Міст у місці паломництва хасидів в Умані став каменем спотикання між хасидами та комунальниками. Незаконну споруду вже зносили двічі, та 27 березня хасиди знову відбудували міст, інформує «Вечірня Умань».

01(2)

– Про те, що хасиди взялись за відновлення містка, я дізнався від працівників поліції. На даний час ми написали припис, повідомили хасидів про порушення закону, і дали тиждень на демонтаж. Якщо до 3 квітня паломники не демонтують споруду, ми зробимо це самостійно,  повідомляє інспектор з благоустрою міськради Артур Васалатій.

Нині міст залишається на своєму місті.

Як зазначає портал «IzRus», хасиди звели тимчасовий міст над місцями старих поховань, що веде до могили рабі Нахмана з Бреслава, щоб коени (представники священної верстви) змогли відзначити день народження праведника. Дозволу на установку моста громада ще не встигла отримати, але день народження рабина завжди відзначається дуже широко і святково, тож було вирішено звести тимчасову споруду. Міст було побудовано Бреславським об’єднанням у вересні минулого року між вулицями Раббі Нахмана з Бреслава і Пушкіна, оскільки там було виявлено старий цвинтар. Коенам заборонено проходити по місцях поховань, і без моста вони не могли підходити до могили цадика. 26 січня цього року влада знесла міст. В середині березня сектор моста, вивезений муніципалами, було повернуто єврейській громаді. Її керівництво почало переговори з мерією про отримання постійного дозволу на його повторне зведення.

реклама

Коментарі  

 
0 #12 Уманский Еврей 05.04.2017 02:34
Цитую язон:
Цитую Уманский Еврей:
Да тут всё давно ясно. Депутат Алексеев из свободы мягко говоря требует $20 миллионов А Цибрий просто хочет ещё $$$ себя в карман положить, вот и всё.

Так а в суд подать - не кошерно?

Я не адвокат от хасидов. Это их дело. Но уже известно что в конце марта на адвоката хасидов было нападение в Умани. Мы все знаем как суды "работают" в Украине....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #11 язон 04.04.2017 09:21
Цитую Уманский Еврей:
Да тут всё давно ясно. Депутат Алексеев из свободы мягко говоря требует $20 миллионов А Цибрий просто хочет ещё $$$ себя в карман положить, вот и всё.

Так а в суд подать - не кошерно?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #10 Уманский Еврей 04.04.2017 00:29
Да тут всё давно ясно. Депутат Алексеев из свободы мягко говоря требует $20 миллионов это 10% от $200 мил что якобы в обороте в Умани из за хасидского туризма. Ему уже объясняли что мост должен быть ибо одна из ветвь хасидской общины не могут добраться до могилы без этого моста. А Цибрий просто хочет ещё $$$ себя в карман положить, вот и всё. Вопрос в другом, где виновные которые напали на синагогу в Декабре 2016?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #9 уманчанин 03.04.2017 22:11
Це, що єдине архітектурне порушення в Умані??? Забудовані поперек 2 історичні радіальні вулиці з центральної площі (податкова та укрпошта). І так повсюди. Не знають до чого причепитись, знайшли хасидів і виховують. Педагоги!(
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #8 Правда 03.04.2017 17:21
Хіба це міст? Якась аварійна халабуда. Хай собі вже збудують той міст, але щоб він був гарний, а не псував вигляд Умані.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 Регіональна Тальнівщина 03.04.2017 16:03
Цитую Водолаз:
Українська земля, нехай дотримуються наших Законів.


їм керувати найбільшою державою Європи доручили. А тут міст якись... як приклад хасидобудування , стоїть на доброму слові
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #6 Регіональна Тальнівщина 03.04.2017 15:59
Цитую СОЛДАТ:
Щось з цим мостом історія затягнулася.Може дешевше перепоховати цього Нахмана десь в іншому місці,поближче до якогось аеропорту.Гляди впаде цей "шедевр" мостобудування комусь на голову - де потім крайніх шукати? :-x


впаде на якогось хадика, то в Антончика пукан горітиме. Бо це його підшефна територія і більшість уманчан його за полубога вважають
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 язон 03.04.2017 15:37
А в ЧЁМ, собственно, недопустимость постройки моста в этом месте? Кому и чем он мешает? Глупость ситуации - в том, что мост снесли, как неразрешённый, но постройку нового - не запретили и не разрешили. Просто тянут время и ждут взятку?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 СОЛДАТ 03.04.2017 15:33
Цитую стабилизец:
Хасиды, да занесите вы тем чиновникам сколько они хотят. Им же на Пасху тоже оторваться хочется.

А ще краще - занесіть ім свого Нахмана.Нехай думають що з ним робити. :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 стабилизец 03.04.2017 15:04
Хасиды, да занесите вы тем чиновникам сколько они хотят. Им же на Пасху тоже оторваться хочется.