Про проблеми хімічного гіганта та інші питання в інтерв’ю прес-службі підприємства розповів Голова Правління ПАТ «АЗОТ» Віталій Скляров. Пропонуємо фрагмент, що стосується нашумілого в Черкасах питання – тролейбусного.
– На яких умовах підприємство передає тролейбуси місту?
– У найближчі два тижні спільно із депутатським корпусом і міським головою Сергієм Одаричем ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM має розробити механізм передачі тролейбусів. Зараз ми обговорюємо різні варіанти. Як тільки дійдемо спільної згоди – повідомимо. За інформацією міського голови Сергія Одарича, на лінії міста виходять 45 тролейбусів, які експлуатуються понад 22 роки. Тому 15 нових комфортних тролейбусів, виготовлених за європейськими зразками, які ми передамо місту, на 30 відсотків оновлять тролейбусний парк. «Азот» уже уклав договір із комунальним підприємством «Черкасиелектротранс» на технічний огляд, оскільки обидві сторони зацікавлені в тому, щоб тролейбуси вийшли на лінію в належному технічному стані. Зараз перевіряється автоматика, ходова частина, проводиться заміна мастила, зарядка акумуляторів. Технічне обслуговування вже пройшли чотири тролейбуси. Залишилося ще 11. На кожен тролейбус витрачається тричотири дні. Вже зараз ми чуємо позитивні відгуки спеціалістів. Вони говорять, що наші тролейбуси навіть порівнювати не можна з тими, які нині обслуговують черкащан. Нові тролейбуси мають багато переваг. У салоні для пасажирів та водія працюють окремі кондиціонери. Там низька підлога, що зручно для людей похилого віку, людей з обмеженими фізичними можливостями та батьків з малими дітьми.
– А щодо вартості тролейбусів?
– Вона буде прийнятною і для підприємства, і для міста. На сьогодні один такий тролейбус білоруського виробництва коштує 140 тисяч євро. «АЗОТ» планує передати їх по балансовій вартості, а це означає, що разом з підготовкою до передачі (оплата за технічний огляд, який взяло на себе підприємство) ПАТ «АЗОТ» інвестує до 60 відсотків від їх вартості у розвиток транспортної системи міста. Думаю, це буде гарний подарунок городянам від нашого підприємства. А оскільки виробничники також є мешканцями міста, то мають повне право на обслуговування комфортними тролейбусами, а не користуватися невеличкими маршрутками без найелементарніших зручностей, які здебільшого із вантажних переобладнані для перевезення пасажирів. Тому на маршрути, які обслуговують хіміків, також вийдуть нові сучасні тролейбуси.
реклама
Коментарі
Що значить віддає?Не бавтесь словами!Продає частину ,40% ,а 60%,контрольні ,собі лишає,будуть їздити містом і заробляти Фірташу гроші,ніякої благодійності,т ільки бізнес.Питання з чого гроші міськвиконком забере,бо вільних нема,чи треба місту таке партнерство,вод оканал вже сто раз пожалів що звязався,і наскільки правомірна та термінова ця афера.
читай правильно інформацію, сказано, що сьогоднішня ціна ТАКИХ тролейбусів, 140 тис євро, а місту Азот віддає по балансовій вартості, це вартість купівлі + затрати на обслуговування, а купувалися вони коли євро коштув 11 гривень. а не 20, максимально вони повинні коштувати місту не більш, як 1600000, а не 2800000
Стрічка RSS коментарів цього запису