На черговій громадській раді детально обговорили питання кронування та обрізки дерев у Смілі. Активісти звернулися до громадської ради за допомогою у вирішенні цієї проблеми, тому що вважають, що у нашому місті відбувається знищення зелених насаджень шляхом кронування, про це повідомляє «smila-ua».

top-photo На їхню думку, ця обрізка не несе ні естетичної, ні практичної користі. Не зрозуміло, чому дерева, які 20-30 років росли і нікому не заважали, раптово починають обрізати до пеньків, а потім гілки і стовбури зрізаних дерев відкрито продають у центрі міста.

Пояснити це питання намагався начальник екологічної інспекції Олександр Яценко. Він розповів, що кронування проводить СКП «Комунальник», а за видалення дерев відповідає управління ЖКГ.

- Згідно положення про інспекцію, інспектори обстежують зелені насадження не самостійно, а в складі комісії. На підставі цих обстежень складається акт на санітарну очистку від сухого гілля. Ці акти передаються на СКП «Комунальник», – сказав Олександр Яценко. – Громадські активісти часто звертаються із скаргами до нашої інспекції. На вимогу активістів ми викликали дендролога з Черкас, який провів обстеження кронованих дерев, але порушень не виявив. Кронування і обрізання дерев – необхідна процедура для омолодження дерев. Кожне зрізане дерево актується, його фотографують і відправляють на зберігання в СКП «Комунальник». Потім такі залишки деревини через управління соцзахисту отримують малозабезпечені родини для обігріву в зимовий період.

Проте присутні на громадській раді активісти не погодились із цією точкою зору. Вони вважають, що у нашому місті правильна процедура кронування не дотримується. Дерева знищуються, а на їх місці нічого не висаджують. Через це Сміла втрачає свою красу й екологію. Волонтери самі в інтернеті вичитали, яким має бути кронування. Після кожного спилювання гілок, зрізані місця треба замазувати спеціальною фарбою, щоб дерево не гнило, не гинуло.

Після довгої дискусії було вирішено звернутися до смілян, щоб вони фотографували випадки та повідомляли екологам й активістам із громадської ради, якщо побачать неправильне кронування дерев, якщо дерева зрізані, але не пофарбовані, якщо десь продають залишки кронованих чи спиляних дерев. Словом, громада сама має берегти свої дерева і дбати про своє майбутнє, бо в екологів і так багато іншої роботи…

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100