реклама Черкащанка
реклама29 липня 2017 року представники Благодійної організації «Благодійний фонд «Серце нації» разом з екоактивістами, у рамках проекту «Центр за екологічне майбутнє», провели екологічну експертизу зоологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Урочище Школа».

Про це пише Вичерпно з посиланням на БФ «Серце нації».

bobrova-zagata-710x434

«Урочище Школа» входить до складу природно-заповідного фонду України, розташована в Канівському районі Черкаської області, загальна площа якої 5 гектарів у заплаві р. Росава.

Цю пам’ятку природи було створено за рішенням уряду Української РСР  у 1975 році з метою охорони та збереження у природному стані місця популяції чорних бобрів. Місцева популяція чорних бобрів сформувалася тут після затопленням первинних місць оселення цього виду бобрів та їх міграції з дніпровських островів. Міграція була спричинена нераціональною людською діяльністю при штучному створенні Канівського водосховища.

Метою екологічної експертизи було виявлення порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища (незаконна вирубка здорових дерев, засмічення земельних ділянок твердими побутовими відходами та інше).

За час перебування на території зоологічної пам’ятки екоактивістами навіть не було виявлено свіжих слідів поселення бобрів, незначна кількість погризених дерев та відсутність нових бобрових загат може свідчити лише про те, що найближчим часом тут бобри будуть рідкістю. І до цього у першу чергу причетна людина, бо усупереч тому, що на території пам’ятки природи заборонена будь-яка діяльність, яка загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану, ми спостерігаємо безліч кострищ, стихійних сміттєзвалищ та вирубаних дерев. Значне обміління та забруднення також не сприяють розмноженню сімей чорних бобрів та збереженню їхнього підвиду.

«Дуже прикро, що люди своєю безвідповідальною поведінкою можуть знищити перлину природно-заповідного фонду Черкащини. Ми будемо докладати всіх зусиль аби достукатися до свідомості людей та місцевих чиновників, щоб зберегти для наших нащадків цей мальовничий куточок природи», — зазначила Анна Семененко, учасник проекту  «Центр за екологічне майбутнє».

За наслідками проведеної екологічної експертизи фахівцями «Центру за екологічне майбутнє» екологи висловлюють своє занепокоєння станом отримані дані будуть систематизовані для подальшої розробки рекомендацій органам місцевого самоврядування та профільним природоохоронним установам щодо усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Юрист 09.08.2017 16:06
У Черкаській області не може бути "одного із заповідників" (це з приводу заголовка). У нас є лише один заповідник - Канівський. :roll:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама
Моніторинг цін
Театр