реклама Делікат

До кінця 2017 року на Черкащині має бути створено 40 об’єднаних територіальних громад. На сьогодні на різних стадіях об’єднання в області –18 громад. Про це під час сьогоднішнього круглого столу з питань децентралізації в Черкаській області повідомив заступник директора Департаменту регіонального розвитку ОДА Сергій Даниленко.

Карта2

– Наші першопрохідці, авангард, – це Білозірська ОТГ Черкаського району, Єрківська і Мокрокалигірська об’єднані територіальні громади Катеринопільського району, створені в 2015 році, – розповів пан Даниленко. – Наступні три громади були створені згодом, і там відбулися вибори в 2016 році: це Стеблівська та Набутівська Корсунь-Шевченківського району ОТГ і Тальнівська міська об’єднані територіальні громади. На сьогодні, таким чином, в області повноцінно функціонують 6 об’єднаних територіальних громад. На 30 квітня в нас заплановані вибори в 4 ОТГ: Селищенській Корсунь-Шевченківського району, Степанецькій Канівського району, Ротмистрівській Смілянського району і Шполянській міській Шполянського району.

До ЦВК направлено звернення про організацію виборів у Мліївській ОТГ Городищенського району і Моринській Корсунь-Шевченківського району.

Є позитивні висновки облдержадміністрації ще по низці громад. Найкращі перспективи на сьогодні мають Зорівська (Золотоніський і Драбівський райони) та Іркліївська ОТГ (Чорнобаївський район).

Створено спільні робочі групи по Ліплявській ОТГ (Канівського району), Руськополянській ОТГ (Черкаського району), Матусівській ОТГ (Шполянського району), Тальянківській ОТГ (Тальнівського району).

Загалом керівництво держави довело Черкащині орієнтовне завдання – до кінця року довести в області кількість об’єднаних територіальних громад до 40.

Даниленко

– Але це – не самоціль. Головне – щоб вони були спроможні, а спроможність передбачає якість послуг, які отримує населення громад, – наголосив Сергій Даниленко.

Він також зауважив, що якщо в 2015 році в Білозірській, Єрківській і Мокрокалигірській територіальних громадах власні ресурси становили на рік 10,1 млн грн, то в 2016 році вони зросли до 40,5 млн грн. Крім того, ще 40 млн грн становили трансферти із бюджетів вищого рівня.

Як зазначили, виступаючи на круглому столі, голови та старости з Білозірської і Єрківської громад, робота над розвитком цих ОТГ іде непросто, але вже досягнуто суттєвих результатів, і жителі сіл, які входять до їх складу, не пошкодували про об’єднання. Вони наголосили на необхідності поширювати їхній позитивний досвід, а також на потребі в інформації про досвід ОТГ з інших областей України.

Голови

Як зазначив голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук, низька якість інформування про здійснення в Україні реформ створює в людей враження, ніби жодних позитивних зрушень у країні не відбувається.

– Поки в усіх селах не знатимуть про те, що відбувається у нас, децентралізація не просунеться, – висловив переконання пан Міцук. – Загальна думка така: Президент поганий, Уряд поганий, керівники області, району й села – теж погані. Тому що «ніхто не хочуть робити»... Найпростіше сказати, що «нічого не робиться». Принаймні це – простіше, ніж щось робити самому.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #4 Петро-Тарас 06.11.2017 10:16
У нас гриби збирають, а рибу не ловимо, бо в оренды.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #3 Петро-Тарас 06.11.2017 10:14
Досягнення :у Ірдині(селище в складі Білозірської ОТГ) поміняли вікна в школі. а роботи в селищі як не було так і нема! Ловлять рибу, гриби збирають щоб якось пр

Самі винні! Вам срут и срут, на головы.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Петро-Тарас 06.11.2017 10:11
Цитую торф:
Досягнення :у Ірдині(селище в складі Білозірської ОТГ) поміняли вікна в школі. а роботи в селищі як не було так і нема! Ловлять рибу, гриби збирають щоб якось прожити.


А у нас на звіті про роботу Ради озвучили скільки дітей народилося. Неначе вони руку для цього приложили, чи член може?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #1 торф 29.03.2017 07:17
Досягнення :у Ірдині(селище в складі Білозірської ОТГ) поміняли вікна в школі. а роботи в селищі як не було так і нема! Ловлять рибу, гриби збирають щоб якось прожити.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100