реклама
Привітання від міського голови
реклама

Впродовж  2019-2020 років міська влада планує капітально відремонтувати та реставрувати 25 найбільших автошляхів Черкас.  Мова йде насамперед про магістральні та міські дороги з інтенсивним рухом. Деякі з них передбачається продовжити, з’єднавши з іншими вулицями.

7_378

Як, приміром, вул. Байди-Вишневецького від Хрещатика подовжити до вул. Оборонної. Або ж – збудувати дороги по вул. Корольова та Олени Теліги тощо.

Загальна протяжність кардинально  оновленого  дорожнього полотна складатиме близько 60 кілометрів. Загалом планується відремонтувати понад 580 тисяч квадратних метрів  черкаських автошляхів.

Таку  перспективу  на найближчі роки окреслив міський голова Анатолій Бондаренко, ставлячи за мету – комплексно,  якісно та  оперативно оновити транспорту інфраструктуру нашого міста. Тож – доручив відповідним структурним підрозділам  виконавчого комітету Черкаської міської ради,  підготувати належну документацію.

За словами директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, на реалізацію таких амбітних планів потрібен чималий фінансовий ресурс. Нині серед можливих варіантів, окрім коштів міського бюджету, розглядається  випуск муніципальних облігацій, а також  – залучення кредитних грошей.

– Зараз темпи інфляції в Україні  стрімко набирають обертів,  тому просто не встигаємо за зростанням цін.  Загалом, лише в порівнянні з минулим роком вартість робіт і матеріалів для ремонту доріг зросла на 25-30 відсотків. А якщо до цього додати підвищення розміру заробітної плати для працівників, вартість енергоносіїв, то взагалі ситуація складається досить невтішна. Оскільки через такі об’єктивні фінансові навантаження та інфляцію міська громада втрачає значні кошти з бюджету, – констатує Артур Олександрович.

А також – наводить приклад: торік, за висновками експертів, ремонт вулиці Надпільної  від вул. Грушевського до вул. Можайського коштував майже 21 мільйон гривень. А от цього року через інфляцію – вже понад 27 мільйонів (зросли ціни на бітум, цемент, щебінь тощо). Тобто місто має переплачувати додатково шість мільйонів гривень. Аналогічна ситуація за оцінками фахівців, на жаль, фіксується й на інших дорогах, які планується відремонтувати.

Артур Савін нарікає, що з кожним днем інфляція та ріст цін «з’їдає» фінансовий ресурс міської громади. Тому єдиним виходом із цієї ситуації є залучення альтернативних матеріальних джерел. Варто зазначити, що випуск муніципальних облігацій або залучення кредитних коштів вартуватиме значно дешевше. Орієнтовно, 14-18 відсотків в залежності від способу фінансування.

Крім цього, за можливістю, залучатиметься й ресурс міської казни.

– Міський голова Анатолій Бондаренко націлений на комплексний підхід у вирішенні питання з капітальним ремонтом та реконструкцією доріг, доручивши здійснити моніторинг та підготувати відповідний перелік. Адже стан багатьох черкаських автошляхів наскільки незадовільний, що поточного асфальтування вже недостатньо. Загалом було визначено 25 вулиць, які потребують такого кардинального оновлення. Хоча цей перелік у результаті розгляду депутатами на сесії міської ради, може бути відкорегований. Аби швидко здійснити  належний обсяг робіт і не втрачати кошти міської громади, зараз опрацьовуються можливі варіанти. Загалом мова йде про 750 мільйонів гривень. Нині департамент фінансової політики вже готує пакет необхідних документів. Адже аналіз динаміки росту проектно-кошторисної вартості ремонту доріг засвідчує доцільність залучення альтернативних джерел фінансування. У підсумку  –  громада Черкас  отримає якісні дороги за відносно короткий проміжок часу, при цьому зекономивши гроші міської казни, - наголосив Артур Олександрович.

9_241

Про це повідомляє сайт Черкаської міської ради.

реклама

Коментарі  

 
+1 #7 Макс 17.05.2018 08:40
Кастрюля мріє пиляти бюджет до 2020року? Ви вже показали Черкащанам "лисянські євродвори" з купами сміття, "героїчну" боротьбу зі снігом та "покращення" зарплат у мерії на 400%. Валіть з нашого міста скоріше будь ласка!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #6 Гола теща 17.05.2018 06:58
Спасіба затёк за капітальну обновку вулиць. Ех прокачусь по обновках!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #5 пенсіонер мвс 16.05.2018 19:43
с.ки хватить красти на дорогах
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #4 Юлия 16.05.2018 18:07
Пошло 2 месяца хорошей погоды. На дорогах бардак, ямы такие, что колесо вполовину проваливается. Мэр кормит сказками про то, что будет. доложи о том что сделано и если не сделано, то почему. Про то, что нет денег не верю.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 Кот - Ток 16.05.2018 16:10
Інколи цікаво читати міський бюджет
Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету - 56 447 147.29 грн.
Фінансова підтримка КП "ЧЕЛУАШ" на проведення термінового (позапланового) поточного ремонту та утримання об'єктів вулично-дорожньої мережі- 46442912.29грн.
Тобто кошти є, доріг нема бо ями на них вигризла інфляція.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #2 З вулиці по нитці - 16.05.2018 15:18
в тещі новий Лексус!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+25 #1 Містянин 16.05.2018 14:43
Бонд хоча б привів до належного стану вже збудовані черкаські вулиці: по більшості з них проїхати проблематично!! ! Якщо навіть на латання ямок в мерії грошей нема, то навіщо ці казки про реконструкцію доріг?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама