Не пропускати на робочі місця керівників Черкаського ТСОУ – таке рішення прийняли громадські організації «Самооборона Майдану» та «Цивільний корпус «Азов». Сьогодні зранку вони прийшли до приміщення Товариства сприяння обороні України (колишня ДТСААФ) на підтримку черкаської організації Всеукраїнської федерації водно-моторного спорту України, представників якої ТСОУ не допускає до човнів. Про це повідомляє кореспондент «Прочерку».
– Якщо діти з водно-моторного клубу не мають можливості дістатися до місць тренування, то чому керівники ТСОУ повинні мати доступ до своїх робочих місць? – мотивував дії громадськості активіст «Самооборони Майдану» Олексій Ющенко.
Як відомо, черкаська школа водно-моторного спорту є однією з найкращих в Україні. На воду на своїх човнах виходять спортсмени від 10 до 76 років. З шести українців-чемпіонів світу троє – представники Черкас.
За словами керівника обласної організації Федерації водно-моторного спорту Олексія Чендекова, ТСОУ створила для водномоторників «такі умови, коли цьому спорту доводиться реально виживати».
– Ми десятиліттями співпрацювали з ТСОУ. Виступали як команда ТСОУ з водно-моторного спорту, – зазначив пан Олексій. – Але в останні півтора року ТСОУ відмовилася від своїх обов’язків. Ми повинні платити непомірно високу, як для нас, орендну плату. Потім нам закрили доступ до човнів.
Як зазначив Олексій Чендеков, у 2014 році центральні органи ТСОУ вирішили припинити фінансування будь-яких спортивних заходів.
– Було заявлено, що ТСОУ тепер важко фінансувати спорт. Навпаки, спорт має фінансувати ТСОУ. Приблизно так, – зазначив пан Чендеков.
Карині Лисенко всього 12 років, проте вона – вже неодноразовий чемпіон України.
– Без водно-моторного спорту я не можу, це – все моє життя, – каже дівчинка. – Цього четверга ми повинні їхати на чемпіонат України до міста Дніпро. Але чи вдасться – не знаємо, бо жоден човен на воді ще не був. Не було жодного тренування. Чемпіонат області, який мав відбутися 1 травня, також не відбувся.
Помічник голови обласної організації ТСОУ Миколи Самойленка Сергій Гороль (самого пана Самойленка зранку на роботі не було) потрапив на робоче місце лише в супроводі журналістів. За його словами, договір із водномоторниками закінчився, потрібно укладати номер. Але обласна організація Федерації водно-моторного спорту наразі не має статусу юридичної особи. В офіційних документах федерації місцевим керівником значиться інша особа, не пан Чендеков. Водномоторникам було дано місяць на те, щоб належним чином оформити документи, проте цього зроблено не було.
– Для того, щоб користуватися чужим майном, повинні бути цивільно-правові відносини, – зазначив Сергій Гороль. – Між нашими організаціями договір не укладено, термін старого договору (укладеного, між іншим, із «Черкаським клубом водно-моторного спору», а не з осередком Федерації водно-моторного спорту) закінчився. Щоб укласти новий договір, Олексій (Чендеков, – ред.) має набути офіційного статусу голови місцевої організації федерації. Цього поки що немає.
Натомість активісти «Самооборони» наголосили, що крім документів, повинна бути також громадянська позиція і людське ставлення до спортсменів.
– Хлопцям і дівчатам потрібно брати участь і перемагати в чемпіонаті України. Що ми маємо по факту? Дітям не дають можливості тренуватися, посилаючись на формальні підстави, – зазначив Олексій Ющенко. – Ми, як представники громадськості, хотіли, щоб питання було розв’язано мирно й тихо. Наше завдання – дати хлопцям і дівчатам займатися цим видом спорту, який має на території Черкас майбутнє і перспективи. Але ТСОУ своєю діяльністю «двома руками цьому сприяє». В лапках. Тому й дійшло до цієї акції.
Протистояння триває.
реклама
Коментарі
Это как? Жить по понятиям, а не по закону???
Стрічка RSS коментарів цього запису