реклама
Центр занятості
реклама
Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на квітень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ встановила режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на І половину квітня 2018 року, згідно якого на Кременчуцькому водосховищі ГЕС працює з поступовим наповненням.

DSC00610

Станом на 15 квітня рівень води у водосховищі залежить вiд режимiв роботи Середньоднiпровської та Каховської ГЕС (середнiй piвень води у водосховищi, данi Укргiдрометцентру), добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рiвня води у нижньому б’єфi ГЕС (бiля греблi), не бiльше нiж 1.5 м у перiод з 4 квiтня по 9 червня.

Станом на 10.04.18 гідрологічна ситуація на Кременчуцькому водосховищі відповідає початковій фазі наповнення в період весняного водопілля. В озерній частині водосховища (від Черкаського мосту вниз за течією до Кременчуцької ГЕС) стійке підняття рівня води розпочалося з 6 квітня з позначки 78.49 м і за 5 останніх днів підвищилося на 0.28 м і на сьогодні становить 78.77 м (в/п м. Світловодськ).

432

У верховій частині водосховища (від Черкаського мосту уверх до Канівської ГЕС) рівень води підвищився: в створі ГП Канів (нижній б’єф) на 0.60 м і на 10.04 становить 82.45 м БС, що на 1.45 м перевищує відмітку НПР та на 1.0 м відмітку небезпечного рівня води (81.45 м БС), за якого починається підтоплення сіл Дмитрівка та Матвіївка; в районі Будище-Свидівської НС № 1 (поблизу с. Свидівок) – на 0.35 м і на сьогодні становить 80.11 м.

Відповідно до нинішніх рівнів води Кременчуцьке водосховище на даний момент має запас вільного корисного об’єму 4080 млн. м3.

Аналітично-диспетчерська служба Черкаського РУВР щодоби відслідковує рівні води у водосховищі і констатує, що відхилення від Протоколу міжвідомчої комісії відсутні. З огляду на витрати по Канівській та Кременчуцькій ГЕС, видно, що відбувається наповнення Кременчуцького водосховища.

Для порівняння гідрологічної ситуації нижче приводяться рівні та витрати води у відповідний період за останні 5 років (таблиця 1).

Як видно з таблиці, в цьому році, враховуючи метеорологічну ситуацію та кількість снігозапасів, гідрологічна ситуація близька до ситуації 2013 року, коли в результаті стрімкого розвитку весняної повені та інтенсивних скидів Канівської ГЕС в затопленому стані опинились значні території Канівського та Золотоніського районів Черкаської області (83.5 м - відмітка НБ Канівського водосховища при якій відбувається затоплення територій поверхневими водами), максимальні рівні води спостерігались у першій половині травня.

Таблиця 1

4432

IMG_0097

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #2 Кединогорець 12.04.2018 14:17
Цитую Проскура:
То так би і писали-в Коробівці віджатий будиночок губернатора,ми слідкуємо, його не затопить...а риба?-а шо риба ,хай на піску нереститься!

Аби що ляпнуть, правда? :-) (безвідносно до персоналій губєра і риби)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Проскура 12.04.2018 13:05
То так би і писали-в Коробівці віджатий будиночок губернатора,ми слідкуємо, його не затопить...а риба?-а шо риба ,хай на піску нереститься!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама