реклама

реклама

Під час виступу на сесії Черкаської обласної ради позафракційного депутата, письменниці Валентини Коваленко до трибуни на її запрошення вийшли представники Спілки письменників України з плакатами.

Письменники

Як підкреслила Валентина Михайлівна, на таку акцію до обласної ради письменники прийшли вперше. Наголосивши на великому значенні, яке мають літератори Черкащини для культури та освіти регіону, пані Коваленко зазначила, що обласна організація Національної спілки письменників (як, утім, й інші творчі спілки) належним чином не фінансується, а отже не має можливості оплачувати оренду свого офісу на вул. Хрещатик у Черкасах.

Якщо раніше плата за оренду була символічною – 1 грн, то останнім часом вона значно зросла, і письменницька організація Черкащини потребує 16 тис. грн на рік. Через несплату орендної плати письменникам погрожують виселенням і пропонують знайти інше приміщення, приміром, у центрі підвищення кваліфікації державних службовців.

На запитання депутата обласної ради Миколи Булатецького, кого вона вважає відповідальним за ситуацію, що склалася, Валентина Коваленко відповіла, що відповідальність, вочевидь, несе обласна рада.

У свою чергу голова облради Олександр Вельбівець зазначив, що повернення до пільгової орендної плати неможливе з низки причин. По-перше, це створює прецедент, за який хапаються інші громадські організації, також вимагаючи пільг для себе. А по-друге, приміщення спілки письменників обслуговує комунальне підприємство, яке працює на госпрозрахунку, а отже повинне саме заробляти на зарплату своїм працівникам.

Олександр Вельбівець нагадав, що це питання вже розглядалося на сесії обласної ради, і тоді профільному управлінню ОДА – управлінню культури – було доручено підготувати програму підтримки, в тому числі фінансової, творчих спілок Черкащини. Однак ця програма й досі не готова. Тому голова облради звернувся до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка із пропозицією доручити профільному управлінню прискорити розробку програми.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-6 #16 Понад усе 12.11.2017 21:45
Не буде офіса - загине література, зникне еліта та духовність :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #15 язон 12.11.2017 16:09
Простите, а почему филателисты - на самофинансирова нии, а писателям вечно все должны? Это - во-первых. Во-вторых, можно ли действительно называть элитой нации КАЖДОГО, кто объявил себя писателем и проплатил другим графоманам членство в их организации ради бюджетных подачек? Властители дум, те, кто пишет для людей - всегда находили и находят поддержку не у чиновников ,а у народа - даже вопреки воле чиновников. А те, у кого мизерные тиражи ниже, чем численность читателей - могут обижаться только на себя. Писателю не нужен офис. Он нужен чиновникам от литературы, продающим писателям членство в СП в обмен на лоббирование тиражирования ихопусов за государственный счёт.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #14 Реэлтор 12.11.2017 10:19
16 тысяч в год за такие хоромы в цетре города и это дорого!? Ну тогда извините!
Да квартиру снимать дороде...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #13 Апостроф 11.11.2017 23:06
Контора письменників, кажуть, вже кудись переїхала. А куди?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #12 ДАВАЙ ЗВІТ ПРО РОБОТУ! 12.06.2017 11:35
Цитую олекс:
назад в совок,і квартири,і пайок,і медальки дайте,а оплачувати будуть платники податків,то і нас включіть в цю програму, хоча б по оплаті комунальних послуг


То хай влаштують звіт про свою роботу. Якщо хочуть щоб як у СРСР щось мати на шару, то хай як при СРСР звітують про свою роботу. Конкретно: скільки фільмів знято по їх творах, скільки спектаклів іде по їх пєсах і чи повні зали, які книги мають резонанс хоча б на українському книжковому ринку (не кажучи про світовий). Не треба замилювати очі виступами у школах - діти не хочуть це марення слухати. А нема результату - то нема допомоги з бюджету. Платіть за себе самі!!!!!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #11 Лего 12.06.2017 11:25
Цитую пані Наталя:
... письменників на Черкащині майже немає і ніхто їх давно не чув, не бачив і не читав.
Та хоч би погуглили як слід, то знали б, чи є на Черкащині славні письменники
невігластво!


Так а що вони пишуть? Де результат? Де продаються їхні книги? Не чув про таких письменників.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #10 Літгуртківець 10.06.2017 08:10
Щось на фото не маячить головний закулісний натхненник і організатор підписів з універу. Мабуть, у резерві.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #9 Пошливы 09.06.2017 21:39
"У приміщенні проходять засідання літературного об'єднання імені Василя Симоненка, де молодь має змогу розвивати письменницький талант". В этой гоп компании под названием черкасские письменники развивать можно только мимикрию и приспособленчес тво. Молодым дарованиям нужно держаться от них подальше.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #8 Плуг 09.06.2017 21:19
Пані Цитую Наталя:
У приміщенні проходять засідання літературного об'єднання імені Василя Симоненка, де молодь має змогу розвивати письменницький талант. У бібліотеках можуть відбуватися лише окремі заходи, а не систематична робота над словом. Черкаська обласна організація Спілки письменників України - одна з найсильніших. До нас приїздять з багатьох місць України письменники та літгуртківці. Наші письменники об'їздили всю Черкащину із виступами у школах і бібліотеках.

Пані Наталю, не смішіть... Жоден з письменників над словом не працює у орендованому офісі. Черкаська організація така найсильніша, шо усі літературні премії області останніми роками "пішли" за межі Черкащини. Досить совкувати, вже ХХІ століття...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-17 #7 Наталя 09.06.2017 17:47
У приміщенні проходять засідання літературного об'єднання імені Василя Симоненка, де молодь має змогу розвивати письменницький талант. У бібліотеках можуть відбуватися лише окремі заходи, а не систематична робота над словом. Черкаська обласна організація Спілки письменників України - одна з найсильніших. До нас приїздять з багатьох місць України письменники та літгуртківці. Наші письменники об'їздили всю Черкащину із виступами у школах і бібліотеках.