Відповіді на ці непрості запитання шукали вчора учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Трахтемирів: історія та сучасність», що пройшла у стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Як зазначив директор заповідника «Трахтемирів», Тарас Теліженко, на території півострова, де Дніпро круто змінює свій напрямок, представлені всі історичні епохи – від найдавніших і скіфських до Давньої Русі, козаччини і сучасності. Особливо яскравий слід Трахтемирів залишив у козацькій історії. Доктор історичних наук Сергій Корновенко, доктор історичних наук Віталій Масненко і журналіст, радник голови ОДА Андрій Кравець у своїх виступах розповіли про те, яким Трахтемирів залишився у історичній пам’яті українців, які міфи і легенди виникли навколо нього.
Численні учасники конференції з України, Білорусі та Польщі виступили із доповідями про археологічну, історико-культурну, мистецьку, духовну спадщину, дотичну до історії Трахтемирова. Тези їхніх виступів буде опубліковано в спеціальному збірнику.
Про мистецький вимір Трахтемирова, відображення його в українській художній творчості, в тому числі сучасній, розповіла заслужена художниця України Олександра Теліженко, яка також провела для студентів екскурсію виставкою мистецьких робіт, присвячених цьому «місцю сили».
Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій висловили переконання в необхідності повернути півострів у законну державну власність, виділивши його землі Державному історико-культурному заповідникові «Трахтемирів«. Зокрема, на їхню думку, необхідно «якнайшвидше повернути Трахтемирову статус утраченої народної Святині, культового місця для кожного українця, надавши йому статус заповідника Національного значення поруч із Шевченківським, Чигирином і Хортицею».
реклама
Коментарі
Якщо любите фотографувати - добре побувати і восени, коли листя почне жовтіть.
Я там був вже разів з 5, а от про історію майже нічого не знаю - крім того, що там монастир козацький був.
Тільки з абсолютно відсутньою інфраструктурою : жодного кафе, жодного туалету, жодного натяку на нормальні дороги. Хоча саме у випадку Трахтемирова - це можна вважати "родзинкою автентичності" - принаймні, природа тут просто супер!
Всі, хто перший раз туди їде - блукають, бо там стежок сотні, а яка куди веде - у диких кабанів не розпитаєш)))
Стрічка RSS коментарів цього запису