реклама

Черкаський обласний художній музей розпочав цикл заходів до Великодня виставкою писанок Тамари Федоренко та різьблянок Ганни Савенко, інформує офіційний сайт обласної ради.

1489565070_02 14 березня в музеї відкрито виставки писанок, різьблянок (шкаралупа яйця, декорована технікою різьблення) та вишитих прикрас двох молодих київських майстринь – Тамари Федоренко та Ганни Савенко.

Саме цією виставкою художній музей розпочав цикл заходів до одного із головних християнських свят – Великодня. Відвідувачі зможуть побачити різні види писанок як традиційних, так і нетрадиційних, а також вишиті прикраси та роботи, виконані аквареллю.

Писанки Тамари Федоренко виконані традиційною восковою технікою аніліновими барвниками на курячих, гусячих та страусиних яйцях. Кожен образ створено за попередньо підготовленими ескізами. Її роботи знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Литви, Швеції, Росії, Англії, Франції, Італії та Бельгії.

Представлені на виставці панно з писанок («Три Різдвяні свята», «Дерево життя Берегиня», «Великодній Тризуб», «Храми України», «Тарас. Коловорот життя») експонувалися на багатьох міських, регіональних та всеукраїнських виставках.

На виставці представлено рідкісний вид декоративно-прикладного мистецтва – різьблення по шкаралупі яйця – різьблянки Ганни Савенко.

Це – приклад філігранної роботи з надкрихким матеріалом. Свої твори Ганна створює за допомогою гострої голки, відтак в одній шкаралупі можна нарахувати до двох тисяч отворів. Її роботи мають у себе артисти української та зарубіжної естради. Оригінальні витвори мають популярність і закордоном, зокрема, в Америці, Францiї, Iталiї, Канаді та Ізраїлі. Дуже цінуються роботи майстрині в Польщі та Білорусії, куди Ганна їздила для вивчення традицій побуту та технік рукоділля.1489565094_01

Також Ганна їздить по селах, переймаючи досвід майстринь-вишивальниць, вивчає старі та забуті техніки плетіння, щоб відтворити їх в своїх роботах, дати їм нове життя.

– Створюючи сучасні прикраси, я поєдную досвід минулого із стилем життя сьогодення, – каже вона. – Хочу показати, що вишивка доречна не тільки на вишитих сорочках та рушниках, а й в повсякденному житті сучасної жінки. Я не стою на місці, а постійно вдосконалюю свої витвори, роблячи їх більш цікавими та неординарними. Кожним вузликом я намагаюсь передати частинку позитиву та захоплення красою та розмаїттям життя».

Тамара Федоренко народилася у 1984 році в м.Київ. У 2006 році закінчила Київський національний університет технологій та дизайну, спеціальність – дизайн одягу, кваліфікація – магістр. З 2004 по 2011 рік вивчала академічний малюнок і живопис в художній студії при Національній спілці художників України.

У 2011 році заснувала творчу групу «Писанкарство – відродження традицій», мета якої – розповсюдження писанкарства шляхом проведення майстер-класів, виставок та благодійних заходів.

Ганна Савенко також народилась і виросла у м.Київ. Є членом спілки художників "Райдуга". З дитинства займалась різними видами рукоділля, такими як бісероплетіння, виготовлення штучних квітів, лозоплетіння, макраме, фріволіте, вологодське мереживо, але знайшла себе у художній вишивці.

Майстриня є активним учасником виставок рукоділля та мистецьких фестивалів, що проходять в різних містах України та у Європі. Нагороджена багатьма грамотами та дипломами. Проводить безкоштовні майстер-класи з різних видів та технік рукоділля в дитячих лікарнях. Завдяки заняттям діти не тільки осягають основи техніки рукоділля, а й починають вірити у власні сили, вчаться поважати ручну працю.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...