реклама

реклама

Постійнодіючу виставку Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини відкрили 27 квітня у приміщенні кінотеатру "Україна". Експозиція розташована у невеликій кімнаті на 1-му поверсі (вхід з фойє).

На виставці представлені понад 1000 експонатів, а це майже 2% фондової колекції, яку зібрав відомий черкаський археолог Михайло Сиволап. Це експонати епох минулого нашого краю від знарядь праці неандертальців (понад 100 тис. років тому) до артефактів ХІХ - початку ХХ ст., у тому числі - унікальних і рідкісних для решти музеїв Черкащини і навіть України.Виставка складається з 8-ми хронологічних вітрин. Вони доповнені численними ілюстраціями та археологічними картами різних епох. Експонати походять із розкопок та розвідок колективу музею та передані у фонди музею сотнями друзів та добровільних помічників музею.

- Ця виставка має стати зародком справжнього великого археологічного музею, котрий має бути окрасою міста, адже Черкащина надзвичайно багата на пам'ятки минулого, а черкащани заслуговують мати музей, де могли б дізнатися про багате і захоплююче минуле нашого краю, - говорить директор музею Михайло Сиволап. - Наша мета в найближчі роки - перетворити кожну з вітрин в окрему експозиційну залу, присвячену окремій епосі. Наразі через брак площі вдалося виставити тільки частину колекції музею.

Крім археологічних експонатів, відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з зразками допоміжних колекцій музею, адже починається експозиція додатковою вітриною "Наш край до появи людини". Там виставлені палеонтологічні експонати віком від 300 млн. до 10 тис. років. У невеличкому мюнцкабінеті музею можна ознайомитися з нумізматично-боністичною виставкою "Історія України в монетах і банкнотах". Прикметно, що із розвитком монархій, у багатьох європейських столицях виникали мюнцкабінети, які вважалися необхідною частиною придворного музею чи королівської бібліотеки.

Виставка постійна, відвідати її можна у робочі дні з 16-ї до 18-ї години безкоштовно.

З питань групових екскурсій звертатися до управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР за номером: 36 00 06.

реклама

Коментарі  

 
+1 #3 Ірина 30.04.2017 22:09
Михайло Сиволап - молодець, справжній ентузіаст своєї справи! Успіхів
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #2 преданья старины глубокой 30.04.2017 18:59
козакы давно минувших дней.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #1 Комбі 30.04.2017 12:59
Ну й що тут нового. В обласному музеї та в універі експозиції значно унікальніші.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100