реклама

реклама

27 листопада 2017 року працівниками єгерської служби ТОВ МГ «Коробівське» на території ботанічного заказника місцевого значення «Пташині острови» виявлено громадянина на рибацькому баркасі з мотором, який здійснював промисловий вилов риби.

В човні виявлено сітки та рибу виду: щука — 109 шт., чорнуха — 117 шт., линок — 4 шт., окунь — 9 шт. та карась — 16 шт.

4_1511862753

На місце події викликано слідчу групу Золотоніського відділу ГУНП у Черкаській області та працівників Державної екологічної інспекції у Черкаській області.

На порушника складено адміністративний протокол за ст. 91 КУпАП (Порушення правил охорони та використання територій та обєктів природно-заповідного фонду).

Природні ресурси та знаряддя лову (сітка, човен та мотор) вилучені працівниками поліції.

Відповідно до Положення про даний заказник, промисловий вилов риби на даній території - заборонено.

На даний час проводяться слідчі дії.

Довідково: Пташині острови — ботанічний заказник місцевого значення в Золотоніському районі Черкаської області. Заказник розташовано на Кременчуцькому водосховищі в межах Дмитрівської, Домантівської та Коробівської сільських рад.

Як об'єкт природно-заповідного фонду створено рішенням Черкаської обласної ради від 28.08.2009 р. № 28-8/V на площі 7500 га. Рішенням облради від 16.10.2012 р. № 17-5/VI площу заказника було розширено до 9654,36 га.

У природному вигляді збереглася екосистема заплав. Тут трапляються рідкісні види рослин, занесені до Червоної книги України (водяний горіх, сальвінія плаваюча та ін.).

Мілководна акваторія заказника поблизу сіл Дмитрівка та Домантове є цінним нерестовищем, яке має важливе значення для відтворення рибних запасів. Місцева іхтіофауна представлена близько 30 видами риб із 8 родин, більше 10 з яких мають промислове значення (лящ, короп звичайний, судак звичайний, карась сріблястий, щука звичайна, чехоня, плітка звичайна, окунь звичайний, товстолобик білий).

Заказник також є важливим місцем для розмноження водно-болотних птахів.

Про це інформують в Держекоінспекції

реклама

Коментарі  

 
-5 #2 Черкащанин 30.11.2017 11:07
Цитую Л:
Довелось лізти в гугл, щоб дізнатися про загадкову назву риби "чорнуха", якої виловили найбільше. Виявилось, що це російська "краснопёрка" :lol: терер так називається.

Не "тепер" так називається, а завжди ця назва вживалася паралельно з "краснопіркою". Просто той, хто писав прес-реліз в Держекоінспекці ї, швидше за все - родом з Полтавщини, а там тільки так і говорять.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Л 29.11.2017 23:51
Довелось лізти в гугл, щоб дізнатися про загадкову назву риби "чорнуха", якої виловили найбільше. Виявилось, що це російська "краснопёрка" :lol: терер так називається. Ну да , так краще звучить :-)
Вік живи, вік вчись...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100