реклама

реклама

Директору департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Михайлу Лобасу вказано на неухильне дотримання норм чинного законодавства у сфері мовної політики під час здійснення посадових обов’язків. Про це йдеться у відповіді голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка на інформаційний запит видання «Прочерк».


Як відомо, Михайло Лобас у своїх публічних виступах на нарадах, прес-конференціях та інших масових заходах в обласній державній адміністрації послуговується виключно російською мовою, що суперечить ст.10 Конституції Україні, ст. 6 Закону України «Про засади державної мовної політики», ст. 10 чинного Закону України «Про державну службу», ст.8 нового Закону України «Про державну службу», який набере чинності 1 травня 2016 року.

Разом з тим, у відповіді на інформаційний запит керівник області відповів, що при призначенні на посаду у особовій картці (форма П2-ДС) Лобас М. В. вказав, що він вільно володіє державною мовою.

Проте Юрій Ткаченко повідомив, що навчання чиновника за програмою постійно діючого семінару «Ділове українське мовлення в сфері державного управління та місцевого самоврядування» таки заплановано на цей рік.

При цьому, керівник області наголосив, що в управління, яке очолює Михайло Лобас, діловодство здійснюється виключно державною мовою.

Проте відповідно до частини четвертої статті 11 Закону України «Про засади державної мовної політики» у роботі офіційних зібрань, які проводяться органами державної влади, допускається використання інших мов. Таким чином, згідно з чинним законодавством про державну службу, вжити заходів стягнення чи іншого дисциплінарного впливу до чиновника не є можливим.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #14 Сидоров. 12.02.2016 09:37
Дык нету уже департамента здравоохранения . Снова вернули название " Управління".В который уже раз.Играются,чиновн ики.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #13 Нестор Іванович 12.02.2016 09:25
[quote name="патриот"]БРЕД! Не важно на каком языке человек говорит, важно, что он делает на благо страны![/quo

У мові закладено духовний код нації, якщо вам не важно, то плюньте в обличчя своїй матері, або на її могилу і будемо вважати що ви зробили дєло на благо страни.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #12 Л 12.02.2016 01:25
Цитую патриот:
БРЕД! Не важно на каком языке человек говорит, важно, что он делает на благо страны!

А что ОН делает (сделал) на благо страны?!

Вы видите изменения хоть какие—то ?! Чем М.Лобас хорош ?! Прийдёт и уйдёт, как и все предыдущие чиновники до него....Какое на ф*г" благо страны " ?...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #11 Черкащанин 11.02.2016 22:23
Хочеться того ватним, чи ні, а Лобаса цього навчать розмовляти українською - і він не проти цього, бо людина розумна і патріот. Навіть за честь матиме перестати бути схожим на дурника Азірова, який так і не навчився мови, хоча коптив українське небо не один рік.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #10 Черкащанин 11.02.2016 22:17
Тільки сміх і співчуття викликають потуги "ватних", які обливаються сльозами-соплями, мінусуючи через змінний айпішник подібні теми.
Що толку з того вам, ущербним - хазяїн в рашці всерівно не оцінить ваш "подвиг"! Образливо ж, мабуть, знать, що вас у Черкасах - рівно стільки, як африканців на Чукотці? ;-)
Мінусуйте далі - головне, не вдавіться слиною безсилої люті. А хоча що це я? У нас країна демократична, якщо хочете - вдавіться :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #9 сторожиха КП ОБЛПАЛЫВО 11.02.2016 21:39
Цитую патриот:
БРЕД! Не важно на каком языке человек говорит, важно, что он делает на благо страны!

Согласна, Швайке Свободовцу знание языка не мешало за год наворовать на Бэнтли и как минимум на мотобайк за 15 тысяч долларов. Или может если бы этот чиновник говорил только на английском или немецком он был врагом страны?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #8 Мон 11.02.2016 20:27
Вообще то Верховная Рада Украины отказалась поддерживать законопроект об обязательной сдаче экзаменов по украинскому языку кандидатами на должности государственных чиновников. А если начинать требовать то с головы. Саакашвили,Абро мавичус Квиташвили, Аваков и другие не утруждаются общаться на украинском, может их заставите?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #7 Язон 11.02.2016 19:15
Цитую НК:
Цитую патриот:
БРЕД! Не важно на каком языке человек говорит, важно, что он делает на благо страны!

Підтримую. Мова тут ні до чого. Наприклад, приїде англомовний чиновник із штатів і буде чесно керувати департаментом, красти не буде. Ви й тоді будете казати: "Геть з посади!" Нехай і злодій, аби свій? Дивіться не на мову, а на результати праці. І буде Вам щастя.

А кем он будет руководить, горюшко, языка не зная? Или весь штат департамента н а курсы посылать будем? Ну зачем хрень молоть? Саакашвили, который в КПИ хрен знает когда учился - не в падло украинский учить, а тебе, живущему всю жизнь в городе, где украинцев 97% - ЧТО мешает? Или в школе украинский не учил 10 лет?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #6 НК 11.02.2016 18:36
Цитую патриот:
БРЕД! Не важно на каком языке человек говорит, важно, что он делает на благо страны!

Підтримую. Мова тут ні до чого. Наприклад, приїде англомовний чиновник із штатів і буде чесно керувати департаментом, красти не буде. Ви й тоді будете казати: "Геть з посади!" Нехай і злодій, аби свій? Дивіться не на мову, а на результати праці. І буде Вам щастя.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #5 Язон 11.02.2016 18:31
Цитую преподаватель:
А у нас в Черкассах никто не умеет говорить на укр. мове, сплошной колхозный суржик. ;-)

Пан "викладач" впевнений? Чи так кісільови в путлерівському зомбоящику сказали? Ваші висновки - лише характеризують ВАС та ВАШЕ оточення, з яким ВИ спілкуєтеся.