реклама
Черкаськаий обласний центр занятості
реклама
1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 22 видання у Черкаській області, які не реформувались до цього часу. Це майже три чверті усіх комунальних видань області.

i75_ArticleImage_115779

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Черкаська область демонструє помірні темпи роздержавлення. Тут із 34 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 22. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вісник Золотоніщини” (Золотоноша), “Вісник Канівської районної ради” (Канів), “Газета Усіх Лисян” (Лисянка), “Городище” (Городище), “Драбівщина” (Драбів), “Златокрай” (Золотоноша), “Катеринопільський вісник” (Катеринопіль), “Корсунь” (Корсунь-Шевченківський), “Місто” (Черкаси), “Місто робітниче” (Ватутіне), “Наше місто” (Кам’янка), “Наше слово” (Чорнобай), “Світлий шлях” (Чорнобай), “Сміла” (Сміла), “Смілянські обрії” (Сміла), “Тальнівщина” (Тальне), “Трибуна хлібороба” (Христинівка), “Уманська зоря” (Умань), “Холодний Яр” (Черкаси), “Шевченків край” (Звенигородка), “Шкільна.Оригінальна.Класна Шполяночка” (Шпола).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Зауважимо, що 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” №8441. Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи після зняття з розгляду законопроекту №6560. Детальніше про новели законопроекту у нашій інфографіці.

Юрій Примачук, команда Центру демократії та верховенства права

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #3 Ван Гог 13.07.2018 10:22
"Світлий шлях", "Трибуна хлібороба", "Уманська зоря" - присолодили слух назви видань, знайомі з дитинства слова, молодці, тримайтесь, збережіться, щоб радувати нас...)))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 Перехожий 13.07.2018 07:59
А рахунок чого, пробачте ці "рупори влади" будуть існувати. На вряд їх хтось буде передплачувати.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 22 видання 12.07.2018 22:05
Ау! Чорнобаївець. Чого ти то тут мєчєшся як голий по акації, то там? Твоє число осё. Вангуємо?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама