реклама
Sucurity Police

реклама

Звернення членів ученої ради і співробітників Черкаського національного університету з приводу примусового призначення в. о. ректора колишнього голови Черкаської ОДА Олександра Черевка не дали жодного результату. Про це «ГолосUA» повідомили в ЧНУ на умовах анонімності.

1 липня поточного року Черевко обійняв цю посаду всупереч думці університету та за особистого сприяння міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

Сам Квіт у коментарі «Прочерку» підтвердив, що отримував лист з ЧНУ, де члени вченої ради пропонували призначити виконуючого обов'язки керівника університету з числа його працівників і навіть запропонували кандидатури.

–Наскільки мені відомо, всередині університету не було фігури, яка могла б очолити університет. Його ж завдання – довести університет до наступних виборів ректора. Вважаю, що в такій ситуації краще взяти людину з боку. З іншого боку, він – доктор економічних наук, тобто має відношення до академічній сфері. Тому я думаю, що це – нейтральна фігура, – повідомив Квіт, додавши, що Черевко теж може взяти участь у виборах ректора.

Водночас, у листі на ім'я президента України Петра Порошенка члени трудового колективу ЧНУ повідомляють, що це рішення прямо суперечить Закону «Про вищу освіту». Відповідно до чинних норм, керувати вузом до обрання нового ректора повинна посадова особа, визначена статутом навчального закладу.

«Призначення О.В. Черевко, який не має трудових відносин з університетом, є порушенням законодавчих норм нашої держави. Крім того, О.В. Черевко має незначний досвід викладацької роботи і взагалі не має досвіду роботи на адміністративних посадах вишів: таких, як завідувач кафедри, декан факультету, проректор. Викликає багато запитань і його стрімкий науковий злет (кандидатська дисертація захищена в 2004 р., а докторська – в 2007 р., під час перебування на посту голови Черкаської ОДА», – йдеться в листі на ім'я Президента України.

Співробітники ЧНУ також нагадують, що в 2005-2007 рр.. Черевко домігся зняття з посади тодішнього ректора і поставив свого протеже всупереч протестам колективу та студентським пікетів. Це призначення, кажуть у виші, призвело до повного руйнування життя університету і безлічі порушень в господарській діяльності.

«У справі силового нав'язування керівників вузів міністр Квіт – гідний продовжувач справи Табачника», – зазначають у ЧНУ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+20 #34 Викладач ЧНУ 12.08.2014 11:18
Пан міністр-оголошуйте конкурс на посаду ректора ЧНУ, НЕ ПОРУШУЙТЕ новий Закон "ПРО ВИЩУ ОСВІТУ"! Довіри до вашого спонсору-екс-губернатора немає і не буде в університеті. У нас, на відміну від вас, не все продається, а головне-не всі !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #33 Студент 27.07.2014 21:40
Цитую юстиция:
Цитую Студент:
Требуем снижения цены за обучение для студентов старших курсов ЧНУ. Она должна соответствовать ценам этого года. Мы не будем спонсорами первокурсников! !!



Нужно было это требовать при Кузе. Когда студентов за мнение отличное от Кузиного репрессировали и исключали из университета. Тогда эти требователи и пискнуть боялись. Забыли уже как Кузя на сессии областного совета оскорблял и унижал погибших на Майдане? Теперь требуете? Как Кузя на коленях Тулубу 100 тысяч долларов платил, чтобы ректором еще год остаться?

На нас ничего не заработаете, а стоимость обучения для 2-3-4 курсов придется снизить !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #32 лише факти! 27.07.2014 11:06
1. Черевко - не подарунок!
2. Авторів "колективного звернення" офіцйно не існує!
3. Матеріал для Голосу.юей складено в кращих традиціях геббельсівської пропаганди... Не здивуюсь, якщо виданню за це заплатили.
4. У ЧНУ продовжує орудувати група педагогів "СІОН", яка писала кляузи і анонімки на ректора Поліщука у 2005-2007 роках. Група, склад якої відомий, і до складу якої Поліщук теж вступив, щойно зрікся посади.
5. Склад групи: Жаботинська, Селіванова, Ігнатенко, Тарасенкова, Андріяко, Савченко, Швидка, Корновенко, Морозов, Чабан, Поліщук. Якщо вважати цих високопоставлен их і, певна річ, зацікавлених осіб усим колективом ЧНУ, - то мені щиро шкода цей куций колектив.
6. Усі перечислені щойно особи щиро вважають Януковича успішним менеджером, а Україну, як державу, - непорозумінням. Хіба Поліщук там випадково. Хоча, сину ж захищатися... І в раді Кузьмінського.
7. із нейтралізацією Жаботинської, Селіванових і Морозова зникає вся проблема.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #31 Соціолог 27.07.2014 08:43
Кузьмінський найбільш титулований з усіх ректорів ЧНУ: кавалер ордена "За заслуги" І - ІІІ ступенів (= Герой України) + Почесний громадянин Черкащини. Це треба враховувати.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-17 #30 юстиция 26.07.2014 21:42
Цитую Студент:
Требуем снижения цены за обучение для студентов старших курсов ЧНУ. Она должна соответствовать ценам этого года. Мы не будем спонсорами первокурсников! !!



Нужно было это требовать при Кузе. Когда студентов за мнение отличное от Кузиного репрессировали и исключали из университета. Тогда эти требователи и пискнуть боялись. Забыли уже как Кузя на сессии областного совета оскорблял и унижал погибших на Майдане? Теперь требуете? Как Кузя на коленях Тулубу 100 тысяч долларов платил, чтобы ректором еще год остаться?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #29 черкащанка 26.07.2014 21:33
Фраза передостаннього абзацу статті "в 2005-2007 рр.. Черевко домігся зняття з посади тодішнього ректора і поставив свого протеже всупереч протестам колективу та студентським пікетів" мені все сказала про авторів цього звернення. Це люди, які перебріхують факти. Тоді під час Помаранчевої революції студенти голодували проти Кузьмінського, який примушував усіх голосувати за Яника. А викладачі-підлабузники і студенти-підлабузники влаштували брехливе голодування за Кузьмінського, на перервах демонстративно поїдаючи котлети перед людьми, які дійсно голодували і в яких паморочилося в голові. Але вони все одно вистояли і виперли цього партократа Кузьмінського. Щоправда, він скоро повернувся. Ну а стосовно одіозності самого Черевка, то тут заперечити нема чого.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+30 #28 Студент 26.07.2014 17:46
Требуем снижения цены за обучение для студентов старших курсов ЧНУ. Она должна соответствовать ценам этого года. Мы не будем спонсорами первокурсников! !!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #27 Моніторінг 26.07.2014 11:24
Разом з К у минуле повинна відійти роками насаджувана ним атмосфера домінування грубої сили, приниження людської гідності, пілості та кар'єрного підлабузництва. Це мають зрозуміти і його багаторічні апологети (починаючи з букви А і далі за абеткою). Оздоровлення морально-психологічного клімату в колективі вже ніщо не зупинить.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-19 #26 юстиция 26.07.2014 10:39
Назначение А.В. Черевко законно, поскольку у Министра есть письмо группы ведущих ученых университета (15 профессоров, которые представляют все институты и являются учеными с мировым именем) с требованием не назначать Тарасенкову или Андрияко и.о. ректора в связи с тем, что эти люди замешаны в к...ционных схемах Кузьминского. Поэтому Министр принял решения назначить нейтрального человека, поскольку только он может провести выборы ректора честно и прозрачно. Ставленники Кузи на это неспособны. Достаточно сказать, что Тарасенкова ведет аудиозаписи всех встреч у себя в кабинете, а потом все это докладывает Кузьминскому. Т.Е. в ЧНУ атмосфера 37 года, которую пытается разрушить А.В. Черевко.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #25 СЕЛЯНИН 26.07.2014 10:14
Все же Кто была во времена золотоподковные ВТОРОЮ ЛЕДЕЮ ЧЕРКАЩИНЫ?