У проведенні двох уроків узяв участь у День знань голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, який за першим фахом є шкільним учителем – в 1995 році він закінчив Ізмаїльський державний педагогічний інститут.
Після ранкового візиту до школи в селищі прикордонників Оршанець Юрій Олегович відвідав ще одну школу – в селі Гельмязів Золотоніського району.
Лінійка була дуже неформальною – вона включала і патріотичну, і педагогічну, і розважальну складову. Родзинкою заходу став танець вальс, у якому в пари ставали учні, вчителі, батьки й почесні гості з Черкас та Золотоноші. Голова ОДА танцював із ученицею 11А класу Олею Твердюк, яка після закінчення школи мріє стати журналістом.
Юрій Ткаченко не тільки побував на шкільній лінійці, а й вирішив повчителювати: взяв участь у проведенні уроків Мужності (ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛ ПРО ПАМ’ЯТНУ ДОШКУ) і... робототехніки.
Пілотний проект уроків робототехніки запроваджено в чотирьох школах – крім Гельмязова ще в Золотоноші, Ватутіному і Зверигородському районі. На цей проект із обласного бюджету облрада виділила 750 тис. грн, передбачено також співфінансування з районних бюджетів. Якщо проект виявиться вдалим, його поширять і на інші школи.
– Багатьом батькам «Лего» здається просто іграшкою, але ці іграшки дуже допомагають дітям у навчанні, – пояснив кореспондентові «Прочерку» викладач робототехніки з Києва Анатолій Василюк, який приїхав у Гельмязів, щоб допомогти місцевим дітям і вчителям освоїтися з новим предметом. – Тобто, з цих іграшок можна зробити щось таке, щоб воно допомагало навчанню.
Із складових частин спеціального «робототехнічного» конструктора «Лего» можна складати різних іграшкових роботів, яких можна потім запрограмувати – і вони зможуть їздити на колесах та гусеницях, крокувати, зупинятися перед перешкодою, обходити її й здійснювати більш складні операції, наприклад, запускати літачки та грати у пінг-понг.
Коли Анатолій Василюк говорив, у класі панувала мертва тиша, а діти не могли повірити своєму щастю – відтепер вони мають аж кілька екземплярів дивовижного конструктора.
До викладання доєднався і Юрій Ткаченко.
– Предмет робототехніка, який буде викладатися у вашій школі, поєднує багато наук – математику, логіку, фізику, інформатику, – сказав голова ОДА. – Ви зможете самі будувати роботів та писати для них програми. Повірте мене, якщо ви зможете гарно вивчити цей предмет, у кожного з вас буде велике майбутнє. Адже вже сьогодні роботи працюють на багатьох підприємствах, у тому числі й на Черкащині.
реклама
Коментарі
Щодо царів незнаю, а фото №2 дружині Ю.О. краще не показувати.
До чого тут це... Ви ж не з Донбасу зараз пишете, Іро? Чи Ви, поки війна, вдяглися в рубище і щодня посипаєте голову попелом?
Стрічка RSS коментарів цього запису