубати сухі восьмидесятирічні та дев’яносторічні сосни.


Вирубка лісу на вищевказаних ділянках буде здійснена згідно оформлених лісорубних квитків, законно та відповідно до чинного законодавства. На жаль, іншого способу очистити ділянки від хворого та всохлого лісу немає, проте вже восени на зрубах будуть створені нові стійкі насадження, запевняють у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #4 Трохимова баба 21.07.2014 21:49
Солідарна зі своїм дідом :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 Комарик 21.07.2014 21:43
Ухаживать нужно за деревьями,а не наблюдать и плевать на землю где живете,паны крутящие свиням хвосты.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 Градусник 21.07.2014 21:38
Ясно что дело темное. Налетели паразиты со всех стран на Свидивок! Грызут,пилят, рубят...только щепки полетят. Меньше надо по командировкам разъезжать в другие паразитические страны и не привозить на своих галошах шкидныков. А еще лучше не лить мочу под деревья,то и не повысыхают.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+23 #1 Дід Трохим 21.07.2014 11:46
І шо воно за холєра - в Польщі глобальних змін клімату нема, в Чехії нема, в Австрії нема (може ше десь нема, але я там не був), а в Свидівському лісництві є. Може то у лісників голови і руки всихають?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100