реклама
Програма навчання депутатів

Уже три місяці Ватутіне лихоманить від нечуваної хвилі жорстокості: і дорослі, і діти змушені дивитись, як безпритульні тварини виють і корчаться у конвульсіях. Переважно, такі «подарунки» містяни отримують увечері й уночі напередодні церковних та інших великих свят. Зокрема, напередодні Дня міста потруїли навіть маленьких цуценят.

– Останній випадок стався вечері 27 травня, у дворі будинку по пр. Ватутіна, 34: мешканці бачили, як біля 17.00 молодий чоловік давав щось місцевим собакам, а через півтори години у чотирьох тварин вже почалися конвульсії, втрата координації, пішла піна з рота, тварини посліпли і страшно вил… Уже вранці у сусідніх районах міста було знайдено ще трьох мертвих собак з тими ж зовнішніми ознаками отруєння, - розповідає зоозахисниця, волонтер Марина Полозова. - Всі симптоми завжди однакові - адже це уже 16-та масова хвиля отруєнь, від яких лихоманить усе Ватутіне. Можна припустити, що всіх собак потруїли  однією отрутою – хоча, труїть, можливо, і не одна людина. На сьогодні отруєно уже понад сотню (!) собак – ми не рахуємо сюди  домашніх тварин, які яких також потруїли у цій хвилі. Потруїли навіть двох маленьких сиріт-цуценят, для яких ми раніше просили у містян допомоги.

До Дня міста у Ватутіному потруїли навіть маленьких цуценят_

Цькування бездомних собак у Ватутіному почалося із березня. Перші випадки отруєння були зафіксовані в центрі міста, у районі місцевого ринку, на залізничному переїзді, на стадіоні. Наступні відбувалися у «спальних районах» міста, так триває і до сьогодні. Моторошно, але практично кожен випадок масового отруєння відбувався напередодні великого свята, часто – церковного.

Стало просто системою, коли під ніч телефонують мешканці із проханням врятувати собак, які помирають біля їх будинку у страшних муках. Ми почали носити із собою протиотруту, яка може врятувати тварину, і маємо інструкції, що робити у таких випадках, які поширюємо по місту.

На сьогодні, за фактом умисного отруєння бездомних собак від жителів Ватутіного зареєстровано уже 11 заяв, ведуться слідчі дії. Під час останнього випадку поліція, що прибула, забрала відразу 2 заяви і вилучила тіла мертвих собак  для проведення експертизи у Звенигородській районній державній лікарні  ветеринарної медицини.

Як відомо, у Ватутіному з минулого року почала діяти місцева програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, за якою  безпритульних тварин стерилізують та вакцинують проти сказу, виділяючи на це кошти з міського бюджету. На сьогодні, зі стерилізованих та щеплених проти сказу 70 собак, 25-м волонтери встигли знайти новий дім, більше 10 залишаються на вулиці – і поки що живі, понад 30 - було отруєно.

- У Ватутіному завжди гостро стояла проблема безконтрольного поширення безпритульних тварин, - констатує перший заступник міського голови Ватутіного Юрій Кубявка. – Торік ми прийняли місцевий аналог програми регулювання чисельності безпритульних тварин - аби ефективно вирішити для міста цю проблему, виділили і кошти (загалом уже більше 40 тисяч гривень), які було витрачено на стерилізацію і вакцинацію безпритульних тварин. Містяни, які, кожен по-своєму, був незадоволений поширенням бездомних тварин, почали заспокоюватися. По мірі появи коштів ми планували і далі виділяти їх для вирішення проблеми – як через пару місяців почалася ця хвиля отруєнь.  Наші співробітники комунальних служб виявили на території міста біля 30 отруєних тварин.

Ми робимо усе можливе (самі зверталися із заявами до правоохоронних органів, контролюємо хід слідства, просимо мешканців звертати увагу на підозрілих осіб, попереджаємо про міру покарання за такий злочин), для виявлення злочинців, яких, за новим законодавством, можуть позбавити волі на 8 років.

Про це інформує прес-клуб реформ

реклама

Коментарі  

 
0 #3 стабилизец 31.05.2018 11:33
эстеты, мать их за ногу. собаки им мешали красиво побухать.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Шарафутдінов Еркін. 31.05.2018 11:15
А що робить влада та зелені організації міста , для врегулювання питання бездомних собак? Тут є два шляхи вирішення проблеми: або побудувати притулок для собак та годувати їх, лікувати,платит и зарплату персоналу і т.д., або потруїти чи перестріляти собак.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Гени? 31.05.2018 09:25
Ватутіне - шахтьорскій гарадок.
Свого часу туди багато з рашки панаєхало.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама