Про прямий підкуп виборців є чимало анонімних повідомлень у Громадянську мережу «Опора», але документально зафіксувати його поки що не вдалося. Про це під час прес-конференції 24 жовтня повідомив координатор громадського спостереження мережі «Опора» в Черкаській області Захар Колісніченко.
– Населення не погоджується співпрацювати ані з нами, ані з міліцією, й відмовляється офіційно свідчити про підкуп, – заявив пан Колісніченко.
Про те, що факти підкупу мають місце, свідчать анонімні дзвінки. Приміром, сьогодні вранці спостерігачеві Марині Макусі зателефонувало троє жінок, кожна з яких питала, чи правда, що відтепер тим, хто бере гроші за голосування, загрожує кримінальна відповідальність. Отримавши позитивну відповідь, жінки не стали конкретизувати, хто саме намагався їх підкупити.
Разом із тим, донедавна фіксувалося чимало фактів, які можуть свідчити про непрямий підкуп виборців. Приміром, один із кандидатів роздавав виборцям разом із листівками, також хустки та іконки, але, як згодом було встановлено, їхня вартість не перевищує мінімальної суми, яку можна вважати підкупом. Окремі кандидати витрачають тисячі й тисячі гривень на облаштування у своїх округах фонтанів, дитмайданчиків, зупинок, маршруток тощо, безкоштовно годують людей кашею і ставлять у парках лавочки. Усе це відучора вже вважається підкупом виборців і карається позбавленням волі, але виборча кампанія наразі практично завершена.
Серед інших порушень Захар Колісніченко назвав поширення агітпродукції без вихідних даних за і проти окремих кандидатів, оплату друку матеріалів не з виборчих фондів кандидатів, залучення до агітації працівників виборчих комісій, розміщення агітації в недозволених місцях тощо.
На запитання кореспондента «Прочерку», чи є факти адміністративного тиску на виборців, пан Колісніченко відповів, що підтверджених фактів такого тиску немає.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису