На Черкащині прогнозували витратити понад 6 млн. грн. на рік. Найбільше грошей мало піти на профілактику хвороби, понад 3,8 млн грн. Найменше – на заходи інформаційно-просвітницького характеру.
- Із прогнозованого бюджету станом на 01 липня схвалили близько половини коштів. – говорить аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Удвічі збільшилося фінансування лабораторного супроводу. І з’явилися гроші на заходи лікувального типу, але всього 6 тисяч. Натомість, фінансування всіх інших напрямків зменшилося.
У Черкаському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом розповіли, чи вистачає їм коштів і на що їх витрачають.
- Нам недостатньо місцевих коштів. – зазначає провідний бухгалтер Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДомВікторія Танцюра. - Всі ці гроші йдуть на медикаменти. Ми закупляємо тест-системи, вироби медичного призначення (шприци, дозатори, спирт, вату, все в лабораторію). Ще сюди входять витрати на кабінети довіри. Наприклад матеріально-технічне обладнання. Всі медикаменти по програмі на Антиретровірусну терапію дає Глобальний Фонд. Державні кошти віддають зараз за 2016 рік. Фонд президента Америки дає препарати, реагенти, тест-системи на вагітних. Загалом якщо все підрахувати область потребує 34 млн. грн. на 2017 рік. (разом з усіма препаратами, тест-системами, АРТ). А перерозподіл кошт на лабораторний супровід пов’язаний з новим апаратом. Нам довелося додати витратні на реагенти. Тому фінансування збільшилося.
За перші півроку в регіоні витратили майже половину затверджених коштів. Це в грошовому еквіваленті більше, ніж в минулому році. Але через те, що на цей рік прогнозоване фінансування було значно більше, у відсотках показники 2016 кращі.
Довідково: Дослідження здійснене у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»
реклама