На черкаському автомобільному заводі «Богдан» зараз розміщуються новенькі автобуси Павловського автобусного заводу Росії з наклейками «Шкільний автобус». Черкаські активісти і колишні військовослужбові, яким ці питання небайдужі, повідомили про це редакцію «Прочерк». Вони обурювалися, що в час збройного конфлікту з Росією некоректно купувати для перевезення школярів саме російські автобуси. Активісти поінформували, що за чутками, автобуси мають бути спрямовані для потреб освітян сусідньої області – Полтавської.
Насамперед ми звернулися в Черкаське управлінні освіти і науки, де нам підтвердили, що для перевезення учнів Черкащини перевагу надають саме українським автобусам.
– Кошти передбачені за рахунок залишку освітньої субвенції на засадах співфінансування. 50% за рахунок залишків субвенції з обласного бюджету, і 50% за рахунок коштів місцевих бюджетів. На сьогодні плануємо придбати 19 шкільних автобусів. Згідно з роз’ясненням Міністерства освіти і науки України, органи виконавчої влади повинні забезпечити придбання шкільних автобусів за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня Євро-5. І крім цього, Міністерством управлінням рекомендується здійснювати закупівлю шкільних автобусів вітчизняного виробництва, – роз’яснила заступник начальника Черкаського обласного управління освіти і науки Оксана Сімушіна. – На сьогодні завершено тендери в Шполянському, Звенигородському та Чорнобаївському районах. Там придбано шкільні автобуси марки «Атаман». До 15 серпня плануємо завершити придбання автобусів в усіх районах. І в районах ми дотримуємося вимог Міністерства.
У департаменті освіти і науки Полтавської ОДА «Прочерку» повідомили, що проконтролювати всі райони при підготовці тендерів вони не можуть.
– Ми тримаємо руку на пульсі. Проте гроші виділялися недавно. Тож тендери ще готуються або тривають. Звісно, Міністерство може рекомендувати нам здійснювати закупівлю шкільних автобусів вітчизняного виробництва. Та з іншого боку, Законом «Про державні закупівлі» ми не можемо втручатися в процес закупівлі. Тож, теоретично, ми розуміємо, про що йдеться. Однак якщо в процедуру торгів потрапить російський виробник, а тендерний комітет обере його через краще цінове питання, як нам бути? – риторично запитують журналіста в полтавському департаменті освіти.
На самому ж підприємстві «Богдан» поінформували, що корпорація ніколи не виробляла автобуси ПАЗ, а через економічну кризу черкаський завод нині взагалі заморожений і працює лише в режимі конструкторського бюро.
– Спеціалісти заводу зайняті розробкою нових зразків автомобілів та спеціалізованої техніки, а також аналізом зразків техніки інших виробників, – повідомив «Прочерку» прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля. – Ми неодноразово заявляли про неприпустимість закупівлі за бюджетні кошти автобусів закордонного виробництва. У тому числі і російських автобусів, у той час як потужності українських автобусів не завантажені. Однак, в останній час за програмою «Шкільний автобус» закуповуються переважно автобуси ПАЗ. Тож з метою недопущення в подальшому російської техніки нами був придбаний зразок для виявлення конструкторським бюро заводу невідповідностей ПАЗ вимогам українського законодавства, що ставляться перед шкільними автобусам.
реклама
Коментарі
Ти вже закупив? Чи і як твої хазяйни запроданці підбиваєш народ в халепу?
Що Ви цьому песику влади пояснюєте. Йому правда не потрібна він на службі.
отделите мухи от котлет: перепроизводств о - это когда производят с избытком, больше чем спрос по причине в том числе низкой себестоимости, идет затарка склада, потом остановка, деньги не идут в экономику, от этого французы придумали НДС. Богдан работает, но не на склад, а под заказ (цены щитают по курсу, приходи покупай, если цена подходит), себестоимость немалая, но выпускать по 5-10 шт. в месяц чтоб продать себе в минус - бред. Ниже себестоимости - это демпинг, так работают себе в убыток очень недолго чтоб захватить рынок, собственник богдана точно имеет другие безубыточные рычаги влияния. Б/у автобусы из Европы имелось ввиду не как школьные, а для перевозок по городу - дешевле, надежнее и комфортнее нашых, для детей можно только новые.
Це правда - гірший від "еталончика" тільки кацапський "пазик" - це знають і водії, і пасажири.
Тому треба закуповувати автобуси тільки черкаського і львівського виробництва!
Когда себестоимость выше платёжеспособно го спроса, и производство останавливается - это и есть кризис перепроизводств а. Б/у автобусы из Европы - выход, но только если они соответсвуют украинским нормативным требованиям по перевозке детей. Я не специалист, но знаю, что там очень жёсткие ограничения по конструкции автобуса, и не все обычные пассажирские подходят. Главный вопрос - в том, предлагает ли кто-то на тендерах такие варианты, или мы только в форумах треплемся? Тендерным комиссиям запрещено самим варианты предлагать - они выбирают лучшее из поступивших предложений.
Тому що часи Ющенка то стабільність і заробіток Кучми, який Ющ таки розікрав за три роки, обіцяючи що еврокриза нас не стосується. А потім весь цей запас розікрав з любими друзями. Про сьогодні думаю казати не треба, всі бачать і відчувають на собі, як воно без "злочинної" влади. Як воно ото взяли у евроопу.
Але пазик не еталончик, це знають не тільки водії а й пасажири.
Зомбоване ти чудо. Україна після захоплення влади твоїми хазяйнами - запроданцями один сплошний кризис.
в Украине кризис перепроизводств а? сначала назовите отрасль, где в украины перепроизводств о. цены реализации ниже себестоимости? производить богдан ценой от 1 млн. 400 тыс нерентабельно? нерентабельно за 500 тысяч, а за больше миллиона ой как рентабельно, просто по такой цене его никто не купит, так как наскребти такие деньги без кредита, который сейчас не выдают, могут далеко не все и период окупаемости такого автобуса будет лет 10-15. сейчас выгоднее купить б/у автобус с европы - дешевле, вместительнее, с кондиционером, понадежнее, экологичнее, комфортнее
судя по стоящих заводах в черкасах, луцке, львове - точно перепроизводств о! выпускают пару штук в месяц только для школ втюхать в приказном порядке за бюджетные деньги. или может причина, что чья-то кума гонтарева напару с офшорным кумом так гривну опустили и цены взвинтили, что автобус богдан за 300 тыс. в 2013 стал в 2016 атаманом за 1,5 ляма?
Стрічка RSS коментарів цього запису