реклама

реклама

На черкаському автомобільному заводі «Богдан» зараз розміщуються новенькі автобуси Павловського автобусного заводу Росії з наклейками «Шкільний автобус». Черкаські активісти і колишні військовослужбові, яким ці питання небайдужі, повідомили про це редакцію «Прочерк». Вони обурювалися, що в час збройного конфлікту з Росією некоректно купувати для перевезення школярів саме російські автобуси. Активісти поінформували, що за чутками, автобуси мають бути спрямовані для потреб освітян сусідньої області – Полтавської.


Насамперед ми звернулися в Черкаське управлінні освіти і науки, де нам підтвердили, що для перевезення учнів Черкащини перевагу надають саме українським автобусам.

– Кошти передбачені за рахунок залишку освітньої субвенції на засадах співфінансування. 50% за рахунок залишків субвенції з обласного бюджету, і 50% за рахунок коштів місцевих бюджетів. На сьогодні плануємо придбати 19 шкільних автобусів. Згідно з роз’ясненням Міністерства освіти і науки України, органи виконавчої влади повинні забезпечити придбання шкільних автобусів за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня Євро-5. І крім цього, Міністерством управлінням рекомендується здійснювати закупівлю шкільних автобусів вітчизняного виробництва, – роз’яснила заступник начальника Черкаського обласного управління освіти і науки Оксана Сімушіна. – На сьогодні завершено тендери в Шполянському, Звенигородському та Чорнобаївському районах. Там придбано шкільні автобуси марки «Атаман». До 15 серпня плануємо завершити придбання автобусів в усіх районах. І в районах ми дотримуємося вимог Міністерства.

У департаменті освіти і науки Полтавської ОДА «Прочерку» повідомили, що проконтролювати всі райони при підготовці тендерів вони не можуть.

– Ми тримаємо руку на пульсі. Проте гроші виділялися недавно. Тож тендери ще готуються або тривають. Звісно, Міністерство може рекомендувати нам здійснювати закупівлю шкільних автобусів вітчизняного виробництва. Та з іншого боку, Законом «Про державні закупівлі» ми не можемо втручатися в процес закупівлі. Тож, теоретично, ми розуміємо, про що йдеться. Однак якщо в процедуру торгів потрапить російський виробник, а тендерний комітет обере його через краще цінове питання, як нам бути? – риторично запитують журналіста в полтавському департаменті освіти.

На самому ж підприємстві «Богдан» поінформували, що корпорація ніколи не виробляла автобуси ПАЗ, а через економічну кризу черкаський завод нині взагалі заморожений і працює лише в режимі конструкторського бюро.

– Спеціалісти заводу зайняті розробкою нових зразків автомобілів та спеціалізованої техніки, а також аналізом зразків техніки інших виробників, – повідомив «Прочерку» прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля. – Ми неодноразово заявляли про неприпустимість закупівлі за бюджетні кошти автобусів закордонного виробництва. У тому числі і російських автобусів, у той час як потужності українських автобусів не завантажені. Однак, в останній час за програмою «Шкільний автобус» закуповуються переважно автобуси ПАЗ. Тож з метою недопущення в подальшому російської техніки нами був придбаний зразок для виявлення конструкторським бюро заводу невідповідностей ПАЗ вимогам українського законодавства, що ставляться перед шкільними автобусам.

image-0.02.01.49effbedb5d91cda22f9c0055f39f0e80c886848677698a9f67827e89b7e98cf-V

реклама

Коментарі  

 
-1 #33 бульба 20.06.2016 11:48
Цитую СТО:
Цитую бульба:
Але пазик не еталончик, це знають не тільки водії а й пасажири.

Це правда - гірший від "еталончика" тільки кацапський "пазик" - це знають і водії, і пасажири.
Тому треба закуповувати автобуси тільки черкаського і львівського виробництва!

Ти вже закупив? Чи і як твої хазяйни запроданці підбиваєш народ в халепу?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #32 бульба 20.06.2016 11:46
Цитую мавр:
Цитую Язон:
Цитую мавр:
производить богдан ценой от 1 млн. 400 тыс нерентабельно?

Когда себестоимость выше платёжеспособно го спроса, и производство останавливается - это и есть кризис перепроизводств а.

отделите мухи от котлет: перепроизводств о - это когда производят с избытком, больше чем у, от этого французы придумали НДС. Богдан работает, но не на склад, а под заказ (цены щитают по курсу, приходи покупай, если цена подходит), себестоимость немалая, но выпускать по 5-10 шт. в месяц чтоб продать себе в минус - бред. Ниже себестоимости - это демпинг, так работают себе в убыток очень недолго чтоб захватить рынок, собственник богдана точно имеет другие безубыточные рычаги влияния. Б/у автобусы из Европы имелось ввиду не как школьные, а для перевозок по городу - дешевле, надежнее и комфортнее нашых, для детей можно только новые.

Що Ви цьому песику влади пояснюєте. Йому правда не потрібна він на службі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #31 мавр 13.06.2016 08:44
Цитую Язон:
Цитую мавр:
производить богдан ценой от 1 млн. 400 тыс нерентабельно?

Когда себестоимость выше платёжеспособно го спроса, и производство останавливается - это и есть кризис перепроизводств а.

отделите мухи от котлет: перепроизводств о - это когда производят с избытком, больше чем спрос по причине в том числе низкой себестоимости, идет затарка склада, потом остановка, деньги не идут в экономику, от этого французы придумали НДС. Богдан работает, но не на склад, а под заказ (цены щитают по курсу, приходи покупай, если цена подходит), себестоимость немалая, но выпускать по 5-10 шт. в месяц чтоб продать себе в минус - бред. Ниже себестоимости - это демпинг, так работают себе в убыток очень недолго чтоб захватить рынок, собственник богдана точно имеет другие безубыточные рычаги влияния. Б/у автобусы из Европы имелось ввиду не как школьные, а для перевозок по городу - дешевле, надежнее и комфортнее нашых, для детей можно только новые.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #30 СТО 12.06.2016 13:46
Цитую бульба:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #29 Язон 11.06.2016 11:55
Цитую мавр:
производить богдан ценой от 1 млн. 400 тыс нерентабельно? нерентабельно за 500 тысяч, а за больше миллиона ой как рентабельно, просто по такой цене его никто не купит, сейчас выгоднее купить б/у автобус с европы - дешевле, вместительнее, с кондиционером, понадежнее, экологичнее, комфортнее

Когда себестоимость выше платёжеспособно го спроса, и производство останавливается - это и есть кризис перепроизводств а. Б/у автобусы из Европы - выход, но только если они соответсвуют украинским нормативным требованиям по перевозке детей. Я не специалист, но знаю, что там очень жёсткие ограничения по конструкции автобуса, и не все обычные пассажирские подходят. Главный вопрос - в том, предлагает ли кто-то на тендерах такие варианты, или мы только в форумах треплемся? Тендерным комиссиям запрещено самим варианты предлагать - они выбирают лучшее из поступивших предложений.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #28 бульба 11.06.2016 00:25
Цитую Реаліст Комаров:
Чому ж все таки автобусний завод Богдан , що в Черкасах, не випускає стільки автобусів, скільки в часи Ющенка???. От коли стільки зроблять як у 2008 році, тоді й відправимо Пазик на смітник історії. А так це просто балачки, а завод стоїть. А найголовніше те- що черкащани без роботи, ну і податки зрозуміло не поступають. Якщо взяли курс на закриття сільських шкіл, то дітей треба на чомусь возити, особливо взимку, а що таке Пазик зимою- всі водії знають.......

Тому що часи Ющенка то стабільність і заробіток Кучми, який Ющ таки розікрав за три роки, обіцяючи що еврокриза нас не стосується. А потім весь цей запас розікрав з любими друзями. Про сьогодні думаю казати не треба, всі бачать і відчувають на собі, як воно без "злочинної" влади. Як воно ото взяли у евроопу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #27 бульба 11.06.2016 00:20
Цитую Реаліст Комаров:
Чому ж все таки автобусний завод Богдан , що в Черкасах, не випускає стільки автобусів, скільки в часи Ющенка???. От коли стільки зроблять як у 2008 році, тоді й відправимо Пазик на смітник історії. А так це просто балачки, а завод стоїть. А найголовніше те- що черкащани без роботи, ну і податки зрозуміло не поступають. Якщо взяли курс на закриття сільських шкіл, то дітей треба на чомусь возити, особливо взимку, а що таке Пазик зимою- всі водії знають.......

Але пазик не еталончик, це знають не тільки водії а й пасажири.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #26 бульба 11.06.2016 00:17
Цитую Язон:
Цитую мавр:
гарант так накрутил цены на свои богданы-атаманы, что дешевле купить в агресора, растаможить, приклепать как на фото табличку тов во авто-холдинг и наклейку аис, поменять задние стопы и передние фары, снятые продать обратно на паз, накрутить на этом всем нормально так, оформить документы паз как атаман-нью и продать, ничего не производя, бабло вывести в панаму, кипр и виргин

Сто ВАЗ остановился и ПАЗ на грани остановки, потому что цены реальизации ниже себестоимости - Вам не рассказывали? Да. сейчас что в России ,что в Украине кризис перепроизводств а, и производить автобусы нерентабельно. Для Вас это - новость?

Зомбоване ти чудо. Україна після захоплення влади твоїми хазяйнами - запроданцями один сплошний кризис.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #25 мавр 10.06.2016 15:55
Цитую Язон:
Цитую мавр:
гарант так накрутил цены на свои богданы-атаманы, что дешевле купить в агресора,

Сто ВАЗ остановился и ПАЗ на грани остановки, потому что цены реальизации ниже себестоимости - Вам не рассказывали? Да. сейчас что в России ,что в Украине кризис перепроизводств а, и производить автобусы нерентабельно. Для Вас это - новость?

в Украине кризис перепроизводств а? сначала назовите отрасль, где в украины перепроизводств о. цены реализации ниже себестоимости? производить богдан ценой от 1 млн. 400 тыс нерентабельно? нерентабельно за 500 тысяч, а за больше миллиона ой как рентабельно, просто по такой цене его никто не купит, так как наскребти такие деньги без кредита, который сейчас не выдают, могут далеко не все и период окупаемости такого автобуса будет лет 10-15. сейчас выгоднее купить б/у автобус с европы - дешевле, вместительнее, с кондиционером, понадежнее, экологичнее, комфортнее
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #24 маэстро 10.06.2016 10:42
Цитую Язон:
Цитую мавр:
гарант так накрутил цены на свои богданы-атаманы,

Сто ВАЗ остановился и ПАЗ на грани остановки, потому что цены реальизации ниже себестоимости - Вам не рассказывали? Да. сейчас что в России ,что в Украине кризис перепроизводств а, и производить автобусы нерентабельно. Для Вас это - новость?

судя по стоящих заводах в черкасах, луцке, львове - точно перепроизводств о! выпускают пару штук в месяц только для школ втюхать в приказном порядке за бюджетные деньги. или может причина, что чья-то кума гонтарева напару с офшорным кумом так гривну опустили и цены взвинтили, что автобус богдан за 300 тыс. в 2013 стал в 2016 атаманом за 1,5 ляма?