реклама
Програма навчання депутатів
У вересні 2017 року розпочинає свою роботу Фонд гуманітарного розвитку України, що створеним для фінансової та нематеріальної підтримки проектів українських громад у сферах культури, освіти, спорту, збереження архітектурної спадщини та усіх інших гуманітарних галузей. Президентом Фонду стала Наталія Заболотна, пише dt.ua

167674

Пані Заболотна у 2010-2016 роках очолювала Мистецький Арсенал, який за цей час перетворився зі скандального перманентного будівництва на одну з найвизначніших державних культурних інституцій України.

У 2006-2010 роках була директором Українського дому. З 2007 року Наталія Заболотна є видавцем мистецького альманаху Art Ukraine. Восени минулого року пані Заболотна відкрила в Києві однойменні галерею сучасного українського мистецтва та фундацію Art Ukraine Foundation.

Протягом останнього десятиліття Наталія Заболотна започаткувала та втілила десятки міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких проектів – серед яких перша київська бієнале сучасного мистецтва ARSENALE-2012, "Книжковий Арсенал", форум Art Kyiv Contemporary, Великий скульптурний салон, "Арсенал добрих справ" та інші.

За словами пані Заболотної, головною причиною створення Фонду гуманітарного розвитку України стала межа загально-культурного та гуманітарного дефолту, до якої сьогодні підійшла Україна. Робота Фонду буде альтернативою тій малоефективній та деструктивній політиці в гуманітарній галузі, що її проводять державні відомства та агенції.

"Населення України стрімко зменшується, в той час як наші показники в сумнівних рейтингах дитячого алкоголізму, наркоманії, паління, ВІЛ та  злочинності стають все більш вражаючими. Наші землі стають територіями — де знищуються історичні пам'ятки століть, невпинно закриваються бібліотеки, а замість культурних інституцій, шкіл мистецтва та спорту, сільських клубів та книжкових крамниць зростають дешеві "наливайки" та нелегальні казино", — розповіла пані Заболотна.

Каталізатором створення Фонду гуманітарного розвитку стали досягнення громадської ініціативи #SOSмайбутнє, започаткованої у березні 2017 року Наталією Заболотною. Ініціатива провадиться за підтримки численних однодумців, активних співгромадян. Від самого початку її партнерами є Київський офіс Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень.

Протягом декількох місяців до ініціативи долучилися тисячі волонтерів та активістів з різних куточків країни. Ця "народна інвентаризація" не лише показала катастрофічну реальність гуманітарної сфери в нашій державі, але й поклала початок реальним змінам. В комунікації з громадами, місцевою владою, бізнесом та благодійниками ініціатори #SOSмайбутнє та засновники Фонду гуманітарного розвитку почали порятунок об'єктів соціокультурної сфери, яких реально потребує суспільство.

За словами президента Фонду, він проваджуватиме ту стратегію гуманітарного розвитку, якої громадянське суспільство вимагало від держави після оновлення парламенту у 2014-му році.

реклама

Коментарі  

 
+9 #1 Cерьоня 09.10.2017 16:41
Пристроили очередную ...............
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама