реклама

реклама

У селі Юркове Звенигородського району місцевий житель дістав зі свого колодязя кілька сотень грамів ртуті. Хто її туди кинув ? І коли саме? Для чоловіка справжня загадка, як і те, куди тепер подіти знайдену ртуть. Адже місцеве районне управління ДСНС виявилось не готовим до такої знахідки, інформують «Подробности».

Безымянный

Вже більше місяця Василь Лазебник ходить по питну воду до свого сусіда. Криниця чоловіка майже висохла і потребувала чищення. Та напередодні він взагалі втратив будь-яку надію на власне джерело. Зранку, коли заходився чистити колодязь, Василь виявив на дні ртуть.

«Ось ці сріблясті крапельки у вичищеному мулі і є ртуть», – каже Василь. За оцінкою чоловіка, речовини тут кількасот грамів. Як вона потрапила у приватну криницю, господарі не можуть навіть уявити. Та й куди її тепер подіти, теж не знають. Знахідку оглянули представники районного ДСНС і нічого кращого, аніж десь її прикопати, людям не запропонували.

«Він мені сказав: згреби і вкинь назад і засип криницю. Я почав трішки сумніватись, то він каже, ви з головою сільради тихенько собі вивезіть та прикопайте. Це сказав начальник МНС», – говорить Василь Лазебник – житель села Юркове.

Небезпечна знахідка сполохала все Юркове. Місцева жителька Ольга Михайлівна тепер боїться пити навіть із власного колодязя.

«Ми усі на кутку на вухах! Розумієте, випари ртуті йдуть, і ніхто нічого не робить, і нікому воно не треба», – говорить Ольга Сученко – мешканка села Юркове.

Що робити із небезпечною знахідкою, не знає і сільський голова. Районні рятувальники пояснили: засобів для збору та вивезення ртуті у них немає, і порадили самому розбиратися із проблемою.

«Вони сказали, що це не їхні повноваження, що ми тільки термометр можемоприбрати, а це не наша функція, у нас нема можливостей», – говорить Анатолій Красюк – сільський голова сіл Боровикове та Юркове.

Щоправда, після візиту журналістів ртуть рятувальники таки приїхали збирати без захисних костюмів, з лопатами та з пластиковими діжками.

«У нас служби такої нема, яка займається ртуттю, ми це чисто по людськи, як ми в районі, я людям допоміг чисто по совісті», – говорить Петро Благовісний – начальник Звенигородського відділу ДСНС.

А ось в обласному управлінні ДСНС є цілий кваліфікований підрозділ хімічного захисту, який займається подібними інцидентами. Рятувальники з району мали просто сповістити область про небезпечну знахідку.

«Вони отримали заявку і, можливо, сьогодні, можливо завтра вони здійснять відповідні роботи на місці виявлення цієї небезпечної хімічної речовини», – говорить Костянтин Проценко – помічник начальника управління ДСНС в черкаській області.

Поки що ж ртуть і забруднений ґрунт чекатимуть підрозділ хімічного захисту на приватному подвір'ї у пластикових діжках.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #2 Іванов 22.09.2017 09:52
Скажіть на...й такі рятувальники і голови сільських рад? Які не знають, не хочуть і не вміють виконувати свою роботу. Гнать в три шиї бездельніків. А ми їм достойну зарплатню і на пенсію в сорок років. То це ще дрібниці - ртуть. А не дай боже якихось катаклізмів - вони перші потікають і поховаються кинувши людей ннапризволяще. А по ящику талдичать - рехворми. Як співала Ала Пугачова : Толи еще будет.."
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Сидоров. 21.09.2017 22:47
На воздухе ртуть при комнатной температуре не окисляется. При продолжительном нагревании до температуры, близкой к температуре кипения, ртуть соединяется с кислородом воздуха, образуя красный оксид ртути (II) HgO

    Ртуть — жидкий металл, с температурой кипения 357°, температурой плавления 38,9° и плотностью при 20°—13,5. Упругость пара при 20° —0,17, при 30° —0,39 и при 40° —0,8 н/м . Пары тяжелее воздуха в семь раз.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100