Пам’ятник загиблому герою АТО Ігорю Момоту – начальнику Навчального центру Держприкордонслужби (селище Оршанець під Черкасами) встановлять в обласному центрі.

Про це під час сьогоднішньої селекторної наради в ОДА повідомив начальник управління культури та взаємозв’язків і громадськістю облдержадміністрації Олег Островський.

Пам’ятник, над яким працює черкаський скульптор Іван Фізер, планується встановити 23 серпня, у День Державного Прапора України, на площі Слави поблизу Свято-Троїцького собору.

Напередодні черкаський журналіст і радник голови ОДА Андрій Кравець, який побував у художній майстерні, написав у «Фейсбуці» про свої враження від майбутнього пам’ятника.

«Скульптор дуже вдало "піймав образ" – допомогло хороше фото, зроблене свого часу в Амвросіївці на Донбасі  Ігорем Єфімовим (черкаським фотожурналістом, – ред.). Символічно, що глина для ескізу привезена теж з Донбасу – з Часового Яру під Слов'янськом...»

Генерал-майор Ігор Момот загинув рівно два роки тому, 11 липня 2014 року в Луганській області в районі пункту пропуску державного кордону «Довжанський» під час обстрілу з установки «Град» позицій українських прикордонників. Іменем Ігоря Федоровича названо вулиці в Черкасах, Харкові, Ізмаїлі та селі Руська Поляна поблизу Черкас. 7 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка Навчальному центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України присвоєно ім'я генерал-майора Ігоря Момота. У черкаській школі № 26 на честь героя-прикордонника відкрито пам'ятний музей і меморіальну табличку.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #15 А320 13.07.2016 19:20
Цитую Черкащанин:
[quote name="А320"]Продали свою историю,вот и творим себе новых кумиров.

Навіть не знаю, як до тебе звертатися, "номерний", бо якось по номеру лагерному називать тебе не з руки :sad:
Але то - деталі. Головне - що ніхто тобі не доктор, що ти продав свою, українську історію, славною від часів княжих дружин Києва, козаків-запорожців, гайдамаків, воїнів УНР і УПА,сучасних ЗСУ...
]
Моя история это герои Ковпак, Кожедуб,основат ель ВДВ Маргелов,Березн як(майор Вихрь) они все герои СССР и их знает весь мир. Твои герои СС Нахтигаль ОУН и УПА,кто помнит имена этих карателей? Так что разные мы с тобой.Вали памятники дальше,убирай ул Ватутина Гайдара Жукова. Только экономика не улучшается,рабо ты нет и счёта все больше.Тебя разводят лоха!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #14 Нашел с кем говорить! 13.07.2016 17:43
Цитую Оверко:
Цитую Эксперт:
Та скільки можна тих памятників наставляти????

ти ж експерт,так підкинь ідейку що цікавого можна зробити в Черкасах,чи тільки з підтишка підтявкувать можеш?

Подобные "Эксперту" кретины горячо апплодируют, когда путлер, заискивая перед кадыровым-младшим, называет в честь его отца-ваххабита мост в Петербурге, а в "честь" самого путлера кадыров называет центральный проспект в Грозном. Этот обмен любезностями между царем и его чеченским холопом устраивает абсолютно всех смердов, почитающих рашку. Но от любого упоминания имени Героев Украины, побеждавших рашистов, таким, как "Эксперт" становится страшно и хочется выть - либо на Луну, либо в комментах на форумах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #13 Оверко 13.07.2016 15:47
Цитую Эксперт:
Та скільки можна тих памятників наставляти???? Зробіть щось таке що буде місто відрізняти від інших міст України. А то приїджають друзі, а їм показати нема нічого цікавого по місту!!!!

ти ж експерт,так підкинь ідейку що цікавого можна зробити в Черкасах,чи тільки з підтишка підтявкувать можеш?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #12 Гнобитель укр народу 13.07.2016 14:29
Цитую Черкащанин:
Цитую А320:
Продали свою историю,вот и творим себе новых кумиров.

Навіть не знаю, як до тебе звертатися, "номерний", бо якось по номеру лагерному називать тебе не з руки :sad:
Але то - деталі. Головне - що ніхто тобі не доктор, що ти продав свою, українську історію, славною від часів княжих дружин Києва, козаків-запорожців, гайдамаків, воїнів УНР і УПА,сучасних ЗСУ... Ніхто тобі не доктор і в тому, що ти сотворив собі кумира з кремлівського нікчеми зростом метр з кепочкою, та й то в стрибку...
Одним словом, не перенось свої власні проблеми на проблеми суспільства ;-)

Черкащанин твою место не в Черкассах а в Бурятской АССР,где ты сдавал всех подряд в КДБ.Призвище не називаю бо й так ясно Назар "СТОДОЛЯ"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #11 Черкащанин 13.07.2016 11:44
Цитую А320:
Продали свою историю,вот и творим себе новых кумиров.

Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #10 Культоролог 13.07.2016 09:20
Після островського це років з 10-ть будемо розгрібати його херню, які цей знатний культоролог натворив та натворить на Черкащині. Що може зробити людина зовсім далека і від культури і від історії. В нього свої "понятія",про Українську історію і про її героїв. Ліппить Бог зна що, займається єрундою і показухою. Відчепись ти олежка від цих памятників та Холодного Яру, що занадто то не здраво. В області, куча проблем повязаних і з історичною спадщиною і з культурою. Он Канів у воніще від курятників стоїть, а наш геній Т.Г. Шевченко, лежить на горі і все це нюхає і думає, чи не подуріли ми...От і поборись за чисте довкілля, за для спасіння історичних територій та цінностей...слабо...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #9 А320 13.07.2016 08:50
Продали свою историю,вот и творим себе новых кумиров.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #8 Пересічний громадянин 12.07.2016 22:12
Цитую Реаліст:
Цитую андрій:
а як же ті хлопці що загинули з ним? чи про рядових не варто? Хоть хтось зараз скаже їх прізвища? От вам і декокомунізація , пам"ятники провалили а методи комуняцькі лишилися: почитати тільки чини та звання а про простих забувають на наступний день.
Схаменіться з Момотом, чи не забагато уваги генералу який не зберіг життя рядовим хлопчакам?

Ти тормоз! Поки був живий Момот - не загинув жоден з його прикордонників, так що стули свій писок! А відносно твоєї брехні про "забутих рядових" - поруч на алеї Слави вже стоїть монумент УСІМ Героям, полеглим за Україну - тому ні про кого не забули!

Який же ти реаліст? Не безлика табличка має бути, а імена всіх полеглих Героїв повинні бути викарбувані, принаймні черкащан! Люди повинні знати своїх Героїв поіменно!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #7 бульба 12.07.2016 20:38
Цитую Реаліст:
Цитую андрій:

Що запроданцю зацепила правда за живе? Хоча яке в тебе живе, песику гнобителів українського народу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #6 Семен 12.07.2016 16:49
Так в Оршанце уже есть памятник, мало?
Да уж, переплюнули комуняк с ихней ленинизацией.