Навчитися долати особисті трагедії та досягати успіху може допомогти досвід геніїв. У цьому переконаний відомий український журналіст та військовий експерт родом із Черкас Валентин Бадрак, який навіть розробив нову дисципліну – геній-терапію.
Про це він розповів під час нещодавньої зустрічі з черкаськими журналістами.
– Я вирішив зібрати досвід зовсім різних людей – як вони долали особисті проблеми, трагедії. Серед тих, чиї біографії мені довелося опрацювати, – Зігмунд Фрейд, мати Тереза, Ігнатій Лойола, Стівен Гокінг, Валентин Дикуль, Габріель Гарсія Маркес і ще десятки більше або менше відомих нашому читачеві геніїв, – зазначив Валентин Володимирович.
Результатом біографічних пошуків журналіста стала ціла низка книжок, серед яких останньою за часом є «Обличчя цивілізації».
– До своєрідної точки біфуркації людей підводить багато обставин: хвороба, особиста трагедія, злам кар’єри... Як жити далі? Кожен шукав на це свою відповідь. Творчі люди часто знаходили відраду у творчості. Здавалося б, для інших, наприклад, воїнів АТО, цей рецепт не завжди підходить. Але є й інші рецепти. Так, однин мій знайомий морський піхотинець, який залишився без ноги, згодом створив цілу систему протезування, одружився й навіть захопився танцями, – розповідає Валентин Бадрак.
На його думку, підходів до виходу з кризи чимало, але ідеологія одна – створити собі новий сенс життя, після чого відбувається зміна оточення, способу життя, іноді – навіть звичок у харчуванні.
Валентин Бадрак переконаний, що образи геніїв можуть навчити нас не лише долати трагедію, а й ставати успішною людиною або виховувати успішних дітей.
– Будь-яка нова класна ідея виникає на перехресті знань. Приміром, Фрейд насправді не створив нічого нового – він лише поєднав те, що було до нього в різних галузях знань: у філософії, психології та медицині, – зазначив Валентин Бадрак.
І ще одне важливе зауваження: потрібно не боятися помилок.
– Люди успіху багато спотикаються, помиляються, – зазначив журналіст. – Але про це ніхто не пам’ятає, бо ці помилки губляться у сяйві їхньої слави. Хто зараз згадає, що Волт Дісней 8 разів банкротував, або що Джеку Лондону тричі відмовляли в публікації його геніальної «Любові до життя»?.. Ніхто. Успіх приходить до тих, хто створив у голові нову, оригінальну ідею й потім наполегливо йде до неї. Ось і все.
реклама