реклама

реклама

19 жовтня, біля храму Преображення Господнього, що в селі Білозір'я, відбулося протистояння між парафіянами й людьми, котрі прийшли з бажанням здійснити перепідпорядкування парафії Київському Патріархату. Цій події передувала агітаційна робота, яка проводилася в селі й супроводжувалася збиранням підписів за перехід до складу УПЦ КП та усунення протоієрея Василя Коваленка, який є чинним настоятелем цього храму вже багато років.

Зважаючи на агресивний характер акції та напружені емоції з обох сторін, територію біля церкви оточили працівники правоохоронних органів, були присутні представники місцевої та обласної держадміністрації, громадськості, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак.

Емоційне обговорення питання про перехід парафії до Київського Патріархату завершилося тим, що абсолютна більшість присутніх висловилися таки про збереження чинної юрисдикції храму, а також повну довіру отцю Василеві. До речі, на його підтримку приїхали священики та віряни з сусідньої Сміли.

Бурхлива атмосфера, яка панувала перед зачиненим Преображенським храмом, одначе не завадила конструктивній дискусії між священиками та кандидатом в депутати Верховної Ради від патріотичних сил Сергієм Рудиком, який висловився за діалог та пошуки шляхів порозуміння між вірянами з метою недопущення подальшої ескалації конфліктів та проявів екстремізму.

Про це інформує прес-служба Черкаської єпархії УПЦ.

реклама

Коментарі  

 
0 #12 Віталік 24.10.2014 11:33
Цитую Олександр:
Цитую Богдан:
С каких это пор появилась на нашей земле укпц ? Чисто америкоський продукт и это понятно каждому ,для чего . :P

Вивчiть питання розколу церкви перед тим, як зазначати, що саме е американським продуктом...


Це правда. Московського патріархату, офіційно, не існувало до Петра І. До речі, узаконили цей патріархат за хабар :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #11 Олександр 21.10.2014 10:51
Цитую Богдан:
С каких это пор появилась на нашей земле укпц ? Чисто америкоський продукт и это понятно каждому ,для чего . :P

Вивчiть питання розколу церкви перед тим, як зазначати, що саме е американським продуктом...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #10 Mihals 21.10.2014 08:34
Цитую детектор:
Ті хто "розкручує" подібні релігійні конфлікти, можливо і з самих кращих намірів, мусять розуміти, що пробуджують надзвичайно страшного звіра - громадянський розкол на основі віри.

Який "розкол віри"????Що ви мелите?Це що католики з протестантами чубляться?Ніч "довгих ножів"?Православні віруючи єдине що хочуть,щоб церква в яку вони ходять не підпорядковувал ась країні окупанту,країні ,громадяни якої вбивають і катують українських громадян,очильн ик якої Патріарх Гундяєв,не визнає українців як народ,в МП кубляться терористи,в їх храмах були склади зброї,українці за єдину помісну православну церкву,і як в Білозір"ї більшість хотіла б лишити все як є,то потреби завозити Смілян не було б..Мутять Московіти,збурю ють і чипляються,але процес пішов,їх вже нічого не врятує,відлік часу зворотній,вони підуть з нашої землі..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #9 Нестор Іванович 20.10.2014 21:29
Цитую детектор:
Ті хто "розкручує" подібні релігійні конфлікти, можливо і з самих кращих намірів, мусять розуміти, що пробуджують надзвичайно страшного звіра - громадянський розкол на основі віри. Далекий від думки, що прихожани УКРАЇНСЬКИХ храмів Московського патріархату є ворогами своєї рідної землі і на 100% впевнений - моляться вони Господу а не Путіну.


Для дур......тих москалів і їхніх прислужників ці слова синоніми.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #8 марлен 20.10.2014 19:16
А как же рассказы о единой краине!!!??? Где она? Полный раскол и беспредел! :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 детектор 20.10.2014 18:37
Ті хто "розкручує" подібні релігійні конфлікти, можливо і з самих кращих намірів, мусять розуміти, що пробуджують надзвичайно страшного звіра - громадянський розкол на основі віри. Далекий від думки, що прихожани УКРАЇНСЬКИХ храмів Московського патріархату є ворогами своєї рідної землі і на 100% впевнений - моляться вони Господу а не Путіну.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #6 Богдан 20.10.2014 16:15
С каких это пор появилась на нашей земле укпц ? Чисто америкоський продукт и это понятно каждому ,для чего . :P
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-15 #5 Oculus Rift 20.10.2014 15:35
Едина краина. Жрите друг-дурга.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Батрахоміомахія 20.10.2014 13:57
Геть московських попів з нашої землі!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Василь 20.10.2014 12:23
село під комуняками і регами. Батюшка поведе вірну поству в світле феодальне майбутнє