Десятки прекрасних картин, написаних визначним художником Данилом Нарбутом, представлені в приміщенні Черкаського художнього музею. У ньому зібрались черкащани та гості міста напередодні 100-річчя видатного творця, аби його згадати та вкотре насолодитись справді високим мистецтвом.
Саме 22 січня (за старим стилем 9-го) 1916 року народився в родині художника-графіка Георгія Нарбута Данило. В основі його творчості переважали етнографічні мотиви й українські історичні сюжети. Зокрема Шевченківську премію художник отримав за портретні серії «Сподвижники Б. Хмельницького», «Гетьмани України», а також за філософсько-історичне полотно «Страшний суд», чуттєві й високохудожні картини «Вибори кошового» та «Покрова Богородиці».
Серед творів у музеї – найкращі роботи Данила Нарбута, а саме: «Страшний суд» та «Вибори кошового», а ще «Квіти України», серії колядок, картин, присвячених Київській Русі, Україні, також серія «Затоплена слава» та інші.
– Роботи, які пов’язані з нашою мальовничою Україною, і з Древньою Руссю, і звісно той символізм, що є в кожному персонажі, зображеному на картинах, говорить про те, наскільки Данило Нарбут був багатогранною особистістю, – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – У черговий раз привертає увагу картина «Страшний суд». Певно, коли художник її писав, то розумів, що наша держава все ж мала пройти той складний етап в історії: боротьбу темного зі світлим, добра зі злом, вічного з тимчасовим. Очевидно, з цих картин маємо черпати настанови й дороговкази для сьогодення і майбутнього.
Відповідальний секретар обласної організації НСХУ, учень Данила Нарбута Іван Фізер поділився з присутніми спогадами про те, яким був у роботі його вчитель. За словами Івана Васильовича, енергетика художника, що міститься в картинах, наскільки потужна, що відчувається навіть у залі музею.
А ось онука Данила Нарбута Леся розповіла про власні почуття. Каже: коли була зовсім маленькою дівчинкою, відбулась перша виставка дідуся. «Всі готувалися, – згадує дівчина. – Дід нервувався, бабуся пишалася, а в мене було відчуття такої гордості за талановитого дідуся! І кожна наступна виставка для нашої родини була визначною подією».
– Дякую усім, за те, що не забуваєте Данила Нарбута, – мовила Леся, – цікавитесь його творчістю і своєю присутністю тут повернули мені ті самі дитячі відчуття.
Нагадаємо, заходи з нагоди вікового ювілею Данила Нарбута розпочали ще 15 січня, коли відкрили виставку робіт дитячої школи імені Нарбута. Продовжаться вони 22 та 23 січня.
Про це пише сайт ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису