реклама

реклама

У побуті чи не кожної української родини знайдуться батарейки чи енергозберігаючі лампи. Як тільки ці речі виходять із ладу, їх, за звичкою, викидають до урни разом із іншим сміттям. Проте, фахівці наголошують, що такі відходи – небезпечні й несуть шкоду довкіллю.

image.php Про це пише офіційний сайт Черкаської міськради.

Викидання батарейок, ламп на сміттєзвалища є небезпечним для людей. Оскільки шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунт, воду чи повітря. Такі відходи необхідно утилізувати. У всіх розвинених країнах окремий збір таких відходів та їх утилізація уже давно стали нормою.

Як розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко, Черкаси стали першим містом, де впровадили утилізацію небезпечних відходів. Пізніше, каже, цей досвід перейняли й інші українські міста.

На сьогодні у місті існує один стаціонарний пункт для збору відпрацьованих батарейок, який знаходиться за приміщенням Черкаської міської ради. У 2018 році планують встановити близько 5 постійних пунктів для утилізації небезпечних відходів.

«Мобільні» пункти з’являться вже у квітні цього року. Зараз триває робота з формування графіка збирання небезпечних відходів.

Важливо знати!

Одна БАТАРЕЙКА у своєму складі містить низку токсичних і важких металів. За даними досліджень одна пальчикова батарейка забруднює 400 літрів води та 20 квадратних метри грунту.

Одна ЛЮМІНЕСЦЕНТНА ЛАМПА містить від 4 до 65 міліграм ртуті. Якщо випадково розбити одну лампу, то вміст цього металу в повітрі у 160 разів перевищить гранично допустиму концентрацію.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #4 Надія 18.02.2018 15:03
Для початку просто підметіть на зупинках в центрі Черкас.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 1 18.02.2018 13:19
Близько 5!!!! Это сколько???? 1 или 2 а может и больше? Горе а не руководители вы наши
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 Демократія 18.02.2018 12:41
А чому б міській раді не домовитися з власниками супермаркетів, щоб ті збирали на утилізацію батарейки, а ЧЕЛУАШ би їх забирав на утилізацію? Невже це так складно?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 ХХ 18.02.2018 08:00
Ну це ж на протязі року буде. А я вже тиждень ношу у кишені розбитий термометрі не знаю куди викинути. Я би заплатив пару копійок, якби у мене його забрали.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100