Як повідомили в установі, до них звернулися громадяни, що стали свідками події. Адже поле знаходиться побіля траси Київ-Дніпро.
Фахівці установи в Золотоніському районі з’ясували, що таким чином соняшник обробляли хімікатом, завдяки якому листя рослини сохне, залишаються лише головки, які потім легко збирає машина. Однак подія не узгоджувалася з відповідними службами, вертольот розганяв хімію на значну відстань, тож був ризик загрози людському здоров’ю. Стосувалося це і автомобілістів, які проїжджали трасою.
Керівник державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Михайло Сьомак, який має і військовий досвід, пригадує з історії, що подібне застосовували у В’єтнамі, коли одна сторона конфлікту випалювала ліс, щоб іншій стороні не було де ховатися. А потім легко можна було знайти в засохлому лісі противника. Однак ті, хто працював з цим хімікатом ,мали наслідки для здоров’я.
– За даними Золотоніського управління сільського господарства ніяких погоджень на авіахімроботи на цей час не видавалися. Тож ми поставили до відома Держпродспоживслужбу, адже такі неузгоджені роботи можуть нести шкоду здоров’ю людей, – наголосив Михайло Сьомак.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису