реклама

реклама

У Черкаському кардіоцентрі черкаські фахівці за участю столичних спеціалістів з національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова провели нову надскладну операцію. Лікували пацієнта з таким захворюванням як гіпертрофічна кардіоміопатія. Як стверджують лікарі, людей з подібним захворюванням серця насправді більше, ніж виявляється. Тож оперативне втручання згодом може врятувати не одне життя.

44B36EB1-007D-4377-ADF1-BA83D16F8FF3

Столичні колеги приїхали сюди на запрошення головного кардіохірурга УОЗ Черкаської ОДА Олега Журби.

– Важливо, що цю патологію важко виявити. Тож це професійна школа не лише для хірургів, а й терапевтів, кардіологів. Торік завдяки співпраці з інститутом Амосова ми виконали найбільшу кількість оперативних втручань, у порівнянні з іншими роками. І хоч це затратна робота, але вкрай необхідна, бо рятує людям життя, – каже Олег Журба, дякуючи колегам за переданий досвід.

У Черкасах таку операцію провели вперше. Загалом, київські фахівці відгукуються дуже позитивно про черкаський кардіоцентр, де створена гарна база для проведення операцій на серці високого рівня.

– Ми завітали в цей кардіоцентр, щоб вчергове підтримати рівень колег і підняти й без того високий рівень черкаської хірургії на ще вищий! Тут мало не найкращий рівень кардіохірургії і цей центр входить у трійку лідерів. Медичний персонал і апаратура готові до операцій, – сказав після операції заступник директора національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Костянтин Руденко. – Гіпертрофічна кардіоміопатія – це спадкова хвороба, що є причиною номер один в молодих спортсменів, у дітей. І це один з найбільших факторів ризику. І про цю хворобу згадують, коли ви чуєте в новинах про раптову смерть спортсмена на змаганнях, дитини на фізкультурі. В Україні дуже погана діагностиці цієї хвороби і за статистикою в нашій країні близько 70 тисяч українців мають це захворювання. Близько 70% пацієнтів потребують оперативного втручання.

5883C1DE-34D6-44B3-A90A-FCA75C9837F9

Статистично, серед 100 людей з подібним захворюванням щорічно раптово помирає десять осіб. А за допомогою цієї операції людина виводиться з зони ризику з раптової смерті.

За словами Руденка, українці фахівці їздили за досвідом лікування подібних хвороб за кордон, зокрема, в Італію. В Україні цей досвід впроваджувався поки лише в інституті Амосова. За останні півтора роки в нашій країні зроблено 93 такі операції, що немало по європейським міркам. Черкащина стала першим регіоном, куди почали передавати свій досвід науковці.

– Насправді, озвучена хвороба дуже складна і такою вадою серця мало хто з фахівців хоче займатися. Пацієнти важкі. Не кожен оперуватиме їх. Серцевий м’яз при гіпертрофічній кардіоміопатії дуже потовщений. При мінімальному навантаженні може відбутись перевантаження серця і смерть. І при операції треба висікти шматок великого м’язу, а на другому етапі реконструювати клапан, – роз’яснює фахівець інституту серцево-судинної хірургії ім.  М.М. Амосова Андрій Руснак.

Кардіохірургія дуже дороговартісна. Операція коштує близько 50-60 тисяч гривень. Нинішня операція в кардіоцентрі була зроблена за кошти держбюджет. І категорія пацієнтів, що має серйозні загрозливі стани для життя, мала б, за словами фахівців, оперуватися за окремою програмою держави.

– До лікарів зараз доходять не тисячі, і не сотні, а десятки пацієнтів. Тому наше завдання їздити по Україні, розповідати про хворобу, щоб люди обстежувалися і лікувалися, – каже Костянтин Руденко.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+7 #4 Аліса 17.01.2018 17:50
Цитую inhabitant:
Добре коли є совісні лікарі професіонали. Але ж є і зажраті козли які бачать тільки гаманець. Немає коштів то помирай, ось так зараз відносяться до простих смертних в обласній лікарні Заслужені лікарі України. Зробили медичну реформу .......

Та обласну лікарню вже давно розігнати - СОВІСТІ НІ НА КОПІЙКУ!!!!! І В онкодиспансері теж - два заклади які наживаються на горі людському. Але є ще закон БУМЕРАНГУ. Вони теж не будуть завжди такими здоровими . До них теж прийде старісь.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #3 inhabitant 15.01.2018 23:35
Добре коли є совісні лікарі професіонали. Але ж є і зажраті козли які бачать тільки гаманець. Немає коштів то помирай, ось так зараз відносяться до простих смертних в обласній лікарні Заслужені лікарі України. Зробили медичну реформу .......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 palamar 15.01.2018 21:07
Це добре
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #1 Проххффессор 15.01.2018 16:08
бач от за столом рота розьявив,мабуть гiмна спiвають.
Серед методів лікування використовують електрошок, хімічну кастрацію і насильницьку зміну орієнтації.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100