Сьогодні в Черкасах відкрили ветеранський центр, де надаватиметься комплексна допомога ветеранам АТО та волонтерам. Ініціювали відкриття центру демобілізовані воїни та правозахисники громадської приймальні УГСПЛ у Черкаській області та правозахисної групи "Волонтер Черкащини".
Як розповів «Прочерку» керівник центру, боєць АТО Сергій Очеретній, він був демобілізований рік тому. Відтоді разом з товаришами думав, як можна допомогти своїм побратимам пристосовуватись до цивільного життя.
- Я прийшов з війни, перший місяць дуже складно адаптацію переносив. Зрозуміло, що у багатьох такі ж проблеми, - розповідає Сергій. - Ми плануємо зробити центр допомоги, щоб хлопці якомога швидше входили у звичне життя. Тут вони будуть освоювати нові спеціальності. Вже діють курси з англійської мови, плануємо облаштувати комп’ютерний клас та запустити відповідні заняття. Також будемо співпрацювати із центром зайнятості, щоб допомагати людям працевлаштовуватись. Крім цього хочемо й медичну реабілітацію розвинути.
Сергій запевняє, коли вдасться розвинути центр до задуманих масштабів, кожен почуватиметься в ньому як вдома.
- Ми плануємо тут відкрити хостел. Приблизно, на 20 місць. Наприклад, хлопці приїжджають з області в Черкаси оформлювати документи, або їдуть демобілізовані солдати із Сходу на Захід – вони зможуть тут безкоштовно зупинитись і переночувати.
Зараз же все на початковому етапі. Приміщенню колишнього дитячого садочку за адресою вул. Чорновола, 112 катастрофічно не вистачає ремонту. Зараз там уже діє навчальна аудиторія, де АТОвці вивчають англійську мову. Заняття проводять лише вдень, адже світла у будівлі нема.
Студентка 5-курсниця Дарина Рясик, яка викладає в АТОвців англійську, говорить, що із власного бажання вирішила допомагати солдатам адаптовуватись.
- Якщо я можу і маю знання, то чому б не допомогти людям вивчити мову?, - говорить Дарина.
За її словами, у групі навчається близько десяти демобілізованих. Рівень англійської у переважної більшості учнів – початковий. Однак, головне – бажання, стверджує студентка.
- На заняття АТОвці можуть приходити зі своїми дітками. Для них також будемо проводити заняття, - запевняє Дарина.
Координатор Української Гельсінської спілки Тарас Щербатюк говорить, будівлю колишнього дитячого садочку АТОвці та волонтери нині беруть в оренду, однак міська влада пообіцяла пільгову орендну плату.
- Наразі центр фінансується виключно за добровільно зібрані кошти. Аби розвивати центр і втілити все задумане, необхідно шукати спонсорів. Для АТОвців цей центр дуже важливий. Ми запрошуємо кожного солдата АТО з Черкаської області, який має бажання приєднатись, - наголошує Тарас.
За його словами, обмежень у кількості бійців, яких може прийняти центр, немає. Будівля, площею 3 тис кв. м. може вмістити ледь не всіх демобілізованих області. Головне наразі – знайти кошти для ремонту приміщення.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису