реклама
Програма навчання депутатів
реклама
Третя міська лікарня та обласний кардіологічний центр поповнилися обладнанням на загальну суму 3,2 млн грн, інформують у Черкаській міській раді.

4_523

Міський голова Анатолій Бондаренко під час учорашньої прес-конференції запросив на п’ятницю, 15 вересня, представників черкаських засобів масової інформації ознайомитися з роботою нового обладнання.

Наразі ж медичні «новинки» вже оглянули секретар міськради Олександр Радуцький і народний депутат Олег Петренко.

У третій міській з’явився новий операційний стіл. Його «попередник» служив пацієнтам із 1977 року.

– Він застарів і морально, і фізично. Постійно ламалася гідравліка, відновити її було неможливо. Тому з операційно-ортопедичного він перетворився просто в імітацію столу. З віком також зіпсувалися підкладки, довелось зробити «альтернативні» власноруч, – розповідає ортопед-хірург Юрій Бейкун.

Новий закордонний стіл закупили коштом міського бюджету. На це пішло 450 тис. грн. Щодня на ньому роблять по 5-6 операцій.

– Новий операційний стіл дозволяє посадити пацієнта, чого неможливо було зробити раніше. Він повністю рентген-прозорий, тож тепер у нас з’явилася можливість оперувати кістки тазу. Раніше цього робити ми не могли. Ми виходимо на новий рівень надання допомоги, – підсумовує лікар.

Водночас визнає: поки що стіл використовується лише на 50%. Аби запрацював повноцінно, ще потрібна спеціальна стійка.

– На цю потребу додатково потрібно близько 200 тисяч гривень. На найближчому засіданні бюджетної комісії ми розглянемо це питання. Переконаний, що депутати підтримають і дофінансують, аби пацієнти могли отримувати весь спектр послуг якісно, – зазначає секретар міськради Олександр Радуцький.

Зустрічає осінь з новим обладнання і обласний кардіоцентр. Завдяки субвенції з Державного фонду соціально-економічного розвитку у розмірі 2 млн грн та допомозі з міського бюджету в розмірі 700 тис. грн тут з’явилися сучасна система моніторингу для хворих. П’ять моніторів і центральна станція дозволяють у реальному часі відслідковувати стан «критичних» пацієнтів і оперативно реагувати на його зміни. Крім того, кардіологічний центр поповнився двома електрокардіографами, першим в області апаратом, що діагностує пацієнтів з синдромом апное сну, монітором-дефібратором та необхідним інструментарієм для операцій.

– Здебільшого все нове обладнання спрямоване на допомогу ургентним хворим. Тепер ми більш якісно зможемо надавати допомогу хворим з інфарктом, покращиться якість оперативних втручань і обстеження планових хворих. Відтепер також ми зможемо почати обстежувати хворих, які хворіють на апное і є загрозливими по раптовій смерті під час сну, – констатує головний лікар Світлана Журба.

Щороку фахівці обласного кардіоцентру лікують близько 4,5 тисяч хворих стаціонарно і 22 тис. – консультують у поліклініці. Минулоріч у закладі зробили більше 1,2 тис. операцій на відкритому серці, а у 2017 році ця цифра вже сягнула майже 1,5 тисяч.

– Наш кардіоцентр має вже багаторічну славу закладу високого рівня. Приємно зробити і свій внесок для того, щоб черкащани отримували якісну медичну допомогу, – говорить нардеп Олег Петренко, який посприяв у спрямуванні державних коштів. – На моє переконання, у питанні допомоги в медичній галузі потрібно об’єднувати зусилля і міській, і обласній владі, і народним депутатам. Тому що мова, без перебільшення, іде про людські життя. Тут не може бути якоїсь політики чи пафосу.

1_937

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
реклама

Театр