реклама

На минулому тижні ряд чиновників Черкаської області порушили законодавство. За це вони можуть заплатити більш, ніж 200 тис. грн штрафу, - інформує «Громадське. Черкаси».

Стаття 10 Закону України «Про публічні закупівлі» дає замовникам 1 день на публікацію звіту про укладений договір без використання електронної системи закупівель. Тобто, якщо чиновник уклав договір на суму понад 50 тис. грн без проведення тендеру, звіт у системі «PROZORRO» він має опублікувати не пізніше, ніж на наступний день.

Експерти Людмила Бордунос та Артур Чемирис дослідили звіти про укладені договори на минулому тижні та встановили, що в Черкаській області 17 договорів опубліковано з порушенням термінів.

За порушення цих термінів стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає передбачає штраф у розмірі від 700 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 11,9 тис. грн до 25,5 тис. грн. Ці штрафи повинні оплатити службові (посадові) особи – керівники закладів.

Деякі з чиновників декілька разів несвоєчасно подали звіти до системи «PROZORRO», тому можуть заплатити найбільший передбачений законодавством штраф. Так Вергунівська сільська рада 3 рази із запізненням публіковала договори в  електронній системі. Відповідно хтось із чиновників сільської ради може заплатити до бюджету майже 46 тис. грн штрафу.

Контролюючі органи, які мають  право складати протоколи про такі адміністративні правопорушення, – це органи державного фінансового контролю, а саме Держаудитслужба.

ГО «Молода Черкащина» направить  відповідне повідомлення про вищезазначені порушення законодавства до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області для виконання ними своїх повноважень.

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...