Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб просить уряд виділити кошти на реконструкцію «богемної Мекки» Черкас – Драмтеатру. Про це він заявив сьогодні під час години запитань до уряду.


«1 липня минулого року в місті Черкаси сталася велика трагедія, на жаль, там сталася пожежа в, ну назвемо так, в богемній Мецці Черкас – в театрі. Цей театр досі стоїть нереконструйований. Я думаю, що дуже, можливо, було б передбачити виділення з резервного фонду Кабінету Міністрів гроші на реконструкцію цієї культурної Мекки міста Черкаси. І. враховуючи те, що, наприклад, от Джамала виграла "Євробачення", дуже б суттєвою перемогою як для України, так і міста Черкаси було б, якщо б ми розглянули можливість проведення, наприклад, "Євробачення" в місті Черкаси і за рахунок цього ми дійсно відновили би єдину, підкреслюю, єдину богемну Мекку в місті Черкаси - це місцевий театр.

Міністр культури Євген Нищук відповів наступне:

«Ми, до речі, виносили це на уряд, питання театру ми виносили, це вже на уряд, я виносив. І насправді, там просто попередньо порахували 146 мільйонів "з неба", видно хочуть довгобуд робити. А я думаю, що його взагалі, це не історична будівля і там треба зробити сучасний зал на 250 місць, бо там взагалі ходить 50 чоловік.

Прем’єр-Міністр Володимир Гройсман додав, що це питання можна було б вирішити і іншим шляхом:

«Проблема, яка потребує вирішення. Зараз треба тільки зрозуміти, де взяти джерела для того, щоб це зробити. Дякую за ваше запитання... У рамках бюджетної децентралізації всі міста і, в тому числі і Черкаси, мають сьогодні достатньо непоганий фінансовий ресурс. І я думаю, що це  питання можливо було би вирішити, в тому числі за рахунок спільного фінансування вирішення цих завдань. Це більше відповідальності і це більш ефективне використання державних ресурсів», – сказав він.

Матеріал підготовлено за стенограмою з сайту ВРУ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #25 Культурист 28.05.2016 23:01
Цитую мельпомена:
Нищук, чекаємо вибачень!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Але багато людей зробили вже про вас висновки. Культура и ти - небо і земля.
а Островський и культура ?
интерестно, а наш областной властный руководитель культуры о театре что-то спрашивал на собеседовании с Нищуком? идеи поиска денег например...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #24 Працівник культури 24.05.2016 09:07
З риторики міністра зрозуміло - не бачити Черкасам коштів на відбудову театру, як власних вух без дзеркала.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-15 #23 Frage 23.05.2016 10:10
Есть театр, сгоревший театр. Есть полемика - когда дадут 100 миллионов. Гневные возмущения - почему нет денег? Потом, кто эти миллионы будет осваивать. И полнейшая тишина, а отчего же сгорел театр? Кто нанес государству урон на 100 миллионов? Кто за это отвечать будет? Т.е. сжечь театр это так, вроде фантик от конфеты мимо урны бросить. Людей за 300 гривен, за велосипед в тюрьму сажают, а тут на 100 миллионов ущерба и полнейшая тишина :o :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #22 5 копійок 22.05.2016 17:37
Цитую Реґіональна Тальнівщина:
Надмірна кількість видовищ погубили Рим. Країні потрібна дешева робоча сила, а не три десятка дармоїдів
Рим погубили раби і варвари.Дешевої робочої сили у нас навалом,а от культури (не плутати з Поплавським) явно не вистачає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+25 #21 коллега 22.05.2016 14:06
Люди меняются, а в нашем театре работал, был никому не известный и не нужный нищук.
Жаль. что добро быстро забывается. Полное разочарование :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+28 #20 володимир осипов 22.05.2016 13:27
Висловлення міністра культури з приводу ситуації з драматичним театром м"яко кажучи дуже ЗДИВУВАЛО і становиться сумно, що ТАКА людина очолює міністерство культури.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+22 #19 мельпомена 22.05.2016 13:17
Нищук, чекаємо вибачень!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Але багато людей зробили вже про вас висновки. Культура и ти - небо і земля.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+22 #18 Депутат 22.05.2016 10:42
Цитую Міська рада:
Гройсман правий, ми вперше в історії ділимо 400 млн грн бюджету розвитку, а облрада тільки 20 млн, але ми вирішили, що на театр дамо тільки 6 млн, а решту нехай міністр з облвладою шукають. Ми були невдахами в школі, університетів не кінчали, драматургія не цікавить, от як би його заасфальтувати та зробити платну парковку, або кіосками з пивасом заставити. Ми будемо ділити 400 млн, а на міністра все спишемо.

Не з того почали, спочатку знищуємо всі зелені насадження! Потім риємо великий котлован.... Так з'явиться найбільший ТРЦ "Під грушою, у Тараса", або - знищуємо всі зелені насадження, потім все в асфальт.... Так з'явиться Еуропейська площа №2, №1- біля будинку торгівлі. Або - знищуємо всі зелені насадження, потім - все в бруківку, з'явиться площа Тулуба(без яєць)- Соборна№2. Головне, почати зі знищення зелених насаджень.... черкащани полюбляють цю справу, нащадки кріпаків все зхавають, холодноярці....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-19 #17 Реґіональна Тальнівщина 21.05.2016 21:20
Надмірна кількість видовищ погубили Рим. Країні потрібна дешева робоча сила, а не три десятка дармоїдів
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+23 #16 Міська рада 21.05.2016 19:57
Гройсман правий, ми вперше в історії ділимо 400 млн грн бюджету розвитку, а облрада тільки 20 млн, але ми вирішили, що на театр дамо тільки 6 млн, а решту нехай міністр з облвладою шукають. Ми були невдахами в школі, університетів не кінчали, драматургія не цікавить, от як би його заасфальтувати та зробити платну парковку, або кіосками з пивасом заставити. Ми будемо ділити 400 млн, а на міністра все спишемо.