реклама

З метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля групою спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями, до складу якої входять фахівці лабораторії особливо небезпечних інфекцій та паразитологічної лабораторії, проводились епізоотологічні обстеження, складовою яких є облік чисельності та відлов дрібних ссавців, з подальшим їх дослідженням в лабораторії особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Про це повідомили в прес-службі установи.

В осінній період 2016 року групою здійснено виїзди, під час яких обстежено території 6-ти адміністративних районів області: Драбівського, Золотоніського, Уманського, Христинівського, Монастирищенського та Канівського (на території якого функціонує і періодично проявляє свою активність природний осередок туляремії).

За результатами епізоотологічних обстежень було відловлено та досліджено в лабораторії особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру більше 1100 екземплярів мишоподібних гризунів.

В осінній період поточного року відмічався значний ріст чисельності дрібних ссавців (у 4 - 6 разів) у порівнянні з середніми багаторічними показниками.

Серед досліджених мишоподібних гризунів виявлені носії туляремії, лептоспірозу та кишкових ієрсиніозів. Враховуючи їх високу чисельність, не виключена ймовірність зараження людей як у природних осередках особливо небезпечних хвороб так і на «вільних» територіях.

Для уникнення зараження в зимово-весняний період, особливо особам з груп ризику (мисливцям, працівникам лісового господарства, тваринникам тощо), слід дотримуватись правил особистої гігієни га зберігати харчові продукти лише в місцях недоступних для гризунів. При перших симптомах (підвищена температура тіла, збільшення лімфовузлів, біль у литкових м’язах) характерних для захворювання на туляремію або лептоспіроз слід негайно звернутися за допомогою до медичного закладу, не займатися самолікуванням адже це вкрай небезпечно для життя людини.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...